Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6399
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2101

Post autor: Regsoft »

Dimas pisze: Tak z ciekawości bo mnie tez kusił
No pewnie, że ten. Tylko cena nieaktualna. I dobrze, że Ciebie nie skusił bo jest w fantastycznym stanie 8-)
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 809
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2102

Post autor: Dimas »

No i fajnie :clap:
Jeszcze się coś trafi
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2103

Post autor: chudy_b »

Dimas pisze: Tak z ciekawości bo mnie tez kusił
Coś mi sie kojarzy, że on jest mocno defekt. Co z nim nie tak Regsoft?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6399
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2104

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze: Co z nim nie tak Regsoft?
Musiałem dokupić przeciwwagę. Windę trzeba było rozruszać. Przesuw ramienia chodzi fatalnie. Igła do wymiany. A optycznie cud-miód. Nie ukrywam, że szukałem odpowiedniego egzemplarza X65 wymagającego pracy ale w dobrej cenie. I znalazłem. A przy okazji ustrzeliłem wkładkę XL-45, na którą też miałem chrapkę. O headshell nawet nie wspominam 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2105

Post autor: darkman »

Podaj więcej wad, bo nie zaśniemy spokojnie. My, znaczy społeczeństwo. :mrgreen:W sensie.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10521
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2106

Post autor: Myszor »

Bądź przeklęty :twisted:
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21850
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2107

Post autor: darkman »

Okropnie brzydkie są te X65, co nie Myszor?
Wręcz obscenicznie paskudne :mrgreen: aa.. i podobno awaryjne jak skurczony byk.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10521
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2108

Post autor: Myszor »

Tak, tak. Mówią że im szybciej się pozbędziesz tym lepiej.
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21850
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6399
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2109

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Podaj więcej wad, bo nie zaśniemy spokojnie
Brak krążka na 45 rpm :?
darkman pisze: i podobno awaryjne jak skurczony byk.
No właśnie :roll:
darkman pisze: obscenicznie paskudne
No więc muszę przyznać, że ... nie. Zdecydowanie nie. I jeszcze raz nie. :naughty:
Myszor pisze: Bądź przeklęty
Dzięki. Doceniam :mrgreen:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2110

Post autor: chudy_b »

Regsoft A tak kolekcjonersko to PX X555ES Ci po głowie nie chodzi? Bo ja się lekko rozglądam. Tego X65 miałem na oku, ale trochę wystraszyły mnie objawy.

P.S. Wygląda na to, że to forum zapewnia zbyt dla połowy Europy na Soniacze :D
P.S.2 Headshell z Japonii z darmową dostawą (na pewno widziałeś) doszedł po półtorej tygodnia. Jestem w szoku.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6399
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2111

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Podaj więcej wad, bo nie zaśniemy spokojnie.
Jeszcze znalazłem brak filcu na jednej stopce. Możesz iść spać ... :roll:
PS-X65 II (07).jpg
chudy_b pisze: A tak kolekcjonersko to PX X555ES Ci po głowie nie chodzi?
Nie zbieram Biotracerów ale ... no liniowiec faaaajny jest ... a jeszcze fajniejszy PS-X800 ... :lol:
chudy_b pisze: Headshell z Japonii z darmową dostawą (na pewno widziałeś) doszedł po półtorej tygodnia. Jestem w szoku.
Często coś zamawiam z Japonii. Najczęściej idzie koło tygodnia. Ale darmowe to nie jest. Brawo ! :clap:
PS. Zamówiłeś kolejny? :mrgreen:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4755
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2112

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: Do stadka dołączył kolejny zwierzaczek
Gratulacje. :clap:
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2113

Post autor: bluegi »

Witam Forumowicze :) Melduję się po drobnej przerwie, która jak już wspomniałem w innym temacie była związana z kupowaniem mieszkania, bo potrzebowałem lepszej ściany na poustawianie sprzętu 8-) Oczywiście żartuję. Obecnie mam coś takiego:
IMG_20170310_180622.jpg
i muszę, ale to muszę buraczanie przyszczyścić moim pierwszym w życiu, własnościowym kwadratem, a dokładnie kuchnią na którą patrzą moje kolumny i reszta sprzętu. Mogę sobie luźniutko klapnąć przy barze z jagremeistrem czy whisky i posłuchać muzyczki. Oczywiście ze światełkiem tylko przy gramofonie i nad barem:) Chwalę się, bo się cholernie cieszę i tak o. Pyk:
IMG_20170310_180451.jpg
Ogólnie w tym mieszkaniu nie brzmiało mi totalnie nic. Ani moje ATL-e ani Cantony GLE-60, które ostatnio pogoniłem na allegro, bo ATL-e je zjadają pod każdym względem. Był problem, który rozwiązał się przy pomocy standów widocznych na zdjęciu. Chodzą po jakieś 200 pln na allegro w dziale sprzętów dla DJ. I serio dają rade. W końcu w każdym kąciku jest kontrola nad częstotliwością, a nie sypanie potężnym dołem tam gdzie nie trzeba, a tam gdzie trzeba już nie. Ogólnie po tygodniu mieszkania (mieszkam od stycznia) miałem spinę z sąsiadem, po kolejnym tygodniu złapałem go za grzdyla, ogólnie lekka spina, a po kolejnych dwóch się zakumplowaliśmy :) Bo cośtam żone ma w ciąży, dzieci małe i sam bas słyszał i to niby taki że ło ho ho. Ściana na której mam sprzęt niestety zrobiona została chyba z tektury, a jest to ściana granicząca z jego grzędą.
No nieważne, w każdym razie polecam te standy, zwłaszcza jeżeli ktoś sobie organizuje loftowe klimaty.
Może kolega Myszor? :) :) Myszor mam takie standy jak Ty, tylko na ścianie :dance: Ja też loft :lol: (wiszą prosto, zdjęcie krzywe)
IMG_20170310_180519.jpg
No i dalej...Kończymy to przechwaleństwo :P Jakoś koło września kupiłem sobie coś prze-hiper-super-extra :)
IMG_20170310_181333.jpg
Po profesjonalnej renowacji, za okrągłe 1600 pln od niejakiego Retro Audio...
IMG_20170310_181453.jpg
Ogólnie gość zrobił kawał dobrej roboty, bo w środku też wygląda jak nowy
IMG_20170310_181820.jpg
ALE niestety god damn it ^$&@*#%$&*# w grudniu amplitunerek się zdupcył. Zaczął trzeszczeć prawy kanał. Trzeszczy cały czas. Nie ważne która kolumna, jak wpięte itd itd... No dramat po prostu. Było mi tak cholernie przykro i tak to wszystko przeżyłem... :D No jak nowy. Także czyszczenie izopropanolem potencjometrów czy namierzanie spuchniętego kondensatorka mogę sobie wsadzić :) Ogólnie otwierasz i szukaj wiatru w polu. Oczywiście pretensji do gościa żadnych nie mam, bo mogłem mieć po prostu pecha, no ale kuźwa 2 miesiące pograł. Czy 3.
Pierwszy sprzęt po majstrze klepce i pierwszy który się spierniczył. Na gwarancji nie był, pisałem czy mi to naprawi, ale chwilowo olałem bo zakładam że za darmo nie będzie, a ceny u typa są koszmarne. Przynajmniej za sprzęt na sprzedaż.

No ale :) Tak narodziła się moja wielka miłość do Yamahy. No i ciut mięty we mnie do NAD-a krąży, ale to na przyszłość sobie zostawię. Tak więc długo nie czekałem, przejrzałem specyfikacje na hifiengine i znalazłem coś parametrycznie podobnego, tylko kosztującego jedno 0 mniej :)

Za calutkie 169 pln kupiłem:
IMG_20170310_180718.jpg
I wyrywa z kapci :) Od tego momentu nie tęsknie za CR-820. No już tak przyjemne, cieplutkie ale i detaliczne granie... Rewelacja. Przy okazji obsługuje wkładki MC. To chyba najtańszy pre pod MC jaki widziałem.
Tutaj dodam jeszcze, że zmieniam zdanie na temat Luxmana 210. Kiedyś napisałem że to ciepło, jak ciepło deski klozetowej po sra^%cym wcześniej. Niby ciepła deska lepsza niż zimna, ale jednak coś nie tak.
Luxmana dałem nowej pannie, wraz z CEC-iem BD-2000 i podpiąłem do niego Quinto 520. I jest kolejna rewelacja :) Ale tylko z tymi Quinto. I do teraz nie potrafię rozwikłać zagadki pt. czemu Quinto 520 miażdżą GLE-60, skroro są podobne :D W każdym razie jak wspomniałem GLE-60 już nie mam i całe szczeście.

I tropiąc śladami nowej panny... Mama panny od jakiegoś tam ciotka pociotka dostała Onkyo, którego sobie przygarnąłem do opanowania w zamian za jakieś sianko, które dopiero za niego dam :) Jakoś się dogadamy. Wygląda jak stworzony do mojego JVC :) Leżał ten Onkyo u kogoś na chacie i się tak uchował, że wygląda jak nowy z wkładką włącznie. O takie coś:
IMG_20170310_180953.jpg
IMG_20170310_181035.jpg
IMG_20170310_181055.jpg
No i tyle ode mnie moi mili :) Uwielbiam ten dział, uwielbiam sobie raz po raz foty przescrollować i zobaczyć co tam się u Was dzieje...
Na koniec moje podkładki obiadowe:
IMG_20170310_182356.jpg
i jako że piąteczek... Wasze zdrowie!
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2114

Post autor: olsza84 »

NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2115

Post autor: bluegi »

Faktycznie :lol: Piąteczka! :D Na NAD-a 160 akurat chorowałem oczami i już kiedyś miałem go kupić, ale Wojtek podrzucił wtedy aukcję z Nadem 7045 i to było coś pięknego. Oddałem go koleżance, czego w sumie nie żałuję, bo ponoć kto przyjdzie to furorę robi, razem z Braunami LS 65 zresztą (widzę że u Ciebie 120 są :D). Ale coś tak czuję i poluję i w końcu sobie upoluję 3020A. Tam może być potencjał :) A póki co Yamaszka to jest poezja. Czytałem też, że seria AX jest w miarę przyjemna, ale do A-560 co najmniej nie mam zastrzeżeń i śmiało subiektywnie równam do CR-820 :)
ODPOWIEDZ