Pomysł na ulepszenie Knosti?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41483
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#151

Post autor: Wojtek »

No cóż, jak urlop to urlop ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gufi997
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:42

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#152

Post autor: Gufi997 »

Dareczku. My na Łeście sprzętu i płyt latem nie uważamy. Zbieramy się przy ognisku wieczorkiem, młucimy szynkę z bizona i gramy na banjo kawałki Judas Priest do białego rana. A jak się jaka nieuważna squaw napatoczy, to sam wiesz...
Reloop Turn3, Yamaha Pianocraft, Yamaha cośtam, Eltax, Zmywarka Whirpool, golarka Philips i szwajcarski scyzoryk z masy perłowej-CZERWONY !
Roni
Posty: 34
Rejestracja: 12 gru 2016, 22:12

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#153

Post autor: Roni »

czy Kijek jeszcze ogarnia te zaciski ? na mojej myjce niestety ciagłe przecieki labeli :(
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#154

Post autor: wlodekg0 »

Witam ponownie ;) Jestem zalatanym człowiekiem i niestety mój czas jest ograniczony. Niestety codziennie. Przyjemnościami lubię się delektować :) I dlatego mycie winyli , moje pierwsze zaplanowałem na koniec grudnia - 2 tygodnie wolnego . Mam zakupione preparaty do mikstury, myjkę Knosti, zaciski od Kijka. Wszystko jest...ale gdzieś mi się przeczytało, nie pamiętam gdzie że te szczotki w myjce należy przyciąć, bo może płyty porysować. Czy to jest możliwe ? Czy fabrycznie wyprodukowana myjka może uszkodzić płyty ? Czy rzeczywiście te włoski należy przyciąć( jest to chyba trudne ponieważ powinny być równe ? ) , jeśli tak to czym i ile ? Dzięki za info ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15090
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#155

Post autor: darkman »

wlodekg0 pisze:
28 paź 2017, 08:57
Jestem zalatanym człowiekiem i niestety mój czas jest ograniczony.
Witamy w klubie mało oryginalnych. :) Też tak mamy.
wlodekg0 pisze:
28 paź 2017, 08:57
ale gdzieś mi się przeczytało, nie pamiętam gdzie że te szczotki w myjce należy przyciąć, bo może płyty porysować
Źle Ci się przeczytało. Uwaga owa dotyczy zacisku większego na tzw "label Muza lub Vinylosovietiqus", taki jest nieco szerszy i średnicą wchodzi w łoża szczotek, dlatego należy je lekko przyciąć od góry około 1,5 cm (mierzysz to doświadczalnie).
Drugi zacisk od Kijka na normalne label ma standardowy wymiar i nic nie trzeba przycinać w rozmiarze szczotek.
W tym pierwszym zresztą też wystarczy zastosować dystanse na wcięciach osi wanienki, by obyć się bez skracania końcówek szczotek. W tym wątku lub sąsiednim* zamieściłem zamieściłem fotografię prototypu tych dystansów.

*nie znajdę bo
darkman_też pisze:
28 paź 2017, 08:57
Jestem zalatanym człowiekiem i niestety mój czas jest ograniczony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3753
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#156

Post autor: Obywatel »

wlodekg0 pisze:
28 paź 2017, 08:57
te szczotki w myjce należy przyciąć, bo może płyty porysować.
Nigdy w życiu - szczotki Knosti nie mają prawa nic porysować. Większości ludzi wydaje się, że mycie płyt to taka delikatna czynność, a to wcale nie jest prawda - te szczotki muszą być wręcz brutalne :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 979
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#157

Post autor: cobra »

Właśnie uskuteczniłem pierwsze użycie zakupionej myjki Knosti (forumowa mieszanka myjąca).
Nie przebrnąłem jeszcze przez cały wątek, ale widzę wykonane tu modyfikacje tego urządzenia.

Jedną wadę zauważyłem od razu: dlaczego oring ma średnicę mniejszą od labela płyty :roll: :?: Może mi ktoś wyjaśnić ideę, którą kierował się producent? Sprzęt jest już tak długo na rynku, że chyba takie wady zostałyby usynięte? O co chodzi, bo ja nie ogarniam...

Jeszcze zanim zajrzałem tu, wykombinowałem sobie, że wydrukuję gumowe uszczelki o ok. 4mm większej średnicy. Zobaczę co z tego wyjdzie :roll:
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#158

Post autor: _hendryx »

cobra pisze:
17 lut 2018, 16:35
Jedną wadę zauważyłem od razu: dlaczego oring ma średnicę mniejszą od labela płyty
..poważnie tak jest w knosti? .. no to dobrze że posłuchałem sprzedającego i kupiłem Analogis.. mam za sobą kilkaset myć i ani jednego "umoczonego" lebela
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 979
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#159

Post autor: cobra »

Myjka kupiona w zeszłym tygodniu, więc aktualny produkt. Ze 2 mm labela moczy się :?
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#160

Post autor: _hendryx »

na forum jest sporo osób które używają tej myjki, na pewno ktoś doradzi jakieś rozwiązanie chociaż trudno mi uwierzyć żeby taka popularna myjka miała taką wadę..
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2043
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#161

Post autor: Peter007 »

Wszystkie czy chodzi o jakiś konkretny label? Bo co nie co jest o tym napisane
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 979
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#162

Post autor: cobra »

Wreszcie przeczytałem ten cały wątek i mam pogląd na sprawę :think:

Oczyściłem na razie koło 10 płyt, polskich i zagranicznych. Prawie wszystkie miały labele o średnicy 100 mm; jeden wyjątek to 98 mm. Oringi na tależykach zasłaniają obszar o średnicy 95 mm.
Już mam koncepcję na modyfikację uszczelnienia (wydrukowanie uszczelek), ale to dopiero jak wrócę z delegacji w czwartek lub piątek.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 979
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#163

Post autor: cobra »

Narysowałem i wydrukowałem pierwszą wersję uszczelki:
01.jpg
Talerzyk pozbawiłem, przy pomocy nożyka i pilnika, wystającego rantu. Wymagał tego kształt uszczelki, wynikający z ograniczeń technologicznych druku 3D i chęci uzyskania odpowiedniej średnicy chronionego przez uszczelkę obszaru.

Przypomnę, tak to wygląda z oryginalną uszczelką. Label 100 mm wystaje:
02.jpg


Zmodyfikowane uszczelnienie kryje obszar o średnicy 102 mm:
03.jpg


Po przerobieniu drugiego talerzyka i wydrukowaniu drugiej uszczelki sprawdzę, czy grubość całości nie jest za duża.
Jeśli tak będzie, narysuję uszczelkę o niższym profilu (jest rezerwa).
Myślę, że jutro wykąpię kilka płyt i zweryfikuję skuteczność rozwiązania.

:oops: talerzyk
Ostatnio zmieniony 24 lut 2018, 16:05 przez cobra, łącznie zmieniany 1 raz.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#164

Post autor: Ramirez »

Talerzyka, talerzyka, talerzyka :)
Wygląda dobrze. Koniecznie napisz jak to działa w wersji ostatecznej.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 979
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#165

Post autor: cobra »

Do wersji ostatecznej to jeszcze trochę :-)
Labele są suche, ale zastanawiam się, jak Niemiec mógł zaprojektować takiego "knota" :roll:
Żeby nie przeciekało, trzeba talerzyki dość mocno skręcić. Niestety uszczelki mają bardzo słaby poślizg i ergonomicznie to jest o kant d... potłuc.
Aż się prosi, żeby nie dokręcać całym talerzykiem, ale samą nakrętką.
Wiem, że nie jest to nic odkrywczego i wszystko to zostało już napisane w tym wątku. To co tu prezentuję (może niepotrzebnie), to moje własne przemyślenia i rozwiązania.
Gdybym jednak nie był miłośnikiem "grzebania" i poprawiania, byłbym mocno zniesmaczony, otrzymując do ręki ten produkt firmy na literę K.
ODPOWIEDZ