Daniel - potrzebna podpowiedź - elektronika...

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Daniel - potrzebna podpowiedź - elektronika...

#16

Post autor: _hendryx »

dale pisze:
30 sty 2018, 13:45
Przeleżał sporo czasu, ale z racji tego że jest specyficzny do naprawy, ja zaś nie mam innego serwisu, do którego miałbym takie zaufanie, siedzę cicho. Dziś pogadam jeszcze z człowiekiem który to robi, czy jest sens trzymać u nich, czy nie.
Jak się nie podejmą naprawy, pozostanie mi ściągnąć na ślepo płytkę z sieci i spróbować wymienić całość. Chyba że ktoś ze speców forumowych by się ulitował i wziął na warsztat.
Kolega widzę z Lublina, proponuję zerknąć na olx - tam jakiś gościu z Nałęczowa sprzedaje sporo podzespołów jak też kompletne, bardzo ładnie odświeżone gramofony z czasów PRL, pewnie byłby w stanie powalczyć z takim sprzętem...
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Daniel - potrzebna podpowiedź - elektronika...

#17

Post autor: dale »

No właśnie napisałem i do niego, jeśli się zgodzi, wpadnę ze złomem, niech sprawdzi czy zadziała nowa płytka :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Daniel - potrzebna podpowiedź - elektronika...

#18

Post autor: Wojtek »

( wyczekuje aż dale w końcu zajarzy i się wyleczy z szaleństwa )
:morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Daniel - potrzebna podpowiedź - elektronika...

#19

Post autor: dale »

"Czekaj tatka, latka" :) W tym szaleństwie jest metoda... To tak jak z Żoną - z miłości, Kochanka - z rozsądku :)
Daniel - "Bo tak" - z sentymentu, zaś soniak będzie z rozsądku (jakoś mnie bardziej leży niż technics)
Poczekam do piątku - w przyszłym tygodniu mam dzwonić do Nałęczowa - akurat mam urlop, więc może się połączy przyjemne z pożytecznym :)
bruno
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2019, 09:36
Gramofon: Daniel G1100 fs

Re: Daniel - potrzebna podpowiedź - elektronika...

#20

Post autor: bruno »

Panowie podłącze się pod temat. Mam problem z ustawieniem antyskatingu na dobiegówce, bo załącza się układ stop. Jak najprościej go wyłączyć na czas regulacji? Jak wyjme żarówke to pewnie będzie cały czas myślał fotorezyator i będzie robił stop. Myślałem nawet o małym sensorze w dziurze pod ramieniem lub z tyłu na obudowę. Dziękuję za pomoc :)

Update:
Temat załatwiło wyjęcie żarówki z mechanizmu Auto-Stop.
ODPOWIEDZ