Wskyellow

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
wskyellow
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2010, 23:12
Lokalizacja: Sędziejowice

Wskyellow

#1

Post autor: wskyellow »

Witam Mam na imię Lucjan. "Graniem" interesuję się od jakichś 7-8 miesięcy. Posiadam gramofon marki Fisher mt-38. Niestety, nie posiadam do niego nawet wzmacniacza, dlatego zmuszony jestem do odsłuchu płyt poprzez podłączenie grmofonu do pieca od gitary. Szukam już odpowiedniego dla siebie wzmacniacza. Szczerze mówiąc nawet na wzmacniaczu gitarowym czuć ducha jaki emanuje spod igły gramofonu.

Pomijam fakt, że samo brzmienie nie jest specjalnej jakości. Spowodowane jest to kiepskim gramofonem, oraz dźwiękiem mono wydobywającym się z głośnika. Jednak dźwięk wydobywany nawet w ten dekadencki sposób posiada coś czego nawet nie potrafię sprecyzować. Coś czego nie da nam nawet najlepszej jakości cyfrowe nagranie. Pamiętam gdy po raz pierwszy odtworzyłem płytę gramofonową. "Kiedy byłem małym chłopcem". Breakout. Nie jestem audiofilem, jednak słychać tam było inną głębię.

Cóż mogę dodać... Słucham różnego typu muzyki, głównie rock, jazz i blues, jednak nie stronię również od przebojów polskiej muzyki rozrywkowej; nagrań choćby choćby Stana Borysa lub oczywiście Czerwonych Gitar. Do moich perełek należą dwie płyty zz Top Eliminator oraz zbiór "legendary texas tales wydane przez wytwórnię braci Warner, Złota płyta Ireneusza Dudka pronitu, nagranie z old jazz meeting z 77 roku wydane przez PSJ, jednak najcenniejsze dla mnie są płyty SBB oraz Hotel California The eagles. Mam również okazję nabycia nagranie z koncertu dinozaurów. Nie pamiętam jakie zespoły brały w tym udział, jednak z tego co wiem, jest tam nagrany ostatni koncert breakoutu. Kiedy tylko nabędę ten zestaw płyt, napewno się nim pochwalę na forum :)
Resztę danych "personalnych" dodam jutro.
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Wskyellow

#2

Post autor: mamster »

Witamy (choć jako również nowy forumowicz powinienem powitanie powierzyć komuś z dłuższym stażem ;) )
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Wskyellow

#3

Post autor: kaZ »

Witaj :P
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Wskyellow

#4

Post autor: Wuwuzela »

:text-welcomeconfetti:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wskyellow

#5

Post autor: Wojtek »

Cześć Lucjan ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ