Artur Unitra WG903 głośniki wyją

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Behemot
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:51

Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#1

Post autor: Behemot »

Witam!
Jestem tu nowa, więc przepraszam, jeżeli umieściłam temat w niewłaściwym dziale.
Poza tym jestem kompletnie zielona w temacie gramofonów, więc proszę to też wziąć pod uwagę ;)

Właśnie odebrałam z naprawy gramofon Artur Unitra WG903. Niestety oddałam go do naprawy bez głośników, więc nie mogłam sprawdzić na miejscu, czy wszystko jest OK. Kiedy w domu podłączyłam go do głośników i włączyłam power, zaczęły głośno wyć. Przy próbie odtworzenia płyty jest to samo, natomiast po odłączeniu głośników cichuteńko słychać muzykę z płyty. Domyślam się, że jest to wina samych głośników? Czy jest sens je naprawiać, czy lepiej szukać sprawnych? Dodam, że za naprawę słono zapłaciłam, więc wolałabym nie pakować się w jakieś straszne koszty... Oczywiście mam gwarancję, ale obejmuje ona tylko gramofon, bez głośników.

Doradźcie mi coś, plizzz :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#2

Post autor: Wojtek »

Behemot pisze:
20 lip 2019, 13:11
Dodam, że za naprawę słono zapłaciłam
Z ciekawości: ile i co było do naprawy?

Jak dla mnie coś spieprzyli, powinno grać z głośnikami. Myślę że to wyjdzie nawet w warsztacie na jakichkolwiek głośnikach.
Stanowi to jakąś podstawę do reklamacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dizzyx
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:45

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#3

Post autor: dizzyx »

Behemot pisze:
20 lip 2019, 13:11
Przy próbie odtworzenia płyty jest to samo, natomiast po odłączeniu głośników cichuteńko słychać muzykę z płyty. Domyślam się, że jest to wina samych głośników?
To nie ma nic do rzeczy - muzykę będzie cichutko słychać, "taki urok" że tak powiem. Wątpię, żeby uszkodzone były głośniki - zakładając, że mowa o oryginalnych, to są to raczej konstrukcje pancerne, które co prawda jakością dźwięku nie grzeszą, ale ciężko żeby się "popsuły". Były wcześniej sprawne?
Raczej obstawiałbym uszkodzenie samego gramofonu - skoro masz gwarancję na naprawę do zwróć sprzęt do serwisu.
Behemot
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:51

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#4

Post autor: Behemot »

Dzięki za szybkie odpowiedzi!
Nadłamana była część ramienia. Nie wiem, jak to się fachowo nazywa... cała ta główka, gdzie jest igła. Podczas imprezy goście zaczęli tańczyć pogo przy muzyce Haliny Kunickiej :lol: no i ktoryś zatoczył się na biednego Artura. To się wydarzyło z 15 lat temu, od tamtej pory gramofon leżał na pawlaczu. Może przez ten czas coś się z tymi głośnikami porobiło? (Głośniki są oryginalne, do kompletu z gramofonem).
Aż wstyd mi się przyznać, ile zapłaciłam za naprawę, wiem, że przepłaciłam :oops: W każdym razie gramofon był naprawiamy w chyba najbardziej reklamowany (i pewnie najdroższym) serwisie w Warszawie. Czyli co? Wrócić do nich z Arturem i głośnikami?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#5

Post autor: chudy_b »

Behemot pisze:
20 lip 2019, 14:53
Czyli co? Wrócić do nich z Arturem i głośnikami?
Artur to gramofon z wbudowanym wzmacniaczem. Jeżeli głośniki "wyją" to uszkodzony jest wzmacniacz. Wzmacniacz jest wbudowany w gramofon, więc masz gwarancję raczej na całość. Głośniki nie mają tu nic do rzeczy. W serwisie powinni podłączyć jakieś swoje i musi działać. Dla świętego spokoju zanieś im ze swoimi głośnikami i niech podłączą. Może coś Ty źle robisz, choć to trudne.
Behemot
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:51

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#6

Post autor: Behemot »

Dzięki za odpowiedź!
Dziś przy odbiorze chciałam, żeby podłączyli sprzęt do własnych głośników. Normalka, chciałam sprawdzić, czy wszystko OK. Facet mi na to odpowiedział, że w tej chwili nie ma technika, który naprawił ten gramofon, a on nie chce robić nic na własną rękę :roll:
Jestem wkurzona, również na samą siebie :roll:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#7

Post autor: chudy_b »

Behemot pisze:
20 lip 2019, 15:47
Jestem wkurzona, również na samą siebie
I bardzo słusznie :D Pewnie już wiesz dlaczego.
Behemot
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:51

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#8

Post autor: Behemot »

W ramach gwarancji błyskawicznie naprawili mi Artura :) Wtedy głośniki wyły, bo się odłączył kabelek łączący ramię z czymś tam (sorry, jestem kompletnie atechniczna :lol: ) Anyway gramofon gra i w moim domu rządzi Armia z Siekierą :dance:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#9

Post autor: Wojtek »

Brawo, choć na dłuższą metę lepiej popatrzeć ponad wartość sentymentalną i pomyśleć nad lepszym gramofonem ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Behemot
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:51

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#10

Post autor: Behemot »

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to gramofon z tekturki i gumki-recepturki ;) Ja jednak nie potrzebuję więcej. Nie jestem żadnym koneserem. Chcę wracać czasami do muzyki lat 80tych z calym ich anturażem :) Bo wtedy to była muzyka, panie Janie kochany! Nie to, co teraz ten umcyk umcyk :lol: Teraz właśnie lecą single Depeszów, wiem, że dźwięk jest do bani, ale w ogole mi to nie przeszkadza :)
A w ogóle to ciekawe, czy uda mi się reanimować moj stary magnetofon szpulowy :lol: Mam stos taśm! No, ale to czasy podstawowki. I dla innego forum ;) Dzięki za pomoc i wsparcie! Fajnie, ze jest takie miejsce dla winylowych maniaków :clap:
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 21:12 przez Behemot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#11

Post autor: Wojtek »

Behemot pisze:
26 lip 2019, 20:39
I dla innego forum ;)
Tutaj też się koledzy zajmują magnetofonami, CD czy innymi wynalazkami, więc spokojnie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Behemot
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:51

Re: Artur Unitra WG903 głośniki wyją

#12

Post autor: Behemot »

Super! :clap: Na pewno będę o Was pamiętać :)
ODPOWIEDZ