Równowaga ramienia Unitra Gs461

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Równowaga ramienia Unitra Gs461

#16

Post autor: chudy_b »

Use the Force Luke
Awatar użytkownika
Gregorio
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:20

Re: Równowaga ramienia Unitra Gs461

#17

Post autor: Gregorio »

1) Zdejmij talerz, podtalerzyk i pasek.
2) Połóż wagę tak, aby jej szalka znajdowała się w płaszczyźnie odtwarzanej płyty (wyobraź sobie płytę - teraz jej powierzchnia ma wypadać na powierzchni szalki wagi. Ustaw wagę równo i stabilnie. Będziesz musiał podłożyć coś pod wagę!).
3) Wyzeruj wagę.
4) Zdejmij ramię z podpórki i przesuń wkładkę nad wagę. Włącz gramofon, naciśnij start i opuść ramię na szalkę.
5) Odczytaj wartość nacisku, skoryguj.
6) Załóż pasek, podtalerzyk, talerz, matę, płytę i miłego słuchania! :D

Edit: U mnie zastosowanie AT-91 wymagało dociążenia ramienia. W tym celu użyłem kawałka stali odciętego ze śrubki i wklejonego za pomocą taśmy dwustronnej w okolice headshella. Przeciwwaga zamontowana jest na bardzo grubozwojowym gwincie i ma tendencje do myszkowania. Zablokowałem przeciwwagę przy pomocy dwóch uszczelek grzybka zaworu 3/4"" wciśniętych na trzpień. Od dwóch miesięcy wszystko działa idealnie :)
Miód na uszy.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 726
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Równowaga ramienia Unitra Gs461

#18

Post autor: mcemsi »

Hmm zastanawiam sie przez cały wątek w czym tak naprawdę jest tu problem.

To w sumie czysto matematyczna równowaga czyli 2=2 tak samo jak 5=5. Jeżeli nie można wyważyć ramienia bo przeciwwaga za ciężka to dociążasz okolice wkładki , jak też i odwrotnie - jeżeli nie można wyważyć ramienia bo wkładka za ciężka to dociążasz przeciwwagę. W obu przypadkach po wyważeniu ustawiony nacisk np. 2g nadal będzie ważył 2g. Całe ramie będzie tylko nieco cięższe ale to już zmartwienie dla zawieszenia ramienia o ile to zawieszenie się tu wogóle zmartwi.
ODPOWIEDZ