Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
hanys125
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:25

Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#1

Post autor: hanys125 »

witam! mój gramofon gra strasznie cicho. Wymieniłem igłę na nową aby gramofon grał musi być ustawiony na cały regulator jeśli dam troszkę ciszej automatycznie przestaje grać i gra tylko sama igła. Jak to mam naprawić
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Zanieś ten sprzęt do punktu zbiórki odpadów elektrycznych. Nie słuchaj na tym płyt, bo tylko je poniszczysz.
hanys125
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:25

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#3

Post autor: hanys125 »

zbyszek1982 pisze:Zanieś ten sprzęt do punktu zbiórki odpadów elektrycznych. Nie słuchaj na tym płyt, bo tylko je poniszczysz.
czyli że nie można go już uratować, w żaden sposób ?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#4

Post autor: chudy_b »

Pewnie można. Tylko po co?
hanys125
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:25

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#5

Post autor: hanys125 »

hanys125 pisze:
chudy_b pisze:Pewnie można. Tylko po co?
bo nie mam kasy na nowy a chcę słuchać płyt więc będę wdzięczny jak ktoś powie mi jak to naprawić
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#6

Post autor: Regsoft »

hanys125 pisze: nie mam kasy na nowy
Kup używany ...
hanys125 pisze: chcę słuchać płyt
No właśnie. Słuchać a nie niszczyć ...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#7

Post autor: chudy_b »

hanys125 pisze: będę wdzięczny jak ktoś powie mi jak to naprawić
Nie jesteśmy jasnowidzami. To "gramofon" z wbudowanym wzmacniaczem. Uszkodzonych może być mnóstwo rzeczy. Jeśli sam się tym nie zajmiesz, to koszt serwisu wielokrotnie przekroczy wartość tego urządzenia.
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#8

Post autor: dev »

Twój gramofon można na pewno uratować jeśli jest to dla Ciebie ważny z jakichś powodów sprzęt. Kwestia kosztów.

Ale jeśli ma on tylko służyć do dotwarzania winyli to ze wszech miar polecam pozbycie się go i zakup używanego gramofonu (najlepiej nie polskiego) w akceptowalnym stanie.
Jeśli poczytasz w odpowiednim dziale z poradami zakupowymi, to zobaczysz, że takowe można dostać już w granicach 200 zł i będzie to sprzęt wielokroć lepszy od tej Foniki. Podejrzewam, że jeśli Twój sprzęt naprawdę jest uszkodzony, to za naprawę w jakimś punkcie serwisowym dasz więcej.

Aby nie być gołosłownym: przechodziłem to samo z moim Bernardem, nie chciałem się go pozbywać z powodu sentymentu.
Obecnie Bernard gra u rodziców, ale w związku z tym, że początkowo serwisował go tzw. "fachowiec", kosztów doprowadzenia go do stanu używalności wolałbym nie wspominać.
A dla siebie i tak kupiłem stary gramofon japoński w bardzo dobrym stanie i to była najlepsza decyzja.

Tak więc rozumiejąc poniekąd Twoją sytuację, polecałbym zastanowienie się, czy jednak nie lepiej dozbierać / dołożyć trochę i kupić coś normalnego.

Pomijając już, że Twoje płyty również tylko na tym zyskają, a raczej Ty zyskasz, bo o wiele wolniej będą się zużywały.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
hanys125
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:25

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#9

Post autor: hanys125 »

dziekuje
hanys125
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:25

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#10

Post autor: hanys125 »

dev pisze:Twój gramofon można na pewno uratować jeśli jest to dla Ciebie ważny z jakichś powodów sprzęt. Kwestia kosztów.

Ale jeśli ma on tylko służyć do dotwarzania winyli to ze wszech miar polecam pozbycie się go i zakup używanego gramofonu (najlepiej nie polskiego) w akceptowalnym stanie.
Jeśli poczytasz w odpowiednim dziale z poradami zakupowymi, to zobaczysz, że takowe można dostać już w granicach 200 zł i będzie to sprzęt wielokroć lepszy od tej Foniki. Podejrzewam, że jeśli Twój sprzęt naprawdę jest uszkodzony, to za naprawę w jakimś punkcie serwisowym dasz więcej.

Aby nie być gołosłownym: przechodziłem to samo z moim Bernardem, nie chciałem się go pozbywać z powodu sentymentu.
Obecnie Bernard gra u rodziców, ale w związku z tym, że początkowo serwisował go tzw. "fachowiec", kosztów doprowadzenia go do stanu używalności wolałbym nie wspominać.
A dla siebie i tak kupiłem stary gramofon japoński w bardzo dobrym stanie i to była najlepsza decyzja.

Tak więc rozumiejąc poniekąd Twoją sytuację, polecałbym zastanowienie się, czy jednak nie lepiej dozbierać / dołożyć trochę i kupić coś normalnego.

Pomijając już, że Twoje płyty również tylko na tym zyskają, a raczej Ty zyskasz, bo o wiele wolniej będą się zużywały.


mógłbyś mi polecic konkretną firmę
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#11

Post autor: dev »

Wejdź tutaj ==>> http://www.winyl.net/viewforum.php?f=46

Poczytaj odpowiednie wątki cenowe, zależnie jaką kasę chcesz przeznaczyć na zakup.

Jeśli będziesz chciał się poradzić lub upewnić zadaj tam pytanie.
Najlepiej też wyszukaj wcześniej kilka pasujących Tobie egzemplarzy na aukcjach i podaj linki zadając pytanie.

Osoby, które dużo lepiej orientują się ode mnie w niuansach sprzętowych na pewno pomogą Ci w wyborze.
Ja ze swojej strony mogę Ci polecić gramofon, który mam wpisany pod avatarem po prawej stronie. (z tym, że to nie jest jakiś szczególnie często spotykany model)

I jeszcze jedno - raczej nie ma co nastawiać się na jakąś firmę. Bardziej chodzi tu o konkretne modele, a najlepiej egzemplarze danego modelu dostępne na portalach aukcyjnych.
Firmy produkowały lepsze i słabsze modele, a liczy się jeszcze stan techniczny danego egzemplarza.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
hanys125
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:25

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#12

Post autor: hanys125 »

dev pisze:Wejdź tutaj ==>> http://www.winyl.net/viewforum.php?f=46

Poczytaj odpowiednie wątki cenowe, zależnie jaką kasę chcesz przeznaczyć na zakup.

Jeśli będziesz chciał się poradzić lub upewnić zadaj tam pytanie.
Najlepiej też wyszukaj wcześniej kilka pasujących Tobie egzemplarzy na aukcjach i podaj linki zadając pytanie.

Osoby, które dużo lepiej orientują się ode mnie w niuansach sprzętowych na pewno pomogą Ci w wyborze.
Ja ze swojej strony mogę Ci polecić gramofon, który mam wpisany pod avatarem po prawej stronie. (z tym, że to nie jest jakiś szczególnie często spotykany model)

I jeszcze jedno - raczej nie ma co nastawiać się na jakąś firmę. Bardziej chodzi tu o konkretne modele, a najlepiej egzemplarze danego modelu dostępne na portalach aukcyjnych.
Firmy produkowały lepsze i słabsze modele, a liczy się jeszcze stan techniczny danego egzemplarza.





zanalazłem taki gramofon co o nim sądzisz http://allegro.pl/gramofon-usb-sd-aux-p ... 79132.html
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#13

Post autor: dev »

Straszny badziew i strata pieniędzy - przeczytaj jeszcze raz, co Ci napisałem wyżej skupiając się na frazach "używany" i "poczytaj wątki cenowe na forum".
Nowe fabrycznie gramofony warte uwagi zaczynają się od 1500-2000 zł.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon unitra fonica wg 400 gra strasznie cicho

#14

Post autor: pan_winyl »

Hej Hanys,

dla pewności możesz przeczyścić potencjometr wzmocnienia w fonice najlepiej kontaktem PR a od biedy spirytusem salicylowym. zabierasz się do tego tak- otwierasz gramofon tak żeby widać było bebechy, znajdujesz potencjometr i szukasz w nim małej dziurki przez którą wprowadzasz wskazany wyżej płyn. Warto podłożyć z drugiej strony jakiś ręcznik papierowy coby syfu sobie nie narobić.

Co do kupna nowego gramofonu, to nie jest tylko 200 zł jak sugerują koledzy, bo jeszcze wzmacniacz ew. przedwzmacniacz potrzebny. Tak że hola hola.

Myślę że udało by się złożyćcoś sensownego dla Ciebie ale tutaj pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć sam w cichości ducha, ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy i czasu.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ