Unitra Daniel - problem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
seb747
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:55

Unitra Daniel - problem

#1

Post autor: seb747 »

Witam. Potrzebuję pomocy jestem początkującym winylomaniakiem więc proszę nie karcić mnie za mocno za to co będe pisał :) Skompletowałem swój pierwszy sprzęt unitra daniel G-1100fs po pełnym serwisie wymianie żarówek na ledy, przeróbka sensora na maxisinle, wymianie okablowania ramienia, headshell Ortofon + wkładka Ortofon 2M Red + przedwzmacniacz ART DJ PRE II + wzmacniacz NAD 310 (który posiadam od lat) + głośniki Sony (stare ale grają 6 ohm) w drodze do mnie są głośniki Mission (8ohm) które je zastąpią. Wszystko niby ładnie pięknie ale jest właśnie ale po podłaczeniu tego zestawu zamiast muzyki słyszę w głośnikach tylko trzaski z przesuwającej się igły po płycie i nic więcej :(
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Zagadki techniczno-sprzętowe

#2

Post autor: Regsoft »

seb747 pisze: Potrzebuję pomocy
Zakładając, że gramofon jest OK to po prostu coś źle podłączyłeś. Skoro nic nie słychać to błąd jest raczej gruby. Pomylone wejścia, wyjścia, zasilanie itd. Spokojnie idź po torze sygnału. Zrób zdjęcia jak trudno Ci to opisać. Od tego jest to forum aby pomóc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Unitra Daniel - problem

#3

Post autor: Wojtek »

A jak brzmiał przed serwisem? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
seb747
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:55

Re: Unitra Daniel - problem

#4

Post autor: seb747 »

Przed serwisem daniel w ogóle nie brzmiał... Był do naprawy dostał drugie życie :D Wiem dziś już że problem na pewno jest we wzmaku rozkręciłem go pęknięty był kawałek płytki ze ścieżką czy coś jeszcze okaże się na razie jest u człowieka który ma mu przyjrzeć się dokładnie i zbadać co go jeszcze boli. Jak do mnie wróci podłącze wszystko i zobaczymy mam już głośniki Mission odebrałem je dziś :) Jeśłi dalej nie będzie oznaków życia zobię foty tak jak wszystko podpiąłem i wrzuce tutaj może coś doradzicie, podpowiecie, pomożecie :)
seb747
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:55

Re: Unitra Daniel - problem

#5

Post autor: seb747 »

Witam wszystkich ponownie. Wracam z moim problemem... Jestem juz po naprawie wzmacniacza zostały wymienienione dwa kondesnsatory Wendell 4700µF 63V i płytka w którą były wlutowane. Jednakże mój zestaw jak nie grał tak nie gra. Postanowilem że wrzucę parę fotek jak cały jest połączony.
Linki:
https://zapodaj.net/f5ff2985b157c.jpg.html
https://zapodaj.net/887300b0dc8b9.jpg.html
https://zapodaj.net/f659e3db0dfff.jpg.html
https://zapodaj.net/db2ddd948cd95.jpg.html

Najsłabszą rzeczą jeśłi chodzi o wyjście sygnału z gramofonu myślę jest przewód wychodzący z gramofonu zakończony słabymi wtyczkami tak jak widać na foto (link nr2) mogłem od razu zdecydować się na zrobienie gniazd z tyłu. A więc idąc dalej wtyczki z gramofonu wpiąlem do wyjścia IN w przedwzmacniaczu ART DJ Pre II do wejscia OUT w przedwzmacniaczu wpiąłem kabel cinch i podpiąłęm do gniazda AUX wzmacniacza NAD. Efekt jest taki jak opisywałem wcześniej. Głośniki które są podłaczone to na razie Sony 6ohm. Czekam na kable które zamówiłem do głośnikow Mission 8 ohm.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Unitra Daniel - problem

#6

Post autor: chudy_b »

Musisz przede wszystkim ustalić gdzie jest problem. Czy we wzmacniaczu, czy w gramofonie. Podłącz jakieś inne źródło do tego wzmacniacza. CD, DVD, cokolwiek. Może być nawet pośliniony palec. Masz miernik? Przyda się do ewentualnej diagnozy gramofonu.
Awatar użytkownika
rajaz
Posty: 351
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:01
Lokalizacja: Szpęgawa k. Tczewa

Re: Unitra Daniel - problem

#7

Post autor: rajaz »

Podłącz jakiekolwiek źródło do wzmacniacza (CD, tuner radiowy, magnetofon czy co tam masz pod ręką). Jeżeli zagra to układ wzmacniacz i kolumny jest ok.

Kolejny krok zależy od efektów tego pierwszego.
Technics SL-3310+Shure M97xE+Cambridge CP2+Denon PMA720AE+Pylon Pearl 25
Take me to the fantastic place...
Awatar użytkownika
rajaz
Posty: 351
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:01
Lokalizacja: Szpęgawa k. Tczewa

Re: Unitra Daniel - problem

#8

Post autor: rajaz »

Jeżeli układ wzmacniacz o kolumny jest ok, to podepnij przedwzmacniacz gramofonowy do wzmacniacza i do jego wejścia podepnij przewód RCA-RCA. Głośność wzmacniacza ustaw na troszkę ponad minimum i popukaj palcem w wolne końcówki przewodu. Jeżeli usłyszysz cokolwiek w kolumnach to znaczyło będzie, że układ kolumny-wzmacniacz-przedwzmacniacz jest ok.
Technics SL-3310+Shure M97xE+Cambridge CP2+Denon PMA720AE+Pylon Pearl 25
Take me to the fantastic place...
seb747
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:55

Re: Unitra Daniel - problem

#9

Post autor: seb747 »

Dzięki za podpowiedzi myślę jednak że problem nie leży we wzmacniaczu ponieważ wszystkie wyjścia byly sprawdzane przy wymianie kondensatorów, wzmacniacz gra prawidlowo przy podpięciu innych urządzeń, przedwzmacniacz myślę też jest w porządku w końcu nówka sztuka ma 2 tyg. Wybiorę się jednak do warszawskiego serwisu z całym zestawem chyba najlepiej tak będzie i wtedy zobaczymy sam nie dojdę do tego co jest nie tak :roll:
ODPOWIEDZ