Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#91

Post autor: Myszor »

Cyberbob pisze:
11 lis 2017, 22:59
Co trzeba zrobić aby przetestować ten zacny sprzęcik?

Mieć zgodę MISSE. Dogadać się w kwestii transportu itd.
aarset zrezygnował z odsłuchu. Oba klocki dalej są we Wro. Niedługo zostaną przewiezione do Pawelca.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#92

Post autor: Wojtek »

Umieć czytać i zgłosić się.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#93

Post autor: darkman »

Myszor pisze:
11 lis 2017, 23:32
Oba klocki dalej są we Wro. Niedługo zostaną przewiezione do Pawelca.
Dwa inne u Chelek@ /W-wa/ dogadać się z Misse tytułem szczegółów.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#94

Post autor: MISSE »

Kto piszę i czyta to niema problemów :drool:

Jeszcze chyba nikomu nie odmówiłem (no może po za Teściową) :lol:
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#95

Post autor: Cyberbob »

To ja się zapisuje, chętnie przetestuję :roll:
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#96

Post autor: Grzesiek »

Nieśmiało poproszę o możliwość testu. Korci mnie, żeby spróbować połączyć Pre na lampach do Akai AM-95.
2 posty wyżej Darek wspomniał, że są 2 sztuki w W-wie :think:
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
chelek
Posty: 29
Rejestracja: 03 paź 2016, 22:14

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#97

Post autor: chelek »

darkman pisze:
12 lis 2017, 09:34
Myszor pisze:
11 lis 2017, 23:32
Oba klocki dalej są we Wro. Niedługo zostaną przewiezione do Pawelca.
Dwa inne u Chelek@ /W-wa/ dogadać się z Misse tytułem szczegółów.
Shure juz przekazany do @Grzesiek. Shermanna jeszxze sobie zostawiam żeby porównać z EAR jak już będzie bliżej :)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#98

Post autor: Grzesiek »

Dzięki @chelek za przekazanie Shure.
Już jestem po odsłuchu. No cóż, ten preamp lampowy (pierwsze moje doświadczenie z lampą) gra trochę inaczej, można powiedzieć miękko. Chyba moje ucho jest już przyzwyczajone do pre wbudowanego w Akai, a może tranzystorowego pre i na tę chwilę przy nim pozostanę. Dynamika Akai plasuje się ciut wyżej jak spokój Shure. Na spokojnie jutro posłucham i jeszcze raz porównam.
I jeszcze jedno, shure brumi w moim torze. Kombinacja przełączeń masy pre-wzmacniacz-gramofon nic nie dała.
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#99

Post autor: MISSE »

No z lampami to tak już jest.
Czasami problem z brumieniem załatwia dobrze wykonana instalacja elektryczna i gniazdko z podłączonym bolcem do PE. :drool:
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#100

Post autor: Merrick »

Robi wrażenie praca Misse. Też chciałbym posłuchać tego cacka ale nie posiadam wzmacniacza lampowego więc chyba nie ma to sensu gdyż cały ten lampowy przekaz audio zostanie mocno nadwyrężony na tranzystorach. Tak czy siak super recenzja Darkmana skłania do przemyśleń w kwestii lamp którym bliżej do winylu niż tranzystorom
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#101

Post autor: Wojtek »

Merrick pisze:
14 lis 2017, 01:20
więc chyba nie ma to sensu gdyż cały ten lampowy przekaz audio zostanie mocno nadwyrężony na tranzystorach.
Źle myślisz.
Merrick pisze:
14 lis 2017, 01:20
w kwestii lamp którym bliżej do winylu niż tranzystorom
A cóż to za rewolucyjne twierdzenia? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#102

Post autor: dale »

Bliżej rocznikowo :) Wojtku. No i jakoś tak mentalnie :) - ale to ostatnie, to już twierdzenie subiektywne.
Zaś co do pierwszego twierdzenia...

Wzmacniacz lampowy ma swój urok, aczkolwiek każdy kto ma "lampę", dobrze by było, gdyby miał i "tranzystor". Wzmacniacze grają różnie, mamy wybór i możemy dobrać tor, który nam lepiej zagra z danym utworem.
Zaś co do przedwzmacniaczy...
Tutaj mam mieszane uczucia bo o ile konstrukcje Marka są dobrze dobrane i grają poprawnie, o tyle tranzystorowa nuda Krzyśka z całą gamą ustawień jest w stanie idealnie dopasować się do wkładki, zwłaszcza tym, którzy szukają jeszcze własnej drogi i zmieniają zarówno rodziny wkładek jak i ich typy. Osobiście jestem zwolennikiem (jeszcze) preampów z możliwością ingerencji. Na lampę może przesiądę się, jak skompletuję docelowy tor (mówię o preampie). Wtedy na pewno będzie to konstrukcja Marka. Choć ideałem było by połączenie Krzyśka konstrukcji nudy - jej bloków regulacji wejścia i parametrów z lampami ... ale takie rzeczy to chyba w erze... :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#103

Post autor: zbyszek1982 »

Wystarczy wlutować gniazda z podstawek dla dwóch rezystorów i dwóch kondensatorów, tak żeby można było zmieniać te elementy i masz preamp gotowy na dopasowanie pod dowolną wkładkę. Wiadomo, że dip switche są wygodniejsze, ale tak też działa. Wsadzasz odpowiednie rezystory, kondensatory i jedziesz.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#104

Post autor: dale »

Powiedział bym że jest to zbytnie uproszczenie. Jeszcze trzeba dobrać odpowiednie elementy, dopracować konstrukcyjnie (podstawka raczej nie wejdzie w płytkę), no i jak wspomniałeś ergonomia też jest istotna :) Ale idea jest poprawna.
Ale bardziej niż regulacja w preampach Marka, interesuje mnie teoretyczna strona wstawienia lamp jako wzmocnienia w wyrobie Krzyśka :)
Choć obawiam się że tor w pełni lampowy mógłby w porównaniu do mieszanego stracić na dynamice czy detalu.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#105

Post autor: Merrick »

dale pisze:
14 lis 2017, 10:37
Choć ideałem było by połączenie Krzyśka konstrukcji nudy - jej bloków regulacji wejścia i parametrów z lampam
Bardzo dobry pomysł. Najlepiej gdyby połączyć HuraRIAAe z Misse|pp|A. i Misse|pp|B. wtedy byłyby lampy i ustawienia wkładek
zbyszek1982 pisze:
14 lis 2017, 10:43
Wystarczy wlutować gniazda z podstawek dla dwóch rezystorów i dwóch kondensatorów
Dla ciebie to proste dla mnie już niekoniecznie :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ