The Beatles

ODPOWIEDZ
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The Beatles

#61

Post autor: Pablo69 »

Wojtek pisze:Podobają mi się też kompilacje typu czerwony i niebieski album.
Czerwony album to wg mnie dobry zamiennik wczesnych płyt Beatlesów - są wszystkie przeboje z singli, są najlepsze fragmenty longplayów, szkoda tylko, że nie ma żadnego utworu autorstwa Harrisona (brakuje mi zwłaszcza "I Need You" i "Love You To", trochę mniej "Taxman"). Jako, że nie jestem aż tak wielkim fanem zespołu, stwierdziłem, że ta płyta na razie w zupełności wystarczy w mojej kolekcji. Kiedyś pewnie dokupię "Revelver", "Help", może "A Hard Day's Night". Co prawda najbardziej z tego wczesnego okresu lubię "Rubber Soul", ale on akurat jest licznie i zadowalająco reprezentowany na "1962-1966", czyli czerwonym albumie.

Niebieskiego już tak dobrze nie oceniam. Raczej uzupełnienie albumów z lat 1967-70, niż ich substytut (lepiej jednak uzupełnić kolekcję kompilacjami "Past Masters 1" i "2"). Ciężko mi napisać o nim coś dobrego, bo nie zawiera moich ulubionych utworów z "The Beatles" i "Abbey Road". Myślę jednak, że jako kompilacja przebojów z tego okresu się sprawdza idealnie.
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: The Beatles

#62

Post autor: czarnaplyta »

To odkopię...ktoś skusił się na najnowszą reedycję Abbey Road? Na discogs ma niezłe opinie....
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: The Beatles

#63

Post autor: SimonTemplar »

czarnaplyta pisze:
30 wrz 2019, 23:58
To odkopię...ktoś skusił się na najnowszą reedycję Abbey Road? Na discogs ma niezłe opinie....
Ten gościu się skusił ;)
https://www.youtube.com/watch?v=b97M9vX7vHA&t=734s
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: The Beatles

#64

Post autor: wojtekf »

Bardziej szczegółowo Fremer pisze tutaj
https://www.analogplanet.com/content/ab ... iew-part-2

Bez porównywania z innymi wydaniami na LP (albowiem nie mam) - brzmi rewelacyjnie.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: The Beatles

#65

Post autor: czarnaplyta »

:D :D :D

Na kilka wcześniejszych też się skusił....generalnie dość ciepło opowiada o tej reedycji natomiast zaskoczyła mnie opinia o amerykańskich wydaniach, które posiada.

Dzięki za link. Wszędzie tylko same "unboxingi", a szukam porównań. Poszperam jeszcze...
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: The Beatles

#66

Post autor: MaciejT »

Kupiłem w MM za 99 PLN reedycję. Wczoraj porównałem z first press i..... Dla mnie ta stara brzmi lepiej. Aż się dziwię, możliwe?
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: The Beatles

#67

Post autor: RadTang »

Jak znajdę w tak przyzwoitej cenie jak Ty (99 zł) to może i sam się skuszę... Mam MFSL i ruskiego pirata robionego z CD :mrgreen:
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: The Beatles

#68

Post autor: wojtekf »

Diazo pisze:
01 paź 2019, 09:55
Kupiłem w MM za 99 PLN reedycję. Wczoraj porównałem z first press i..... Dla mnie ta stara brzmi lepiej. Aż się dziwię, możliwe?
Ale Fremer przecież pisze coś podobnego:
The only truly exceptional sounding original I found here was the early U.K. pressing, with the second somewhat later pressing cut from a much later stamper coming very close.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: The Beatles

#69

Post autor: MaciejT »

Ja mam chyba tą wersję: https://www.discogs.com/The-Beatles-Abb ... e/14186441
RadTang, to normalna cena za tą płytę, kupiłem w sklepie nie dla idiotów. Nie zgadzam się z opiniami w discogs. Nic nie wyskakuje, wcale nie jest nagrana cicho i brzmi naprawdę baardzo dobrze. Jest super. Szczęka mi dopiero opadła, jak dla porównania na talerz położyłem pierwsze tłoczenie. To zagrało lepiej. Nieznacznie, ale na moje ucho jednak. Mimo wszystko uważam, że to wydanie z MM jest warte każdej wydanej złotówki.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: The Beatles

#70

Post autor: RadTang »

Wiesz, ja głównie nowe płyty widzę w Empiku. :mrgreen: Tam za repressy remasterów z 2012 chcą 120 zł. :) Wiem, że Empik to ma ceny "luksusowe" (czyt. zawyżone) :P
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: The Beatles

#71

Post autor: czarnaplyta »

Diazo pisze:
01 paź 2019, 10:51
Mimo wszystko uważam, że to wydanie z MM jest warte każdej wydanej złotówki.
Dlatego chyba mimo wszystko "zaryzykuję" reedycję, która będzie kilkukrotnie tańsza od wydań z epoki.

Fajnie byłoby od czasu do czasu umówić się na jakieś spotkania i posłuchać kilku wydań danej płyty. Każdy z nas słyszy inaczej byłbym ciekawy wniosków :D
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: The Beatles

#72

Post autor: RadTang »

czarnaplyta pisze:
01 paź 2019, 11:18
Dlatego chyba mimo wszystko "zaryzykuję" reedycję, która będzie kilkukrotnie tańsza od wydań z epoki.
Raz jakieś z epoki widziałem za 600 zł, w Warszawie. Nawet nie sprawdzałem jakie to wydanie...
Chyba podobną kwotę wydałem na jakieś 10 innych płyt tego samego dnia :mrgreen:
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: The Beatles

#73

Post autor: wojtekf »

RadTang pisze:
01 paź 2019, 10:53
Wiesz, ja głównie nowe płyty widzę w Empiku. :mrgreen: Tam za repressy remasterów z 2012 chcą 120 zł. :) Wiem, że Empik to ma ceny "luksusowe" (czyt. zawyżone) :P
O. Ja w preorderze ze zniżką z empik premium zapłaciłem 97 PLN. Ale widzę, że teraz już została tylko oferta zewnętrznego dostawcy...
Plus dyżurny sklep z płytami ma w tej chwili w dobrej cenie ;)
https://voiceshop.pl/pl/p/BEATLES%2C-TH ... ROAD/21376
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: The Beatles

#74

Post autor: RadTang »

Ja liczę, że może na święta sobie kupię. Jak ogarnę robotę. Teraz przydałoby się coś na stałe i poprawki w tekście wprowadzać po nocy. :mrgreen: Winyl rujnuje finanse ale... nowe CD też nie grzeszą cenami. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fl3t05
Posty: 149
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:27
Gramofon: mam
Lokalizacja: Kraków

Re: The Beatles

#75

Post autor: Fl3t05 »

Dzisiaj premierę miało Get Back (The Rooftop Performance).
Myślę że nie trzeba tłumaczyć jaki materiał znajduje się na tym albumie ;) Dla fanów pozycja obowiązkowa.

Ktoś wie czy wyjdzie na czarnym (albo jakimkolwiek innym kolorze) krążku?
Załączniki
IMG_20220128_230901.jpg
ODPOWIEDZ