Kupię gramofon do 700 pln

ODPOWIEDZ
mich64
Posty: 80
Rejestracja: 23 maja 2018, 23:22
Gramofon: Fisher MT-6321
Lokalizacja: Wlkp.

Kupię gramofon do 700 pln

#1

Post autor: mich64 »

Może ktoś z szanownych forumowiczów ma na sprzedaż dobry gramofon w cenie do 600-700 pln. Poszukuję sprzętu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, najlepiej z listy polecanych na tym forum. Gramofon powinien współpracować z wkładką Ortofon 2m Red i ewentualnie AT 95e, bo takie posiadam.
Link do polecanych: viewtopic.php?f=46&t=9997
- Fisher MT-6321 + Ortofon 2M Red + AT MG35V + AT 13 EaV
- JVC AX-435 TN
- JVC XL-V235 TN
- JVC FX-335 TN
- JVC TD-X335 TN
- MB Quart QL-SP2
- AKG K271 MK II + Superlux HD 330
Awatar użytkownika
Darkow
Posty: 51
Rejestracja: 28 sty 2018, 10:40
Gramofon: Denon DP-47F
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#2

Post autor: Darkow »

Jak dołożysz 100 zł mam Denon'a DP-37F na nowej AT 95E, albo Metz Mecasound TX 4963 na oryginalnej wkładce z nową igła za 400 zł. Oba gramofony to full automaty sterowane kwarcem. Oba w bardzo ładnym stanie wizualnym i technicznym.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15003
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#3

Post autor: darkman »

To raczej odejmij 100 złotych, bo kolega mich@ ma już tę wkładkę (AT95) jak napisał. Zaoferuj swoją osobno, to popularna wkładka podstawowa i pewnie się sprzeda bez problemu. ( a i tak niewyregulowana "bo zupa była za słona czy coś tam") :)
Natomiast napisałeś tak:
Co do Denona,
Przejrzany, wyregulowany (oprócz wkładki, bo czasu brak)
Pytanie zatem. Co zostało przejrzane, a co wyregulowane konkretnie w czasie, którego nie brakło?
Awatar użytkownika
Darkow
Posty: 51
Rejestracja: 28 sty 2018, 10:40
Gramofon: Denon DP-47F
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#4

Post autor: Darkow »

Pytanie zatem. Co zostało przejrzane, a co wyregulowane konkretnie w czasie, którego nie brakło?
Był wyczyszczony, przesmarowany od nowa, wymieniony przewód sygnałowy i wtyki na znacznie lepsze. Regulacji wymagało ustawienie ramienia, które w przypadku lekko wygiętej płyty było za nisko. A wkładki nie ustawiam bo znając życie i tak każdy będzie ustawiał dla własnego "teraz jest dobrze", przynajmniej ja bym tak zrobił po pakowaniu i transporcie gramofonu. A cena jak to cena odpowiada albo nie. Na pewno jest uczciwa a mnie nie chce się bujać z samą wkładką, za którą i tak zapłaciłem 145 zł.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15003
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#5

Post autor: darkman »

Nie polemizuję
Darkow pisze:
09 lip 2018, 11:33
a mnie nie chce się bujać z samą wkładką,
z ceną tylko z socjotechniką oferty. Z wkładką jest podobnie. Tyle, a nawet mniej płacisz gdy chcesz kupić. Natomiast gdy chcesz sprzedać to już inna bajka. Zwykle to znacznie mniej.
Wyjaśienia, są jakie są. Osobiście nie bardzo wiem co to znaczy
Darkow pisze:
09 lip 2018, 11:33
przesmarowany od nowa
i kto się tym zajmował, co może być istotne.
Dlaczego? No choćby dlatego, że gramofon
Darkow pisze:
06 lip 2018, 20:32
Denon'a DP-37F
nie znajduje się na liście polecanych. Nie musi to stanowić podstawy do oceny tego modelu, jednak nieco uszczegółowiny opis może być przydatny, bowiem kolega Mich@ napisał:
mich64 pisze:
28 maja 2018, 20:32
Poszukuję sprzętu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, najlepiej z listy polecanych na tym forum.
I tylko tyle. (i) Aż tyle.
Darkow pisze:
09 lip 2018, 11:33
A cena jak to cena odpowiada albo nie.
Ależ tak. Znajdujemy się jednak w opcji "Kupię", nie zaś sprzedam. Tu wolno komentować, a mając na uwadze właściwy wybór zgłaszającego chęć zakupu, nie zaszkodzi dopytać skoro oferujesz ww sprzęt. Forum jest dość transparentne i moim zdaniem sprzęt warto dokładnie opisać zasięgając też niezależnej opinii forumowiczów.
Dziękuję za wyjaśnienia. Mimo, że dla mnie są zbyt lakoniczne.
Awatar użytkownika
Darkow
Posty: 51
Rejestracja: 28 sty 2018, 10:40
Gramofon: Denon DP-47F
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#6

Post autor: Darkow »

darkman pisze:
09 lip 2018, 12:34
Ależ tak. Znajdujemy się jednak w opcji "Kupię", nie zaś sprzedam. Tu wolno komentować, a mając na uwadze właściwy wybór zgłaszającego chęć zakupu, nie zaszkodzi dopytać skoro oferujesz ww sprzęt. Forum jest dość transparentne i moim zdaniem sprzęt warto dokładnie opisać zasięgając też niezależnej opinii forumowiczów.
Dziękuję za wyjaśnienia. Mimo, że dla mnie są zbyt lakoniczne.
Ależ nie mam pretensji ani niczego do ukrycia :) Chociaż wolę pytania merytoryczne w szczególności od chętnych do zakupu. Taka antyreklama nikomu i niczemu nie służy. Pomoc jest wskazana, choć miałem nadzieję, że na tak sprofilowanym tematycznie forum przyda się obu stronom.
Moim skromnym zdaniem cena jest bardzo dobra. W takim stanie ciężko jest znaleźć ten model.
Chociaż myślę, że ten post stracił już swoją ważność.
Bez urazy, choć odrobinę czuję się jakbym z założenia forumowiczów chciał kogoś naciągnąć a ja do tego typu osób z całą pewnością się nie zaliczam.
Mimo wszystko rady wezmę sobie do serca dziękując za obecność tego forum i jego uczestników (bez wyjątków). ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#7

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Darkow
Posty: 51
Rejestracja: 28 sty 2018, 10:40
Gramofon: Denon DP-47F
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kupię gramofon do 700 pln

#8

Post autor: Darkow »

Wojtek pisze:
29 lip 2018, 01:57
Darkow, to ten sprzedany? :morda:
https://sprzedajemy.pl/gramofon-denon-d ... nr56450884
Tak.
Jak Ty to wyczaiłeś???? :shock:
ODPOWIEDZ