Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#46

Post autor: Wojtek »

Bezwzględne minimum jakie można polecić do 2k to Dual 455 / Thorens TD-190.
Nie ma innego wyboru z nówek w PL bez dalszego zwiększania budżetu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ozii
Posty: 299
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:11
Gramofon: 1210 mk2
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#47

Post autor: ozii »

Tak sobie czytam ten wątek i przypomniało mi się, że miałem podobny dylemat z wyborem jak poprzednicy, nówka AT czy używany technics 1210 mk2, wtedy jeszcze cenowo były na tym samym poziomie, no i wybór padł na używanego technicsa, nie żałuje i cieszę się każdą położoną płytą na ten talerz ;)
1210 mk2 - Nagoka MP200 - A-8450 - T-4250 - CA CP 1
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#48

Post autor: darkman »

Oz, nie zmienisz światopoglądu kolegów, którzy utożsamiają gramofony 2nd hand z grzebaniem w ciuchlandzie.
Mr.G
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2018, 07:52

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#49

Post autor: Mr.G »

Widzę, że temat się rozwinął :)
Odstawiając temat gramofonu na chwilę na bok (przy założeniu że gramofon będzie posiadał wbudowany przedwzmacniacz) to czeka mnie temat zakupu wzmacniacza i kolumn (niestety posiadana wieża się nie nadaje).
Czy kierunek wyboru wzmacniacza przykładowo: SONY TA-F120, SONY TA-FE330R, TECHNICS SU-VZ320 lub KENWOOD KA-1030 będzie dobry?
Co do kolumn mają być do dość małego pokoju, najlepiej nie podłogowe np.: coś z Denona? (DENON SC-M39), może Magnat? :think:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#50

Post autor: MMarek »

Mr.G pisze:
07 sie 2018, 12:31
Widzę, że temat się rozwinął
Tak?
A gdzie ten rozwój?
Wszyscy użytkownicy, którzy się znają na gramofonach - odradzają zakup nowego we wskazanym przez Ciebie budżecie.
Aż się dziwię, że chce im się jeszcze pisać....
Ale cierpliwi są.
Mr.G pisze:
07 sie 2018, 12:31
Czy kierunek wyboru wzmacniacza...
Raczej nie na temat i warto się podpiąć pod wątek o wzmacniaczach....

Mr.G pisze:
07 sie 2018, 12:31
Co do kolumn...
jw.
Mr.G
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2018, 07:52

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#51

Post autor: Mr.G »

Proszę mnie nie mieszać z kolegą który się podpiął pod temat i nie wciskać mi czegoś czego nie powiedziałem :)
Podchodzę to tematu na spokojnie. Nigdzie mi się nie śpieszy. Przemyślałem temat na spokojnie, poprzeglądałem oferty i jestem skłonny wybrać coś z takowych używanych modeli:
Sony PS-T22
PANASONICS SL-H401
Technics SL-BD21
Technics SL-B2
Technics SL-BD20
Technics SL-BD3
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy aukcjach przy gramofonach na tym poziomie? Ceny są dość różne, a i z niektórych opisów niczego nie można wywnioskować i się dowiedzieć :/
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 12:48 przez Mr.G, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#52

Post autor: Wojtek »

Mr.G pisze:
08 sie 2018, 12:40
i jestem skłonny wybrać coś takowych używanych modeli:
Czemu akurat tych?
Wiesz czym jest system T4P? Jeśli nie, radzę doczytać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#53

Post autor: chudy_b »

Mr.G pisze:
08 sie 2018, 13:25
Szczerze za taką cenę to bym wolał dołożyć do Technics'a SL1200
Ale wiesz o tym, że 1600 to 1200 wzbogacony o pełną automatykę i elastyczne zawieszenie talerza i ramienia? Moim zdaniem to SL1200 jest przystankiem do 1600, szczególnie do użytku domowego, mimo ze ceny mogą wskazywać inaczej. Wiele części te modele mają wspólnych i co ważne dostępnych od ręki. Nie pisze o nowym SL1200 bo to inna bajka i inne pieniądze.
Awatar użytkownika
qbus
Posty: 80
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:30
Gramofon: Technics SL-1610 mk2

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#54

Post autor: qbus »

chudy_b pisze:
08 sie 2018, 14:21
Mr.G pisze:
08 sie 2018, 13:25
Szczerze za taką cenę to bym wolał dołożyć do Technics'a SL1200
Ale wiesz o tym, że 1600 to 1200 wzbogacony o pełną automatykę i elastyczne zawieszenie talerza i ramienia? Moim zdaniem to SL1200 jest przystankiem do 1600, szczególnie do użytku domowego, mimo ze ceny mogą wskazywać inaczej. Wiele części te modele mają wspólnych i co ważne dostępnych od ręki. Nie pisze o nowym SL1200 bo to inna bajka i inne pieniądze.
Dokładnie tak jest przy czym należy zaznaczyć, że chodzi o SL1600/1610 MK2.
Mam go od września, a w zasadzie miałem dwa, z których złożyłem jeden. Przy zakupie trzeba sprawdzić trzy rzeczy:
1. Czy pitch działa poprawnie (częsta usterka, w większości przypadków pomaga psiknięcie kontaktu do potencjometru)
2. Czy regulacja wysokości ramienia nie jest zablokowana (często smar gęstnieje tak, że ni cholery nie da się ruszyć). Naprawa jest już trudniejsza, bo trzeba rozebrać całe ramię. Mi się udało, ale dłubałem ładnych parę dni.
3. Czy automatyka działa - najczęściej problemem jest pasek napędu, ale zdarza się też, że pękniete jest kółko zębate. Wymiana tego drugiego jest bardzo prosta, tyle, że nie ma oryginałów. Ja korzystając z informacji na audiokarama znalazłem na stronie Farnella prawie idealny zamiennik w przystępnej cenie i z tanią wysyłką. Zamówiłem na zapas 5 :).

Poza tym to genialny gramofon - SL-1200 z automatyką dołożoną w nieinwazyjny sposób (dopinana jest tylko w momencie działania, gdy gramofon gra żadna część automatyki nie ma styczności z ramieniem), zawieszeniem na sprężynach i genialnym silnikiem direct drive stabilizowanym kwarcem.

Jeśli ten z linka działa to szczerze polecam - cena jak na dzisiejsze czasy jest bardzo OK.

Jakby ktoś też potrzebował jakiejś rady lub części to służę pomocą - mam tego cały wór + praktyczną wiedzę odnośnie działania i montażu/demontażu ramienia (z elektroniką gorzej, bo jedyne co zrobiłem to sprawdziłem kondensatory na płytkach - były ok, więc nawet tego nie ruszałem).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#55

Post autor: darkman »

bo baaa, 👍🏿
Ten wątek mnie zdumiewa.
Teraz będziecie chłopaki udowadniać gościom, że sl1600, to bdb gramofon? Nie róbcie jaj proszę.
Awatar użytkownika
qbus
Posty: 80
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:30
Gramofon: Technics SL-1610 mk2

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#56

Post autor: qbus »

darkman pisze:
09 sie 2018, 08:19
bo baaa, 👍🏿
Ten wątek mnie zdumiewa.
Teraz będziecie chłopaki udowadniać gościom, że sl1600, to bdb gramofon? Nie róbcie jaj proszę.
:shock: :shhh:
Fakt, nie ten wątek i czas.
Swoją 1610kę tak kocham, że jak tylko widzę cokolwiek o niej to dostaję małpiego rozumu :D .
Mr.G
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2018, 07:52

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#57

Post autor: Mr.G »

Dobra Panowie krótka piłka. Widzę, że temat już się ciągnie niekoniecznie w dobrym kierunku, płyt przybywa i czas najwyższy coś wybrać i go zamknąć. Jestem zdecydowany na używkę (tak przyznaję, dzięki Wam dałem się przekonać). Jeśli mam zamiar zostać w przyszłości przy Technicsie to w takim razie skłaniałbym się ku modelom tej firmy. Do tych co wcześniej wrzucałem dodam jeszcze te które dzisiaj przeglądałem: Technics SL-DD33, Technics SL-231, TECHNICS SL-2000 ??? Trochę ich natłukli i niby jest z czego wybierać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#58

Post autor: Wojtek »

Mr.G pisze:
09 sie 2018, 16:16
Jeśli mam zamiar zostać w przyszłości przy Technicsie to w takim razie skłaniałbym się ku modelom tej firmy.
Jak chcesz, choć zbyt wiele sensu to nie ma.
Mr.G pisze:
09 sie 2018, 16:16
Do tych co wcześniej wrzucałem
A odpowiesz w końcu na moje pytania skierowane do Ciebie? Czy specjalnie olewasz? :)
viewtopic.php?p=220522#p220522
Mr.G pisze:
09 sie 2018, 16:16
Trochę ich natłukli i niby jest z czego wybierać.
Taka rada: poczytaj sobie co napisano o danym modelu już wcześniej na forum, czy był polecany czy niepolecany, z jakiego powodu, itd.

Mam wrażenie że w tej chwili po prostu przeglądasz sobie allegro i strzelasz modelami Technicsa na oślep, nie weryfikując w sumie nic :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Mr.G
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2018, 07:52

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#59

Post autor: Mr.G »

Wojtek pisze:
09 sie 2018, 17:28
A odpowiesz w końcu na moje pytania skierowane do Ciebie? Czy specjalnie olewasz?
viewtopic.php?p=220522#p220522
Tak, zapoznałem się i staram się zwrócić na to uwagę. Mogę się mylić lecz z tego co widziałem wśród starszych i używanych gramofonów budżetowych wkładki T4P są chyba większością.
Wojtek pisze:
09 sie 2018, 17:28
Mam wrażenie że w tej chwili po prostu przeglądasz sobie allegro i strzelasz modelami Technicsa na oślep, nie weryfikując w sumie nic
Przeglądam nie tylko na allegro. Innej drogi nie widzę jak wybór kilku modeli do weryfikacji/za i przeciw, a później do finalnego wyboru.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#60

Post autor: Obywatel »

Mr.G pisze:
09 sie 2018, 20:19
wśród starszych i używanych gramofonów budżetowych wkładki T4P są chyba większością
Tak nie jest. W przypadku Technicsa znaczną część stanowią modele T4P, ale w przypadku innych producentów zdarzają się sporadycznie. Warto też odnotować, że T4P nie jest jakimś bardzo starym patentem bo opracowano go na przełomie lat 70 i 80. Wreszcie, T4P trafiało nie tylko do budżetowych modeli.

Technics SL-DD33 - przykład wcale nie najtańszego gramofonu T4P. Jeśli nie masz nic przeciwko temu standardowi i stan jest spoko, to warto rozważyć.
Technics SL-231 - wypasiony paskowiec Technicsa, jednakże jest to lekka, plastikowa konstrukcja. Ze względu na set-up, który daje wrażenie "wysokiego" modelu, często tak właśnie jest przedstawiany przez handlarzy, a jego ceny to nieporozumienie. To jest model do 400 zł.
TECHNICS SL-2000 - budżetowy DD Technicsa - też bardzo często przewartościowywany przez handlarzy. W tym zestawieniu jest najlepszy. Jeśli jest w ładnym stanie, można rozważyć.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ