Jakie kolumny do 300 zł?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
wiszu
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2018, 17:05

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1741

Post autor: wiszu »

Latro pisze:
10 maja 2018, 19:51
I co z tymi wrażeniami..? A swoją drogą, pisałeś w dziale za 300zł a wydałeś ponad 1000zł, ale ofiara z Ciebie :lol: Jak pewnie większość tutaj w tym i ja, heh. ;)
haha sam się śmiałem że chciałem sprzęt do 600 zł a za tyle praktycznie same kolumny wziąłem :D
a więc jakość między Integrą i pożyczonymi kolumnami Mildtonami a moim nowym sprzętem czyli Nadem za 435zł i Dali za 513zł (ceny z przesyłką) jest warta dołożonych funduszy. Nie ma wgl co porównywać tych zestawień, potem sprawdziłem oddzielnie różnice kolumn i wzmacniaczy i wnioski są następujące:
między kolumnami jest powiedział bym przepaść Dali grają bardzo czysto i klarownie a Mildtony przy nich to buczące skrzynki :D w Dali jakby ciut brakowało basu ale po podkręceniu na wzmacniaczu jest ok
co do wzmacniaczy różnica też jest spora niby po włączeniu integry jest ok... ale po przełączeniu na Nada nagle dostajemy zastrzyk basu i przestrzeni a wracając znów do Integry dzwięk jest o wiele bardziej "płaski".
Podsumowując jestem bardzo zadowolony z wydania dwa razy więcej pieniędzy :D

swoją drogą miałbym do was jeszcze pytanie odnośnie Dali bo gdy przyszły to w 1 bass relfexie cały otwór był zakryty wewnątrz jakby watą tak jak ścianki a w 2 do połowy odkryty i widać było że ścianki są tym obłożone i nie wiem czy powinienem to ściągnac na dół/góre czy zostawić zakryte, przyznam ze usunąłem tą wate z tej jednej kolumny tak że jedna była zakryta 2 całkowicie otwarta jednak nie odczułem różnicy w basie...
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1742

Post autor: Latro »

wiszu pisze:
13 maja 2018, 11:12
swoją drogą miałbym do was jeszcze pytanie odnośnie Dali bo gdy przyszły to w 1 bass relfexie cały otwór był zakryty wewnątrz jakby watą tak jak ścianki a w 2 do połowy odkryty i widać było że ścianki są tym obłożone i nie wiem czy powinienem to ściągnac na dół/góre czy zostawić zakryte, przyznam ze usunąłem tą wate z tej jednej kolumny tak że jedna była zakryta 2 całkowicie otwarta jednak nie odczułem różnicy w basie..
Pewnie w drugiej ma być tak jak w pierwszej, spróbuj może wyjąć wytłumienie i zobaczysz co się stanie. Nie wiem jak te Dali, ale moje JBLe to jakby dwie kolumny w jednej tzn. - wysokotonowy i średton. w ob. zamkniętej, a niskoton. w obudowie br. wyjąłem wytłumienie z obudowy br i teraz jest ok :)
viewtopic.php?f=45&t=12081&p=213635#p213635
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1743

Post autor: Arkadyo »

Obudowy br powinny być tłumione ale niezbyt grubo tzn materiał 3-5cm na wszystkie ścianki a jedynie w okolicy wlotu do tunelu basrefleks (od wewnatrz) nie daje sie nic aby nie zakłócać pracy tunelu - chyba, ze chcesz go zatkac i miec obudowe closed. Czesto można spotkac kolumny br sprzedawane ze specjalnymi zatyczkami do portów. Na temat tłumienia mozna napisać sporą pracę naukową i polecam nie lekceważyć tego zagadnienia.
Różne gestości materiałów tłumia rózne częstotliwosci i można przyjac zasadę, że im gęstszy materiał tym niżej tłumi. W obudowach basrefleks najtrudniej tłumienie usłyszec na niskich czestotliwosciach i czesto jak go nie ma wcale, to wcale nie ma różnicy na basie - przykład kolegi powyżej. Z tego względu prawie nigdy nie tłumimy subwooferów basrefleks. Jednak jak masz kolumny dwudozne i midbasy grają w jednej komorze z kopułką to polecam połozyć kilka różnych gestości na praktycznie wszystkie sciany, tylko nie za grubo. Tłumieniem - jego gestoscia oraz grubością stosunkowo fajnie można modelować brzmienie. Dobrze dobrane tłumienie zwieksza pozorną wielkosc obudowy a tym samym jest troszke wiecej basu (zwłaszcza w closed) oraz tłumi mase nieciekawych zjawisk wyższych czestotliwosci przez co mocno na klarownosci i przejrzystosci zyskuje srednica oraz sporo mozna osiagnac w modelowaniu wyższego basu który odpowiada za dynamikę (tzw kop ) ale w nadmiarze jest dudniący.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1744

Post autor: klin »

Czy kolumny Pioneer cs 980 są tak marne jak piszą internetach?? :)

PS: Ojciec ma możliwość kupić zestaw:
- pioneer cs 980
- sony stereo tuner 500 es
- sony amplifier ta a400

Wszystko za 500 zł (stąd też post w temacie kolumn do 300 zł) i tak się zastanawiam...i głównie chciałem sprawdzić czy same te kolumny są sensowne. Ma to wszystko zastąpić Lleopatrę z ZG 30C114 tak więc i tak powinna być przepaść :D
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1745

Post autor: amrowek »

@klin
miejże litość
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1746

Post autor: klin »

amrowek pisze:
07 cze 2018, 19:40
@klin
miejże litość
Aż takie marne są? :D
Nie wyjaśniłem do końca... Rodzice mają w swoim miasteczku ulubiony sklep ze starociami. Zwożą tam z Niemiec różne bibeloty i ojcu wpadł w oko taki zestaw i się napalił. Twierdzi, że super gra i się mnie zapytał czy to ma sens. Ja nie wiem, ale wiem, że warto by było przynajmniej sprawdzić czy te kolumny mają sens...Dlatego się Was zapytałem.
Co do samej Kleopatry to już dawno chciałem im wymienić na coś lepszego ale do tej pory grała ponoć "super" i nie było potrzeby. Ale jak zobaczyli w swoim sklepiku to już inna sprawa... :lol:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1747

Post autor: amrowek »

klin
na pierwszy rzut ucha to wszystko gra fajnie
po pewnym czasie nie wytrzymują uszy a potem nerwy i głowa boli.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1748

Post autor: Merrick »

Mam na ogrodzie kolumny Sony SS-MF450H( wiele lat temu dałem 200zł) i powiem tak... Lekko kartonowe brzmienie ale od biedy mogą być dla popu i rocka. Wewnątrz brak zwrotnicy !!! za zwrotnicę robią elektrolity !!! Nie jest to produkt dla wymagających słuchaczy i z tym
klin pisze:
07 cze 2018, 16:50
PS: Ojciec ma możliwość kupić zestaw:
- pioneer cs 980
- sony stereo tuner 500 es
- sony amplifier ta a400
może być podobnie. Od biedy może być na imprezy pod gołym niebem
dla gości którzy są już po paru piwach :D
amrowek pisze:
07 cze 2018, 20:19
po pewnym czasie nie wytrzymują uszy a potem nerwy i głowa boli.
dokładnie tak jak piszesz
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1749

Post autor: klin »

Merrick pisze:
07 cze 2018, 22:06
dla gości którzy są już po paru piwach
No tak...ja zazwyczaj odpalam Kleopatrę po paru głębszych u rodziców i gra naprawdę ładnie :D
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1750

Post autor: Latro »

klin pisze:
07 cze 2018, 22:14
zazwyczaj odpalam Kleopatrę po paru głębszych u rodziców i gra naprawdę ładnie
Bo alkohol ma ogromny wpływ na brzmienie zestawu, śmiem twierdzić, że nawet większy niż kabelki, przetworniki czy inne składowe.
Dziwię się, że nie jest brany pod uwagę w testach audio, przecież jego ilość i jakość mają niebagatelny wpływ na dźwięk wydobywający się z klocków hifi! ;)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Wombat
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2016, 11:25

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1751

Post autor: Wombat »

Polecicie jakieś małe kolumienki na biurko do cichego odsłuchu? Biurko niestety narożne, więc tu potrzebne coś jak monitory bliskiego pola, bo nie odsunę się od kolumn dalej niż na metr. Wstępnie myślałem nad jakimiś Grundigami z serii Box np. 350 lub 250, ewentualnie kolumny na szerokopasmowym głośniku RFT L2301/2302 albo nieco nowsze Wharfedale Diamond 8.1. Nie wiem tylko czy to zagra z tak małej odległości.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1752

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Wombat
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2016, 11:25

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1753

Post autor: Wombat »

Dzięki za propozycję, coś jeszcze byś polecił?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1754

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ