Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yonyx
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2022, 15:15

Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#1

Post autor: yonyx »

Dzień dobry, z tej strony Sławek rocznik 81 :greetings-wavingyellow:
W kwestii płyt winylowych jestem laikiem, nie posiadam jeszcze gramofonu, ani nawet jednej płyty winylowej, więc.... rozsądnie patrząc to nie pasuję do tego forum :text-imnewhere:
Chciałbym jednak to zmienić i czegoś w tych kwestiach się dowiedzieć, a to miejsce jest chyba najlepszym w sieci aby tego dokonać ;) Tak więc będę przeglądał, czytał, czasem też może coś napiszę w temacie albo raczej na tym etapie co jestem to raczej zapytam :)
Muzykę którą słucham mam na zwykłych płytach CD polskiej czy UE dystrybucji, a także głównie kolekcjonersko kilka wydań japońskich przeważnie w formacie MQA UHQCD. Poza tym kolekcjonuję od około 15 lat filmy na BD oraz UHD, w większości wydania kolekcjonerskie, azjatyckie czy z ameryki północnej.
Muzycznie od lat jestem wielkim fanem Królowej, dlatego też mój pierwszy winyl jaki kupię chcę aby jej właśnie dotyczył. Mam właśnie w planie kupić ten piękny box Queen Studio Collection
Zastanawiam się tylko czy zakupić wersję od Universal Music czy brytyjską od Virgin a może najlepiej wydawnictwo amerykańskie od Hollywood Records gdyż z tego co już zdążyłem wyczytać gdzieś w bezkresach sieci to właśnie podobno winyle z USA są najlepsze jakościowo pod względem tłoczenia jak i brzmienia, ale jeśli się mylę to bardzo proszę poprawcie mnie i doradźcie które wydanie tego box-u (a może żadne :shifty: ) wybrać jako mój pierwszy winylowy zakup i do tego mojego ulubionego zespołu :pray: :think: Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :bow-yellow:
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#2

Post autor: mrcnoos »

Czołem!
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4709
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#3

Post autor: Mawis »

Cześć! Ładna paczuszka się szykuje :clap: Oby tylko na gramiak starczyło :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#4

Post autor: Regsoft »

Cześć :D
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#5

Post autor: Peter007 »

Czołem!
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#6

Post autor: darkman »

Hej :D
Królowa jest tylko jedna = Doda! :lol: , ale boxu chyba nie wydała. Dzięki Bogu.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#7

Post autor: MMarek »

Cześć :)
Awatar użytkownika
NotOldClassic
Posty: 38
Rejestracja: 13 lis 2022, 13:02

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#8

Post autor: NotOldClassic »

Witam na Forum. Jestem tu też kompletnie nowy.
winyle z USA są najlepsze jakościowo pod względem tłoczenia jak i brzmienia
Winyle z USA i nie tylko, z okresu kryzysu naftowego 1973 r. mogą być kiepskie ze względu na to, że z reguły nie przetrwały próby czasu. Na to z kolei wpłynęło ich oszczędnościowe wykonanie. Oszczędzano na winylu i są wyraźnie cieńsze, bardziej trzeszczą, są wypaczone.
Bieżące wydania, nie chcę nikogo zniechęcać, ale osobiście parę razy się sparzyłem. "Buena Vista Social Club" - nie położyłem na niej nawet igły, bo bałem się, że ją uszkodzi, była tak krzywa. Jest to album dwupłytowy, a krzywa była tylko jedna - nie powstało to w transporcie czy składowaniu. Po odesłaniu celem wymiany okazało się, że cała seria jaką mieli w sklepie taka była. To tylko jeden przykład, nie chcę się rozpisywać. Wygląda to dla mnie tak jakby wytwórnie jeszcze uczyły się jak się robi płyty winylowe. Proszę tylko spojrzeć na ceny oryginalnych, często trochę przechodzonych już płyt winylowych z lat siedemdziesiątych. To nie bierze się znikąd, są po prostu lepiej zmiksowane i lepiej wytłoczone.
Dlatego zbieram tylko stare płyty, tym bardziej, że praktycznie nie ma materiału z nich w postaci cyfrowej i raczej nigdy nie będzie.
I'm Not Old, I'm Classic
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6675
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#9

Post autor: konrads0 »

Cześć ;)
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#10

Post autor: piotrjazz »

Witaj 8-)
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#11

Post autor: Dziadek »

Hej :)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#12

Post autor: trafalgar »

Cześć Sławomir.
Awatar użytkownika
yonyx
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2022, 15:15

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#13

Post autor: yonyx »

darkman pisze:
18 lis 2022, 14:41
Królowa jest tylko jedna = Doda! :lol: , ale boxu chyba nie wydała. Dzięki Bogu.
Szkoda że w ogóle cokolwiek wydała ;)
NotOldClassic pisze:
18 lis 2022, 15:12
...Bieżące wydania, nie chcę nikogo zniechęcać, ale osobiście parę razy się sparzyłem. "Buena Vista Social Club" - nie położyłem na niej nawet igły, bo bałem się, że ją uszkodzi, była tak krzywa. Jest to album dwupłytowy, a krzywa była tylko jedna - nie powstało to w transporcie czy składowaniu. Po odesłaniu celem wymiany okazało się, że cała seria jaką mieli w sklepie taka była. To tylko jeden przykład, nie chcę się rozpisywać.
Dziękuję za odpowiedź, ale tzn. że to amerykańskie wydanie nie będzie w niczym lepsze od tych europejskich? Nie chciałem uogólniać że wszystkie płyty co do jednej sztuki wydawane w USA są perfekcyjne, na pewno jak wszędzie zdarzają się wpadki i gorsze jakościowo produkty ale tak ogólnie rzecz biorąc jeżeli mam kupić któreś z tych wydań studyjnych płyt Queen to czy jednak wydać pieniądze na wersję z USA czy europejską bo nie ma to tak naprawdę większego znaczenia?
Awatar użytkownika
NotOldClassic
Posty: 38
Rejestracja: 13 lis 2022, 13:02

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#14

Post autor: NotOldClassic »

to amerykańskie wydanie nie będzie w niczym lepsze od tych europejskich?
Podałem tylko ogólne wrażenia i spostrzeżenia.
Jeżeli zakup jest kosztowny to moim zdaniem warto się upewnić z czym mamy do czynienia. Wspominany przeze mnie album "Buena Vista Social Club" jest bardzo chwalony, a jednak uznałem, także w wersji 25Th Anniversary Edition, że jest wadliwy. Wyraźne, nieregularne i krótkie charczenie w lewym kanale na stronie A. Pozostałe trzy strony bez zarzutu. Tak to wyglądała jego dalsza historia u mnie.
Jest też pytanie, które sobie parę razy postawiłem, czy to ma sens. Przytoczę tu "The Dark Side of the Moon". Mam możliwość posłuchania go z płyty winylowej, ze strumienia (FLAC), z CD i SACD. To ostatnie wyróżnia się z pozostałych. Szczegółowość jest tu największa. Np. słychać na początku samej płyty przydźwięk z jakiegoś kabla. Można zapytać siebie, po co mi w takim przypadku winyl? Osobiście dla porównania i związanej z tym ciekawości. Ale to moje spojrzenie, całkowicie subiektywne.
I'm Not Old, I'm Classic
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Eeeeeooo! Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

#15

Post autor: Merrick »

Witaj na naszym forum
yonyx pisze:
18 lis 2022, 14:01
a to miejsce jest chyba najlepszym w sieci aby tego dokonać
:clap:
yonyx pisze:
18 lis 2022, 14:01
tłoczenia jak i brzmienia
różnie z tym bywa. Wczoraj kupiłem stare toczenie Blondie https://www.discogs.com/release/1358061 ... llel-Lines czyli niby nic wielkiego a płyta brzmi genialnie. Kupno płyt to często loteria
yonyx pisze:
18 lis 2022, 14:01
mojego ulubionego zespołu
Na początek kup wydanie Tonpresu z 1980 roku https://www.discogs.com/release/1021114 ... t-Of-Queen
. Niestety cena tej płyty to 50 do 60 euro ale nie pożałujesz
darkman pisze:
18 lis 2022, 14:41
Królowa jest tylko jedna = Doda!
:lol:
yonyx pisze:
21 lis 2022, 16:18
Szkoda że w ogóle cokolwiek wydała
ale wygląda apetycznie :D Gdy wybierałem się na jej koncert żona zabroniła mi brać aparat fotograficzny z teleobiektywem :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ