Podłączenie wzmacniacza do ampli.

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
sobkoa
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:33

Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#1

Post autor: sobkoa »

Hej!

Z tego względu że nie chciałbym pozbawić się możliwości które daje amplituner, ale chcialbym polepszyć jakość stereo, wpadłem na pomysł żeby podlączyć wzmacniacz do posiadanego ampli. Teraz moje pytanie brzmi - Czy do amplitunera denon avr-1400h mogę podłączyć wzmacniacz? Wiem że ampli posiada pre out, tylko jest pod spodem opisane "subwoofer", nie wiem czy to jest to samo. Możecie rozwiać moje wątpliwości? :)
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#2

Post autor: wojtekf »

Wyjście na subwoofer.
Potrzebujesz pełnego zestawu pre-out, na przykład jak tutaj:
https://assets.denon.com/assets/images/ ... ry2_eu.png
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
sobkoa
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:33

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#3

Post autor: sobkoa »

No to mam problem.. Z tym pre out subwooferowym nie będzie to działało? W końcu jakby nie patrzeć jest to wyjscie bo sub ma tez jakis swoj wzmacniacz. Jesli nie da sie w ten sposob, to w jakis inny moglbym to jeszcze podłączyć?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#4

Post autor: chudy_b »

sobkoa pisze:
18 lip 2019, 23:17
Z tym pre out subwooferowym nie będzie to działało?
Pewnie będzie, ale mono. No i problem z regulacją głośności, bo wyjście na subwoofer raczej jest regulowane. Czyli reaguje na regulację głośności w ampli. A we wzmacniaczu masz drugi potencjometr głośności. No chyba że wzmacniacz ma bezpośrednie wejście końcówki mocy. Czasem opisane jako MAIN IN. No ale dalej będzie mono.
sobkoa
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:33

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#5

Post autor: sobkoa »

No to pozostaje budowa przełącznika między ampli a wzmakiem. Niedługo zabieram się za budowę głośników, to każda praktyka przy drewnie i lutownicy się przyda. Dziękuje wam bardzo za pomoc! :)
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#6

Post autor: BRob »

Sygnał do drugiego wzmacniacza możesz wyprowadzić z wyjścia dla rejestratora. Jeżeli masz w amplitunerze zestaw gniazd dla np. magnetofonu, to podpinasz się pod OUT lub REC, nie wiem jak to jest u Ciebie opisane.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#7

Post autor: chudy_b »

BRob pisze:
21 lip 2019, 00:50
Jeżeli masz w amplitunerze zestaw gniazd dla np. magnetofonu, to podpinasz się pod OUT lub REC
To współczesny AVR znaczy kino. Taśmy to nawet jego sprzedawca pewnie na oczy nie widział.
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Podłączenie wzmacniacza do ampli.

#8

Post autor: BRob »

chudy_b pisze:
21 lip 2019, 01:29
BRob pisze:
21 lip 2019, 00:50
Jeżeli masz w amplitunerze zestaw gniazd dla np. magnetofonu, to podpinasz się pod OUT lub REC
To współczesny AVR znaczy kino. Taśmy to nawet jego sprzedawca pewnie na oczy nie widział.
:shock:
Chudy_b, faktycznie jedyny out poza subem to hdmi do telewizora. Ja to już jednak stary jestem, w głowie mi się nie mieściło, że może nie być choć jednej pętli dla rejestratora.
sobkoa pisze:
19 lip 2019, 03:54
No to pozostaje budowa przełącznika między ampli a wzmakiem. Niedługo zabieram się za budowę głośników, to każda praktyka przy drewnie i lutownicy się przyda. Dziękuje wam bardzo za pomoc! :)

No w Twoim przypadku chyba pozostaje tylko ta opcja.
ODPOWIEDZ