Micro Seiki DD-40

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Micro Seiki DD-40

#1

Post autor: maciek1 »

Wybaczcie, ale przeglądarka pokazała, że nie ma takiego tematu. Są wątki poruszane w różnych tematach, jednak wydaje się, że ten model zasłużył na osobny temat. Propozycja prawem neofity - w zeszłym tygodniu kupiłem taki gramofon i cieszy oko oraz ucho. Gdyby gdzieś temat już był i go nie odszukałem - przepraszam i proszę o usunięcie mojej propozycji. Szukałem miejsca gdzie można odszukać wszelkie informacje na temat tego pięknego gramofonu. Dziękuję serdecznie za nieocenioną pomoc kangie - bez niego nie ruszyłbym z ustawieniem ramienia MA-505 ani o krok:) Ja mam model DD-7 a to jest DD-40 ale na rynek amerykańsko-japoński z tego co doczytałem, czyli napięcie 100V. I tutaj pierwsze pytanie - mam reduktor takie z voicekraft za 30 zeta, ale sprzedawca proponuje mi takie za 130 zeta. Nie wiem dlaczego. Porównanie:

http://allegro.pl/zasilacz-konwerter-tr ... 7048884212

https://voicekraft.com.pl/pl/p/Trafo-re ... T-100-/419

Czy mogą się one czymś różnić wewnętrznie? Zdaniem sprzedawcy, krótko: ten tańszy się nie nadaje do gramofonu... Dopytuję dlaczego tak kategrycznie, więc może jutro się dowiem:)
Nurtuje mnie też bardzo mechanika tego ramienia, ale tylko to co jest raczej makro, czyli od plinty w dół:) Korci mnie strasznie aby tam zajrzeć, a inspiracją jest ustawianie wysokości ramienia - moim zdaniem blokada trzyma zbyt słabo, ale może tak ma być? Budowa wewnętrzna ze schematu bardzo prosta, demontaż chyba dziecinnie prosty, jednak absolutnie nie jestem w stanie z tego wydedukować na jakiej zasadzie odbywa się ta blokada? Nie jest to prosty docisk, żadna śrubka, mimośród. Patrzę w ten schemat i nic... Czy ktoś to już przerabiał? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Micro Seiki DD-40

#2

Post autor: Merrick »

Warto kupić w firmie Toroidy bo na 100% dostaniesz pełnowartościowy produkt
https://sklep.toroidy.pl/pl/c/Zasilacze-230110V/49
maciek1 pisze:
18 kwie 2018, 19:36
Korci mnie strasznie aby tam zajrzeć,
Czyli zdrowy jesteś :D Każdego faceta korci zajrzeć pod ubranko :D
maciek1 pisze:
18 kwie 2018, 19:36
Czy ktoś to już przerabiał?
Na bank ktoś już z naszego forum to przerabiał. Sam też możesz zrobić fotorelację z rozkręcania gramofonu
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#3

Post autor: maciek1 »

Dzięki. Pytanie do Toroidów już poszło. Co do zaglądania, to sam chyba się nie odważę, bez wsparcia kogoś kto to już robił. Problem z vta nie jest jakiś radykalny, da się z nim żyć, ale trochę wkurza, że jest i nie wiadomo jak się do tego zabrać:) Swoją drogą, naprawdę nie odkryłem zasady blokowania układu regulującego wysokość ramienia w tym modelu z tego szczegółowego schematu. Ćwierć obrotu dźwignią, mimośrodu nie zauważyłem, skok gwintu minimalny... Jak toto działa?!:))
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Micro Seiki DD-40

#4

Post autor: SimonTemplar »

Cześć.
maciek1 pisze:
18 kwie 2018, 19:36
a inspiracją jest ustawianie wysokości ramienia - moim zdaniem blokada trzyma zbyt słabo, ale może tak ma być?
Zbyt słabo to znaczy że trzyma czy nie trzyma?
Mam to ramię ale problemu u siebie nie zauważyłem.
Zdemontowałem ostatnio ramię tylko w celu naprawy płytki PCB. Prościzna. Jedna ścieżka do lewego kanału miała przerwę.
maciek1 pisze:
19 kwie 2018, 08:22
Jak toto działa?!:))
W to się nie zagłębiałem. Obczaję na weekendzie to się podzielę spostrzeżeniami.
A tak na szybko: https://www.stereo.net.au/forums/topic/ ... ki-ma-505/
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#5

Post autor: maciek1 »

Micro.jpg
Moje ramie jest to chyba pierwsze w tych modelach, czyli dojście jest nieco bardziej skomplikowane i tak samo blokada.
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#6

Post autor: maciek1 »

Kontakt z Toroidami bardzo dobry. Sprzedają uniwersalne wersja 110V, ale w tej samej cenie, do sprzętu audio zaproponowali mi ekstra wykonanie wersji na 100V czyli takiej jak ma zasilanie mojego Seiki. Można? Można!:) Dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Micro Seiki DD-40

#7

Post autor: SimonTemplar »

maciek1 pisze:
19 kwie 2018, 09:33
Moje ramie jest to chyba pierwsze w tych modelach, czyli dojście jest nieco bardziej skomplikowane i tak samo blokada
E tam skomplikowane. Mam to samo co na twojej focie. Łatwizna do zdemontowania w porównaniu z wieloma innymi gramofonami gdzie musisz rozkręcać duuużo więcej elementów. Tu masz "trzy śruby na krzyż" i masz ramię osobno na stole. Potem odkręcasz czarną puchę i masz wszystko na wierzchu. 5 minut roboty. ;)
Załączniki
s-l500.jpg
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#8

Post autor: maciek1 »

Gdybym jeszcze tylko zobaczył choć jedno zdjęcie jak to w środku wygląda, jaka jest zasada działania blokady, to nie zastanawiałbym się:) Nie masz jakiegoś zdjęcia środka? Sam rozkładałeś te puszkę? Wiem, że trzy sruby i wyjmuje ramię, cztery i puszka otwarta. No i teraz zagadka...:)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Micro Seiki DD-40

#9

Post autor: SimonTemplar »

maciek1 pisze:
19 kwie 2018, 20:05
Nie masz jakiegoś zdjęcia środka? Sam rozkładałeś te puszkę?
Foty nie mam, inaczej bym wstawił :lol:
Tak sam rozkręcałem. Nie obraź się ale odpowiem Ci żartobliwie:
Takie rzeczy tośmy z funflami w przedszkolu łopatką z piaskownicy rozkręcali. Takie to proste.
Nie musisz rozbierać gramofonu. Nie musisz rozkręcać żadnych mechanizmów itp. Banał.
Serio Cię to przerasta? :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Micro Seiki DD-40

#10

Post autor: Myszor »

maciek1 pisze:
19 kwie 2018, 12:06
Kontakt z Toroidami bardzo dobry. Sprzedają uniwersalne wersja 110V, ale w tej samej cenie, do sprzętu audio zaproponowali mi ekstra wykonanie wersji na 100V czyli takiej jak ma zasilanie mojego Seiki. Można? Można!:) Dzięki za sugestie.
To raczej nie ma znaczenia. U nas też sieć lata od 200 do 240.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Micro Seiki DD-40

#11

Post autor: zbyszek1982 »

Myszor pisze:
19 kwie 2018, 20:58
U nas też sieć lata od 200 do 240
U mnie nie lata. Mam 235V cały czas.
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#12

Post autor: maciek1 »

Samo rozkręcenie mnie absolutnie nie przerasta, ale zabranie się za to co blokuje odpowiednią wysokość ramienia to trochę. Nijak nie mogę dojść do tego jak to działa? Znasz tę zasadę? Jeśli wiesz to proszę poradź, a wtedy...:) Co do zasilacza - zdaję sobie sprawę, że nie ma znaczenia zbyt dużego oczywiście, ale to miłe, że firma, ot tak chce aby było tak jak ma być prawda?
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#13

Post autor: maciek1 »

Exploded viev tonearm.docx
(513.18 KiB) Pobrany 53 razy
Czy ktoś to rozgryzie?:) W jaki sposób jest blokowana wysokość ramienia? Rozumiem, że dolna zawleczka wchodzi na trzpień z wychodzącymi przewodami i zamyka konstrukcję? TA blaszka na samym dole jest przykręcona tymi trzema śrubkami na stałe? Pytam, bo czemu nie ma otworów, tylko takie podfrezowania? Pytań bardzo dużo:) ale może uda się jakoś to przegadać? Teraz zmykam na obserwację egzaminu gimnazjalistów:) Zero łączności!!!:))) jak to przeżyć?
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Micro Seiki DD-40

#14

Post autor: maciek1 »

Naprawdę nikt tego nie rozgryzie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Micro Seiki DD-40

#15

Post autor: Wojtek »

Naprawdę powinieneś być odważny i sam zadziałać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ