Grundig PS1010 - pasek

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Grundig PS1010 - pasek

#1

Post autor: Crick »

    Witam
    Poszukuję posiadacza gramofonu Grundig PS1010, albo jakiejś dobrej duszy, która będzie w stanie pomóc :) . Znajomy posiada wcześniej wspomniany model gramofonu i chciałby wymienić w nim pasek (możliwe, że od nowości niezmieniany). Zmierzył obecny pasek i wyszło mu około 230m średnicy. Na allegro jest aukcja z paskiem dedykowanym do tego modelu i ma on 210mm. W archiwum allegro jest aukcja, na której był taki o średnicy 219mm. Z kolei na jakiejś zagranicznej stronie sprzedają pasek o średnicy 205mm. Tu pojawia się pytanie skąd te różnice i jaki pasek będzie odpowiedni :think: Wiem, że mógł się rozciągnąć, ale 1-2cm... trochę dużo. Liczę, że znajdzie się ktoś, kto rozwieje te wątpliwości :D
    Awatar użytkownika
    Wojtek
    Administrator
    Posty: 41543
    Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    Re: Grundig PS1010 - pasek

    #2

    Post autor: Wojtek »

    Crick pisze:
    07 maja 2018, 08:08
    Wiem, że mógł się rozciągnąć, ale 1-2cm... trochę dużo.
    A ile wg Ciebie mógłby się rozciągnąć gumowy pasek przez 40 lat? :)

    Zakładam że chce zmienić pasek nie dla jaj tylko dlatego że obecny nie trzyma mu obrotów?
    Jeśli tak jest to dlaczego mielibyśmy traktować jego obecną długość za referencję docelową? :)
    Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
    http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
    Crick
    Posty: 20
    Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

    Re: Grundig PS1010 - pasek

    #3

    Post autor: Crick »

    Wojtek pisze:
    07 maja 2018, 08:47
    A ile wg Ciebie mógłby się rozciągnąć gumowy pasek przez 40 lat? :)
    Przyznam, że rozpatrywałem to tak na chłopski rozum - średnica większa o 1-2cm to pasek by spadał :D

    Co do obrotów to nie wiem, nie dopytywałem się znajomego. Stwierdził, że chce wymienić i potrzebuję pomocy w sprawie rozmiaru, to pewnie coś nie tak jest z tymi obrotami.
    ODPOWIEDZ