ZbychWro-Zakup gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

ZbychWro-Zakup gramofonu

#1

Post autor: Hiper86 »

Z racji iż dosłałem kilka wiadomości na priv co tam się porobiło z zakupem, postanowiłem się podzielić informacją/opinią

Zdecydowałem się na Kenwooda KP-990, kontakt bezproblemowy, negocjacja-i pyk kupione. Zorganizowałem sobie transport Rzeszów-Opole, odebrałem i na szczęście od razu zajechałem do Karola, z racji iż posiadał i miał wiec wie co i jak.

Odpakowujemy i co? i brak kontry w ramieniu przez co ramie się przesuwa, wylatuje, szybki telefon i informacja że wszystko przecież było, dostaliśmy się od spodu i rzeczywiście się schowało, niestety okazało się że ramie pracowało tak od dawna, w sensie śruba nie wchodziła w odpowiedni otwór, Karol może to opisze bardziej technicznie, ja niestety z racji braku doświadczenia i wiedzy nie jestem w stanie. Decyzja że oddajemy, telefon, bez najmniejszych problemów zgoda ok proszę odesłać, "nazat" do Opola. Tutaj szacun bo odbyło się to bez żadnego pitolenia.

Okazało się że Zbych nie bardzo zna się na rzeczy, nie jest to pasjonat gramiaków tylko "handlarz" a serwis polega na złożeniu dwóch w jeden itp. Z resztą sam napisał mi sms że bardzo przeprasza za zaistniałą sytuacje " jeżeli nic nie wzbudza jego zastrzeżeń to tego nie tyka" co za tym idzie nie ma mowy o serwisie.

Na plus kontakt oraz podejście do zwrotu
Na minus serwis w jego wykonaniu to nie serwis,

Wydaje mi się że zakup u tego Pana to na zasadzie albo się uda, albo nie.

Pozdrawiam
Krzysiek
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#2

Post autor: charliez88 »

Generalnie ta historia to przestroga dla tych, którzy uważają, że można kupić perełkę z okresu za 2000-2500zł po pełnym serwisie i w ładnym stanie.

Powiedzmy sobie wprost - te wszystkie konta na allegro, które handlują japończykami niestety nie ściągają PEREŁEK od japończyka, tylko w 95% takie, które są tak naprawdę szrotem. Żeby kupić w Japonii gramofon dobrej klasy trzeba wywalić tyle, za ile Ci sprzedawcy je wystawiają na allegro.., a ONI przecież MUSZĄ zarabiać - nei robią tego hobbystycznie, ani z dobroci serca. Szukam kilku modeli i za półdarmo nikt ich nie oddaje.

Zazwyczaj sztuki uszkodzone - tzw JUNK są skupowane, składane są z dwóch jeden i takie tam zabiegi. No i pół biedy, jak ktoś to umiejętnie złoży do kupy i z dobrych elementów - wtedy warto...

Niestety zbychwro nie brzmiał jak spec, bo nie skojarzył w ogole co to jest 'kontra', a raczej powinien (myślał, ze chodzi o przeciwagę), potem problem raczej bagatelizował na zasadzie "no to trzeba na wyczucie zrobić i trafić" .... no i tak ten KP-990 był składany.... śruba która powinna mocować ramię w łożysku była wkręcona na siłę w ramię (po prostu 'serwisant' nie trafił w łożysko) - ramię z obu stron miało kilka śladów nieudolnych prób wkręcenia tegoż mocowania... Jak wysyłał 'grało' - szkoda tylko, że pracowało zamiast w łozysku w dziurze powstałej po wkręceniu na siłę... - dla jasności gramofon przyjechał autem znajomego Krzyska, nie kurierem... wiec o uszkodzeniu w wysyłce mowy nie ma.

Samo łożysko też nie bylo w dobrym stanie (dla niewtajemniczonych jedna kulka ma ok 1mm i jest mega delikatne, pół ruchu śrubokrętem za dużo i jest do śmieci, bo ramie nie ma tego ruchu co powinno)

Aspekty jakiegoś tam zamaskowania ubytków w plincie pomijam - bo w tej cenie nie można oczekiwać ideału i na to Krzysiek był zresztą gotów przystac, talerz też wyglądał ładnie, napęd pracował jak trzeba...

Wątek więc ku przestrodze - ostrożnie z zakupami w takich miejscach - gdyby to byla 'perełka' to stałaby za 4k nie za 2700... Te ceny są okazyjne BARDZO i warto z nich korzystac, ale warto do tych gramofonów zajrzeć żeby przekonać się czy nie było tego typu babola...
Załączniki
WhatsApp Image 2019-02-08 at 21.44.35.jpeg
WhatsApp Image 2019-02-08 at 21.44.40.jpeg
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#3

Post autor: Petro »

Smutne to co piszesz, słowo serwis się dewaluuje, szkoda ze zakup się nie udał . Na plus, ze nie było kłopotów ze zwrotem. Życzę wytrwałości w poszukiwaniach.
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#4

Post autor: Myszor »

Chłopaki no róźnie bywa.
Klin ostatnio zakupił od zbycha psx60 i stan jest kurna mocno lepsiejszy niż mój za dobrą cenę.
No różnie wychodzi jak ktoś przewala tyle modeli.
Szkda że nie wyszło. Fajne że przyjąl reklamacyję.
Awatar użytkownika
ozii
Posty: 299
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:11
Gramofon: 1210 mk2
Lokalizacja: Białystok

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#5

Post autor: ozii »

Grunt to podejście klienta.
1210 mk2 - Nagoka MP200 - A-8450 - T-4250 - CA CP 1
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#6

Post autor: kriss »

Mój ps-x50 od Zbycha miał niestabilne obroty. Na szczęście wystarczyła kosmetyka potencjometrów i śmiga. Winda leciała na pysk. W rozmowie pytając go o smarowanie windy oraz rodzaj oleju jaki stosuje usłyszałem " nie pamiętam, ale według mnie winda działa całkiem dobrze". No nie było dobrze a tym bardziej do myślenia dała znajomość użytego oleju. :)
Bo w opisie było jak byk że to niby robił...
Smarowanie zrobiłem sam od nowa i jest git.

Ale Fakt jest taki, że jak ktoś oczekuję wypicowanego sprzetu to raczej nie za taką kasę jaką chce Zbychu.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#7

Post autor: Zeroqll »

Z gramofonami z Japonii jest jak z autami z Niemiec. Cena jest adekwatna do stanu. Podaż tych sprzętów jest olbrzymia, tak samo jak rozpiętość cenowa. Co do "bohatera" wątku wygląda na to że dołączy do długiej listy sprzedawców oferujących sprzęt po "serwisie w nienagannym stanie".
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#8

Post autor: Hiper86 »

Myszor pisze:
08 lut 2019, 22:40
Szkda że nie wyszło. Fajne że przyjąl reklamacyję.
Dlatego nie oskarżam a zwracam uwagę na fakt ze bywa różnie
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#9

Post autor: Myszor »

Krzychu widocznie nie był ci pisany. Ciesz się chwilą polowania ;)
lewis
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2017, 20:51
Gramofon: SONY PS-X70
Lokalizacja: Olkusz

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#10

Post autor: lewis »

Co by nie było tak łatwo, to i ja wtrącę swoje trzy grosze :mrgreen: Ja pamiętając , że kupuję leciwy sprzęt, dla własnego dobra, opis oraz opowieści sprzedającego traktowałem jak baśń, w której może być ziarno prawdy :lol: Od bohatera tematu również zakupiłem drapaka, zgodnego z opisem , co jak wiemy, raczej nie jest normą na tym portalu aukcyjnym. Cały proces zakupu był bardzo ok, czyli super kontakt, pełno fotek,filmik z bohaterem zakupu wysłany na maila, sprzedający kontaktowy i elastyczny - więc naprawdę mocno bym polecał tego sprzedawcę. Jedyne ale, mógłbym nieć do wykonania serwisu. Tylko że ja zdaję sobie sprawę , że pod hasłem " serwis" kryje się przetarcie szmatą, odrobina kontaktu na styki i w opcji premium :mrgreen: odrobina źle dobranego smaru dana tam gdzie nie trzeba :doh: Dla mnie brak grzebania jest zaletą, a wyjątki typu Esdarek którzy robią więcej, są tylko wyjątkami. Niestety, Tobie nie nie wyszło, szkoda.
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#11

Post autor: stos79 »

To wygląda na zemstę Karambola :mrgreen:
Powodzenia Hiper.
W końcu trafisz na swojego ;)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#12

Post autor: olsza84 »

Ale tak naprawdę Panowie, to sami ten hype nakręciliśmy, że ZbychWro to Święty Grall sprzedawcy serwisowanych gramofonów. A może facet wcale nie ukrywa, że jest tylko handlarzem? :think: Mając 20 gramofonów w ciągłej ofercie raczej ciężko sądzić inaczej. Problem w tym, że to często zaawansowane gramofony. Jeżeli są bez porządnego serwisu to kwestia czasu aż któryś może odmówić posłuszeństwa. Już nie mówiąc o próbach składania, które pokazał charliez. W takiej sytuacji utuacji wolałbym stan dziewiczy, niegrzebany niż spod ręki takiego fachowca co nie może złożyć łożyska i sprzedaje gramofon bez nakrętki kontrującej. Oczywiście bezproblemowy zwrot na plus.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2019, 11:34 przez olsza84, łącznie zmieniany 2 razy.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#13

Post autor: darkman »

lewis pisze:
09 lut 2019, 09:45
Tylko że ja zdaję sobie sprawę , że pod hasłem " serwis" kryje się przetarcie szmatą, odrobina kontaktu na styki i w opcji premium :mrgreen: odrobina źle dobranego smaru dana tam gdzie nie trzeba
Lewis@ to OK, ale generalnie trochę jesteś z boku wątku, bo to nie ten temat.
Mamy, polecani sprzedawcy od tego. Ten wątek jest o czym innym. nie bierz tego dosłownie, ale rzecz w tym by nie zlecieli się tu nabywcy od wzmiankowanego sprzedawcy z tekstami:
"U mnie wszystko było OK", bo to rozmywa kwestię.
Sprzedawca polecany i owszem, choć czekaliśmy na pierwszą wpadkę. No i jest.
Zacytuję
Hiper86 pisze:
08 lut 2019, 21:43
Okazało się że Zbych nie bardzo zna się na rzeczy, nie jest to pasjonat gramiaków tylko "handlarz" a serwis polega na złożeniu dwóch w jeden itp. Z resztą sam napisał mi sms że bardzo przeprasza za zaistniałą sytuacje " jeżeli nic nie wzbudza jego zastrzeżeń to tego nie tyka" co za tym idzie nie ma mowy o serwisie.
Co do tego też nie było raczej wątpliwości lecz świadomość zakupu z marginesem zaufania.
Wyszło jak wyszło. Dobrze, że publikujecie powyższe informacje w ów temat. Podniesie to być może świadomość co do zakupów tu i ówdzie. I chyba tylko tyle, może aż tyle.
W istocie dżank`i, to jak samochody w Stanach kupowane na słowo za $150, tak by dojechać na zachodnie wybrzeże i porzucić lub odsprzedać za 50 bywa, że podróż kończy się w Oklahomie. Przynajmniej ciepło. Hipciu nie dojechał, ale teraz kupi Harleya i po sprawie... doturla się wszędzie. Wiem, bo mam... również w podpisie :lol:
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#14

Post autor: Hiper86 »

olsza84 pisze:
09 lut 2019, 10:11
Ale tak naprawdę Panowie, to sami ten hype nakręciliśmy, że ZbychWro to Święty Grall sprzedawcy serwisowanych gramofonów
darkman pisze:
09 lut 2019, 10:14
Wyszło jak wyszło. Dobrze, że publikujecie powyższe informacje w ów temat. Podniesie to być może świadomość co do zakupów tu i ówdzie. I chyba tylko tyle, może aż tyle.
No właśnie publikując ten post nie chodziło o to aby szukać winnych wyzywac od oszustów itp. miałem założenie, ze kupujący ok, kontakt ok, zwrot ok. Ale bywa różnie i ze sprzętem i serwisem. Nie bierzmy ZbychWro za pewnik.
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
klaus1973
Posty: 269
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:57
Gramofon: Denon DP-59L

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#15

Post autor: klaus1973 »

Hiper86 pisze:
09 lut 2019, 10:25
No właśnie publikując ten post nie chodziło o to aby szukać winnych wyzywac od oszustów itp. miałem założenie, ze kupujący ok, kontakt ok, zwrot ok. Ale bywa różnie i ze sprzętem i serwisem. Nie bierzmy ZbychWro za pewnik.
Może nie od oszustów, ale sprawa wyraźnie jest naciągana.
I gdyby trafiło to do kogoś kto nie ma z kim tego porównać pograło by to miesiąc jestem ciekaw czy handlarz by to przyjął.
Przecież grał. Jak z samochodami się robi rynek.
pozdrawiamklaus
Klausa kocha cały świat i jest najlepszym sędzią*
* fragment piosenki z "Wiwat skrzaty"
ODPOWIEDZ