Metallica LP

Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Metallica LP

#16

Post autor: Jaskier »

O ile mi wiadomo, 'Czarny album" był pierwszym, który Metallica nagrała cyfrowo. Wszystkie poprzednie to nagrania analogowe.
Awatar użytkownika
Fafikdog
Posty: 398
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:50

Re: Metallica LP

#17

Post autor: Fafikdog »

Czy powyższe wydanie Ride ma oznaczenie: 0600753085332 ?
Innymi słowy czy to to: http://www.discogs.com/Metallica-Ride-T ... se/3858867
Jeżeli tak to spoko, jezeli nie to miał ktoś do czynienia z tym tłoczeniem?
Moje DIY
Micro Seiki DD7
SME 3012
Shure V15 type IV
YAQIN MS-12B
Music Angel Meng X8 upgrade by LampizatOr (Fikus)
Indiana Line Tesi 561
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Metallica LP

#18

Post autor: Waluch »

Jako fan Metalliki i za razem płyt winylowych, czuję się zobligowany do wypowiedzi w tym temacie.

Jeśli szukacie najlepszego brzmienia pierwszych 3ch albumów to zdecydowanie polecam wydania z lat 80ych DMM na 45RPM 2LP
Robiłem porównania samodzielnie jak również w szerszym gronie znajomych.
Za każdym razem najlepiej brzmiały w/w wydania

... And Justice for All wydanie z 88 UK w por. ze współczesną reedycją 2LP także brzmiało lepiej, określiłbym to ,że z większym wykopem
Porównywaliśmy także to (`88) wydanie z reedycją na 4LP BOX, wg. większości słuchających BOX nie jest wart wydanych na niego pieniędzy.Nie gra źle, ale nie ma takiej przepaści jak przy Ride the Lightning na 45RPM DMM Vs. inne jakiekolwiek wydania łącznie z 1st press UK
To trzeba usłyszeć.

Tak dla ścisłości, nie piszę tego teoretycznie ,ale praktycznie, ze swojego doświadczenia, przez moje ręce przewinęła się duża ilość różnych wydań, dopóki znalazłem te które zostawiłem sobie.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#19

Post autor: 32lysy »

Temat trochę z zaświatów ale uznałem że nie ma sensu zakładać kolejnego więc kotlet odgrzewam.
Rozglądam się ostatnio za Metalliką. Jest sporo różnych opinii i informacji w sieci dotyczących porównań ostatnich reedycji z wydaniami z przed lat. Biorąc pod uwagę ceny pierwszych wydań i niewielką ilość na rynku wtórnym uznałem że spróbuję poszukać coś z ostatnich wydań. Na chwilę obecną interesują mnie pierwsze trzy albumy. W tym sklepie https://www.dodax.pl/muzyka-cd-dvd-winy ... nator=true
ceny zachęcają do zakupu wiec zapytam szanowne grono kolegów czy warto kupić, jeśli tak to które wydania, bo są z 2014, 2016 i jakaś zapowiedź 2017(oczywiście z przyczyn oczywistych proszę o informację dotyczącą tych dwóch pierwszych) . Jeśli ktokolwiek słuchał , porównywał i może pomóc, to będę wdzięczny. Może jakieś inne wydania godne uwagi, jakieś linki. Dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#20

Post autor: PhantomLord »

Cześć,

Mogę wypowiedzieć się tylko na temat Kill'Em All z 2016 roku w europejskim wydaniu Blackened. Płyta kolegi, ale miałem ją dość długo u siebie i wyrobiłem sobie opinie na jej temat, a brzmi ona: nieźle, ale d. nie urywa.
Rozwijając temat:
Gra przyzwoicie, na pewno nie można powiedzieć, że źle, ale nagrana jest baaaardzo cicho, więc szum przesuwu igły robi tutaj dość istotne znaczenie - dość mocno go słychać w cichszych partiach. Wydanie odznacza się całkiem fajną dynamiką, ale całość dźwięku jest dla mnie jakaś taka nie poukładana.
Podsumowując: Mimo, że uwielbiam ten album, to tego wydania nie kupię. Moim zdaniem re-master jest całkiem dobry, ale przy wycinaniu mastera zrobili to bardzo zachowawczo - pewnie żeby dobrze grała na gówn...sprzęcie i zjechali mocno z głośnością, obcięli mocniej niż powinni wysokie i niskie tony i tak no nie brzmi to prawidłowo.

Dodam tylko, że nie mam niestety porównania z innymi wydaniami, a podczas odsłuchu nie porównywałem bezpośrednio z CD (co mogę jeszcze zrobić), więc możliwe, że ten pierwszy album po prostu został już tak nagrany i tyle. Niemniej dla mnie brakuje w tym wydaniu jajec jakimi powinien się odznaczać trash i tyle. Słuchając tego wydania nie mam ochoty machać łbem jak rasowy headbanger, a wydaje mi się, że przynajmniej powinno mnie korcić, żeby tak zrobić :D.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#21

Post autor: 32lysy »

Poziom głośności to chyba choroba nowych wydań. Pierwsze osiem płyt Iron maiden kupiłem bo są wydane tak jak pierwsze tłoczenia z oryginalnej taśmy. Porównywałem dwa albumy i brzmią identycznie ale trochę ciszej. Różnica nie jest jakaś przytłaczająca ale minimalnie ciszej jest. Mam jedna metę z tego europejskiego wydania dystrybuowanego przez universal music ,, Master of puppets ,, Brzmi przyzwoicie, porównywałem z cd vertigo które ma mocniej wyeksponowaną górę. Dla mnie ten vinyl brzmi po prostu inaczej co nie znaczy że źle. Góra na cd jest bardziej natarczywa. Na winylu talerze brzmią bardziej naturalnie. Nie wiem czy to nie jest to samo wydanie co z biedry. Ja kupiłem gdzieś w sklepie internetowym bo cena była bardzo zachęcająca już sporo wcześniej zanim w biedronce się pojawiło. Też nie mam porównania z innym wydaniem poza cd.
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#22

Post autor: PhantomLord »

Wersję Master of Puppets Blackened z Biedy miałem i następnego dnia oddałem - dźwiękowo żenada totalna i w takim porównaniu to Kill'Em All brzmi o niebo lepiej.
Co do głośności nowych wydań, to Kill'Em All, ta o której pisałem, jest znacznie ciszej nagrana od wszystkiego co mam i bardzo rzuciło się to w uszy.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#23

Post autor: 32lysy »

Ciekawe czy to wydanie biedronkowe Master of puppets to to samo które ja mam bo to moje nie brzmi aż tak źle no chyba że brakuje mi solidnego porównania.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Metallica LP

#24

Post autor: Merrick »

Po przeczytaniu wątku przeszła mi ochota na nowe wydania. Posiadam pierwsze pressy Master of Puppets i and Justice for all i chyba będę trzymał się pierwszych wydań. No chyba że trafi mi się japońskie wznowienie to może się skuszę
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#25

Post autor: 32lysy »

Zapowiadają nowe wznowienie. Ma być poprawione i brzmieć tak jak należy. Chyba w grudniu się pojawi.
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#26

Post autor: PhantomLord »

No tak tak, tyle że po co w takim razie "Blackened" (czyli Metallica, bo to przecież ich wytwórnia) wypuścili takiego gniota? Żeby kilka lat później wypuścić to jeszcze raz "tym razem porządnie" i dwa razy fanów skasować? Nie z nami takie numery Brunner ;).

Co do braku porównania, no wiesz jak wrzuciłem tego Blackenedowo-Biedronkowego Mastera to nie potrzeba było porównań by stwierdzić, że brzmi bardzo słabo i że ciężko to w ogóle słuchać. Myśląc, że może tak kiepsko to nagrali a ja zwyczajnie nie pamiętam porównałem z CD i niestety przepaść.
Dla jasności, nie twierdzę że winyl powinien zabrzmieć lepiej niż CD - inaczej, ale porównywalnie, a tutaj niestety klapa.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Metallica LP

#27

Post autor: 32lysy »

Nie wiem. Nie znam się. Czytałem tylko że nawet członkowie mety nie byli zadowoleni z tych wznowień. Być może stąd taka polityka żeby poprawić skoro jest zapotrzebowanie a sieci piszą że dotychczasowe wznowienia są kiepskie. Nie wiem. Zresztą nie ważne. Wyjdzie kolejne wznowienie to pewnie ktoś kupi, porówna i napisze jak to brzmi. Póki co wstrzymuję się z kupnem mety :)
http://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-New ... pets-16998
Wyżej próbka jak to ma brzmieć


No i lipa. Na FB natknąłem się już na opinie że ta reedycja 2017 też brzmi kiepsko.
LukeAlex86
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2018, 07:00

Re: Metallica LP

#28

Post autor: LukeAlex86 »

Menellika... Kiedyś jedna z ulubionych kapel. Obecnie - uważam że ich płyty powinny być sprzedawane wyłącznie w formie biedronkowych vinyli :P. Ten twór to przedsiębiorstwo a nie zespôł, dobrych kilka lat temu przestali się parać muzyką, przyzwoitą muzyką - gdzieś po nagraniu AJFA. Nie rozumiem legendy Metalliki - w tym samym czasie w Bay Area powstało przynajmniej kilka dobrych formacji thrash metalowych, a każda z nich ma w swoim dorobku kultowe LP. Nie jeden Master jest dobrze skomponowany.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Metallica LP

#29

Post autor: Myszor »

LukeAlex86 pisze:
24 mar 2018, 11:39
Menellika... Kiedyś jedna z ulubionych kapel. Obecnie - uważam że ich płyty powinny być sprzedawane wyłącznie w formie biedronkowych vinyli :P. Ten twór to przedsiębiorstwo a nie zespôł, dobrych kilka lat temu przestali się parać muzyką, przyzwoitą muzyką - gdzieś po nagraniu AJFA. Nie rozumiem legendy Metalliki - w tym samym czasie w Bay Area powstało przynajmniej kilka dobrych formacji thrash metalowych, a każda z nich ma w swoim dorobku kultowe LP. Nie jeden Master jest dobrze skomponowany.
Tu nie idzie dyskusja „czy Metallica to fajny zespół” tylko które tłoczenie nabyć.
W tym temacie zdaje się nie wniosłeś nic.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Metallica LP

#30

Post autor: darkman »

Ano. Z Metalliką jest jak z Wagnerem. Można nie lubić, ale nie sposób przecenić.
Zresztą w istocie, to nie jest wątek o dogmatach. Te są już ustalone. Pisanie, że Metallika się skończyła to po prostu lamerka muzolomańska. Oczywiście można się wypowiadać.
Trzeba jednak ustalić
LukeAlex86 pisze:
24 mar 2018, 11:39
Nie jeden Master jest dobrze skomponowany.
co masz na myśli?:
ODPOWIEDZ