Witajcie

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witajcie

#1

Post autor: kaZ »

Witam Wszystkich.Mam na imie Kazimierz.Mam prawie 18 lat (razy 2) :P
Słucham świadomie muzyki conajmniej połowe życia.Wszystko zaczęło się od Beatlesów.Następną miłością było Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabath.Zaczynałem kolekcjonować od kaset ( nie wiele przetrwało).
Póżniej oczywiście CD i mp3, flac,itp.
Bardzo dużo przegrywałem i "targałem " z netu ( głównie z blogów).Kilka lat temu po wizycie w UK wszystko się zmieniło.Raj dla winylowców!!! Wpadlem po uszy.Totalne wariactwo.Pierwsze płyty kupowałem w Charity shopach (sekend hendy dla celów charytatywnych) Płyty po funciaku a czasem i mniej.W tzw normalnych sklepach juz naturalnie drożej.
Rok temu wsiadłem w samolot i 2 dni spędziłem na Berwick street i Camden Town.
Szaleństwo szaleństwem , ale to dość drogie hobby niestety.Nie jestem Japońskim biznesmenem więc pozostaje ciepliwość i ciągły monitoring.Sprawdzam Allegro prawie codziennie.Mam taką zasadę , jak jestem bez kasy to nie zaglądam , żeby sie nie denerwować , że akurat nie mogę sobie pozwolić na płytę.Myślę , że to jest główny problem-BUDŻET :cry: Upolowałem piekne płyty na Allegro lub chodząc po targach staroci.Mieszkam 30 km od Krakowa.Mamy 3 sklepy z winylami , jeden jest świetny.Pozostaje jeszcze Hala Targowa w niedziele (byle do wiosny).Przez te kilka lat poznałem tez innych "wariatów" z którymi mam kontakt i mozna się skonsultować ( nie mam jeszcze katalogu porządnego) lub doradzić i powymieniać.
Słuchanie zaczynałem od "marketowej" Elty.
PóZniej zmieniłem sprzęt.W skrócie:
W Radiu Kraków , w programie Kantorek Zamian usłyszałem ,ze ktoś chce wymienić zachodni gramofon za kawę. Zona była sceptyczna , ale i tak zadzwoniłem :P
Dzwonie, Pani mnie poinformowała że sie nie zna, że chyba Thompson i że mąz będzie wieczore.OK , dzwonie.Pan mówi , że sprzęt jest sprawny i że to jest Technics (pyta czy sie orientuje?)Odpowiadam , że może być :P Kilka dni póżniej pojechałem z paczką kawy Jacobs po gramofon.Co sie okazało , nie jest to Thopson, nie jest to Technics ale... też na T - THORENS TD 175 mk II :!:
W idealnym stanie może nie jest , ale jestem bardzo zadowolony.Kosztowało mnie to kawe + wkładke audiotechnica 91 ( 50 zł) + elektonik ( 50 zł) bo był problem z kablami i prędkością + przedwzmacniacz.
Podłączony do zestawu Onkyo.
Jak odpaliłem pierwszy raz ( akurat Jeff Beck) to mi kapcie spadły. :P

Cieszę sie , że tu trafiłem.Mam nadzieję , że będziemy sie mogli naszym wariactwem podzielic.
Może narazie tyle.Myśle , że jeszcze będzie okazja napisać cos więcej.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
empe
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2009, 21:10
Kontakt:

Witajcie

#2

Post autor: empe »

witaj !
camden town - zagłębie ciekawych płyt - milo wspominam zawsze sklepy wzdłuż Camden High no i Massive International za specyficzny klimat ;)
PISERA.COM - ONLINE RECORDS STORE
HAKOBO.PL - LIMITED EDITION SHOP
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witajcie

#3

Post autor: kaZ »

Hej,
Jak tylko pomyśle to już mnie nosi :P
Słucham głównie blues , rock , jazz więc w Massive niewiele dla mnie ;)
ale fakt, u Nas malo takich miejsc...
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
empe
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2009, 21:10
Kontakt:

Witajcie

#4

Post autor: empe »

jesli tak to massive rzeczywiscie bo tam głownie jamajskie brzmienia ... mało bo u nas chyba od czasów PRL-u tłoczy się praktycznie zerowe nakłady a w uk dziennie wychodzi kilkaset nowych tytułów.
PISERA.COM - ONLINE RECORDS STORE
HAKOBO.PL - LIMITED EDITION SHOP
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witajcie

#5

Post autor: Wojtek »

Witaj kaZ ;) Świetna historia, a ten Thorens to dobry traf. Miło że nawet perspektywa naprawy go nie zraziła Cię ;)

Też mam taką zasadę, że nie przeglądam zasobów aukcji jak nie mam aktualnie kasy na takie wydatki :D

Hobby winylowe niby jest dość drogie, ale tak jak myślę sobie ile bym musiał wydać na nowe CD (pomijając kwestie brzmienia/jakości oraz to, że nie wszystko w ogóle doczekało się wydania na CD) to i tak siedząc w czarnych płytach wychodzę na tym taniej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
markoss
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2010, 11:16
Lokalizacja: Białystok

Piona Wszystkim, witajcie !

#6

Post autor: markoss »

Swoją drogą kaZ, ten Twój concorde to niezły szpic :) a wiesz że dziś byłem w sklepie, przewalam płytki, patrzę ...Eric Burdon - wicked man, myślę skąd ja to znam hm....., no i dopiero po chwili doleciało mnie żeś wrzucił to do tego Naszego śmietniczka, i po raz pierwszy usłyszałem go od Ciebie no i wpadło mi w ucho no i nabyłem ją :) także teraz leci w tle ... pozdrawiam i wszystkiego naj w 2011, pisałem już to wcześniej i nie chcę się podlizywać WIELKIEMU ADMINISTRATOROWI :dance: , ale zobacz jaki ten Nasz fakir jest aktywny, pilnuje tego stadka jak trzeba . Pozdro ! a właśnie w tle house of the raising sun BYE !
Korzenie to blues. Reszta to owoce.
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witajcie

#7

Post autor: kaZ »

:D
i dlatego zachęcam coby wrzucac co się słucha i dzielić z innymi.Nic tak nie wzbogaca jak wspólne dzielenie pasji.
O Boże jakie to pompatyczne :lol:

A co do concorda,
to zmienie ten avatar wkrótce bo to nie mój didżejski wypas ;)

Masz rację nasz Ojciec Dyrektor to dobry i cierpliwy człowiek :)

Wszystkiego Dobrego!!!!
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
ODPOWIEDZ