Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 157
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#1

Post autor: sponaa »

Gramofonomanki i Gramofonomaniacy,

Naszła mnie taka myśl światła (tzn. wg mnie światła... czyli światła subiektywnie), że czasem coś-ktoś-czegoś potrzebuje i to COŚ występuje w przyrodzie w postaci tubki, szpuli, pojemnika min 100 ml a my potrzebujemy tego "ociupinkę"... może 1%, reszta na wieczny czas ląduje w szufladzie. Już nie chodzi o pieniądze, choć czasem nie są to groszowe sprawy, ale na pierwszym miejscu to miejsce w szufladzie mnie przynajmniej boli. Wiem, że są tacy co lubią mieć i koniec - rozumiem. Ale co byście powiedzieli na taką malutką pomoc sąsiedzką? Tzn. niekoniecznie sąsiedzką sensu stricto - w końcu wysyłka niektórych małych rzeczy to niewielki wydatek. Forma wymiany (kasa/piwo/dobre słowo) do ustalenia między osobami zainteresowanymi oczywiście. Ad rem!

Mam do zaoferowania gdyby ktoś potrzebował klej do plexi - podobno profesjonalny - Acrifix 192:
Acrifix192.jpg
Tuba użyta może w 1-2%. Jak ktoś ma potrzebę sklejenia pokrywy gramofonu - działa rewelacyjnie. Moja uwaga po użyciu - niestety klej jest mocno natychmiastowy, czas na poprawki w zasadzie nie istnieje. Dlatego trzeba mieć wszystko spasowane i przećwiczone na sucho - potem będzie za późno. Do tego ja klejąc moją pokrywę nałożyłem ciut za mało kleju - pokrywa trzyma super, ale gdybym dał trochę więcej to klejenie byłoby bardziej niewidoczne - szczelina wypełniona klejem staje się ładnie przezroczysta. Co prawda klej wówczas trochę wypłynie (ale nie spłynie - jest gęsty) i trudno go usunąć.
Można odebrać osobiście (okolice Łodzi) lub wyślę na koszt potrzebującego w dowolne miejsce w kraju. Prośba do ewentualnego zainteresowanego o puszczenie ogłoszenia dalej po użyciu :-)

Niestety także mam swoje potrzeby - czy ktoś z kolegów nie posiada na zbyciu trochę słynnej licy 7x0,07 do okablowania wewnętrznego ramienia? Muszę niestety taką operację przeprowadzić. Rozumiem, że taka lica 7x0,07 jest traktowana jako 1 przewód wewnątrz ramienia? Wówczas potrzebowałbym 5x 1mb, czyli 5 mb ;-). Z okolic Łodzi lub Warszawy byłbym w stanie odebrać osobiście, w przeciwnym razie myślę, że lica jest podatna na transport w kopercie ;-)

Dajcie znać co sądzicie o takim temacie? Potrzebny? Niepotrzebny? Zdublowany? Nie w tym miejscu? "Panie, d... Pan nie zawracaj"! Inne?

Paweł.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akkcesoria)

#2

Post autor: Dragant »

Powtórzę się ze swoją ofertą z wątku o smarowaniu windy, bo ostatnio o tym rozmawiałem z Pawłem:

Gdyby ktoś potrzebował olej silikonowy to służę pomocą. Mam obecnie 100.000, 300.000 i 1.000.000 CST firmy Tornado.

Odbiór osobisty w Warszawie, wysyłka po dogadaniu się, ale bez problemu wyślę.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#3

Post autor: Peliks »

Dzięki Łukaszu za przypomnienie, właśnie potrzebuję smaru do windy. Zadzwonię wieczorem i omówimy szczegóły. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1889
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#4

Post autor: Jaculek »

sponaa pisze:
11 wrz 2019, 10:21
Niestety także mam swoje potrzeby - czy ktoś z kolegów nie posiada na zbyciu trochę słynnej licy 7x0,07 do okablowania wewnętrznego ramienia? Muszę niestety taką operację przeprowadzić. Rozumiem, że taka lica 7x0,07 jest traktowana jako 1 przewód wewnątrz ramienia? Wówczas potrzebowałbym 5x 1mb, czyli 5 mb ;-). Z okolic Łodzi lub Warszawy byłbym w stanie odebrać osobiście, w przeciwnym razie myślę, że lica jest podatna na transport w kopercie
Jeżeli nikt bliżej się nie odezwie to mam. BTW, 5 metrów to wystarczy na 2 razy (pół metra na kanał to aż nadto).
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#5

Post autor: cobra »

Mam szpulkę tej "słynnej licy 7x0,07". 5x0,5m to wystarczy spokojnie.
Jakby coś, to do odebrania w wawie.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 157
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#6

Post autor: sponaa »

Panowie Jaculek, cobra!
Bardzo dziękuję za oferty. Faktycznie z tym 1 mb na kanał to przesadziłem. Faktycznie 0,5 mb jest ok, ale dla spokoju ducha i opcji 1 pomyłki bym poprosił 3 mb. I może spróbuję odebrać w Warszawie - wysyłam PW do cobry :-)
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1889
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#7

Post autor: Jaculek »

Z uwag praktycznych to lica ma emalię łatwo topliwą więc przed lutowaniem nie trzeba jej usuwać, wystarczy druciki lekko wysunąć z oplotu bawełnianego. Powodzenia.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#8

Post autor: klin »

Z tą licą to ostrożnie. Trzeba odpowiednio podgrzać końcówkę skręconego przewodu z cyną tak żeby emalię stopić i żeby cyna pokryła całą końcówkę ale żeby nie przepalić tych przewodów. Ja próbowałem wpierw stacją lutowniczą ale miała za słabą moc i ciężko to szło. Potem odpaliłem transformatorową i ta już bez problemu stopiła emalię ale trzeba to robic szybko i jak tylko pokryje się cyną to zabrać grot.
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#9

Post autor: Martinez83 »

Witam.

Od razu przepraszam, jeśli pytanie powinienem zadać w innym wątku :roll:

Czy w ramach pomocy, ktoś z okolic Warszawy miałby użyczyć na krótką chwilę latarki stroboskopowej i maty do regulacji obrotów?
Niby gramofon mam nówkę sztukę ale jakoś tak mnie korci, żeby to sprawdzić.

Zrewanżuje się jakimś dobrym piwkiem ;)

Pozdrawiam.
M.
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#10

Post autor: Peliks »

Aplikację RPM se "ściągnij" darmowa jest.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Ja Ci pomogę, Ty mi pomożesz (sprzęt / akcesoria)

#11

Post autor: Martinez83 »

Peliks pisze:
20 lis 2019, 20:57
Aplikację RPM se "ściągnij" darmowa jest.
A podziękował :D
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
ODPOWIEDZ