Witam!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Witam!

#1

Post autor: Oliver »

To i ja się przedstawię. Jestem Max. Kilka miesięcy temu wkroczyłem w pełnoletność. :D
Może przejdę od razu do tego jak to u mnie się zaczęło...
Od bardzo dawna byłem świadom tego, że moja mama posiada schowane gdzieś pudełko z płytami. Kilka miesięcy temu zacząłem się rozglądać za tanimi gramofonami na allegro, kilka ciekawych aukcji dodałem do obserwowanych. Pewnego dnia budzę się o 8:00 i dociera do mnie myśl, że kawałek po 8:06 kończy się aukcja jednego z obserwowanych gramofonów. Szybko odpalam komputer, włączam przeglądarkę, zakładka allegro, logowanie - zdążyłem na pół minuty przed końcem aukcji wygrać licytacje za całe 55 zł łącznie z przesyłką. Zatem mój gramofon to od tamtej chwili JVC AL-110 - kiedyś jak znajdę czas to wstawię zdjęcia i poproszę o opinię. Wydaje mi się, że sprzęt jak za takie pieniądze jest bardzo dobry.
Jeszcze tego samego dnia zacząłem odświeżać kolekcję płyt, które były w domu. Dziś posiadam już niemałą kolekcję ok. 140 płyt 12", która co jakiś czas się powiększa.

Chciałbym powiększać swoją wiedzę na temat płyt winylowych, sprzętu do ich odtwarzania, akcesoriów itd - problem w tym, że ciężko wyłowić jakiś przydatne informacje z zaśmieconego bzdurami internetu, książek na ten temat jest - wydaje mi się - niewiele, a kogoś kto byłby chętny podzielić się wiedzą można ze świeczką szukać.
Jak na razie uważam siebie za nowicjusza jeśli chodzi o czarne krążki.

Na komputerze mam sporo piosenek mp3 i zawsze chciałem je jakoś "zmaterializować", ale płyt CD nie zbieram, bo jest to wg mnie mało ciekawe. Na CD mam to samo co na komputerze. A na winylu dźwięk brzmi trochę inaczej, niektóre utwory są w innych wersjach, okładki są większe (można sobie większe obrazki pooglądać :D) itd itd. Winyl ma to "coś", czego zwykła płyta CD została pozbawiona.
A może zbieram V, bo lubię muzykę z tamtych lat? Dziś muzyka jest plastikowa (nie cała oczywiście), ale takie rihany, czy inne lady gagi mnie totalnie nie interesują.

Co do forum - fajnie, że jest coś takiego, tylko szkoda, że tak mało osób tu zagląda. No cóż, mogę tylko powiedzieć, że jestem jak najbardziej za i że będę starał się w wolnych chwilach czasem coś tu napisać (ale raczej będę pytał niż odpowiadał na pytania :D).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam!

#2

Post autor: Wojtek »

Hej Maksymilianie :) Miło że do nas trafiłeś ;)

Moim zdaniem bardzo fajne początki hobby :)

Co do Twojego gramofonu, faktycznie przydałby się osobny wątek i mała sesja zdjęciowa, gdyż powiem Ci że to jest jakiś rzadki model :) W sieci udało mi się znaleźć tylko jedno zdjęcie i szczątkowe informacje. Z tego co widzę to jest to paskowy pół-automat z lat '80tych, bez zbędnych bajerów. Ma proste ramię, ale przynajmniej mocowanie wkładek jest standardowe ;) To tyle co udaje mi się na pierwszy rzut oka wywnioskować :) Kupiłeś go moim zdaniem za bardzo rozsądną cenę, bo w zależności od stanu zachowania dałbym mu te 50-100zł wartości (zależy też od modelu wkładki na wyposażeniu) ;)

No to kolekcja rodziców daje Tobie niezły start. Miło, że uchowało im się aż tyle płyt. Mam tylko nadzieję, że są to płyty, które zawierają muzykę lubianą przez Ciebie :P
Oliver pisze:Chciałbym powiększać swoją wiedzę na temat płyt winylowych, sprzętu do ich odtwarzania, akcesoriów itd - problem w tym, że ciężko wyłowić jakiś przydatne informacje z zaśmieconego bzdurami internetu, książek na ten temat jest - wydaje mi się - niewiele, a kogoś kto byłby chętny podzielić się wiedzą można ze świeczką szukać.
Oto geneza powstania tego tu forum :) Ja cały czas pomagam ludziom "wchodzić' w to hobby ;)
Oliver pisze:Jak na razie uważam siebie za nowicjusza jeśli chodzi o czarne krążki.
Każdy musiał od czegoś zacząć :)
Oliver pisze:Co do forum - fajnie, że jest coś takiego, tylko szkoda, że tak mało osób tu zagląda. No cóż, mogę tylko powiedzieć, że jestem jak najbardziej za i że będę starał się w wolnych chwilach czasem coś tu napisać (ale raczej będę pytał niż odpowiadał na pytania :D).
Ano właśnie, ot główny problem i bolączka tej strony. W marcu minie rok od założenia, a rozwój nijaki. Jest to oczywiście też i moja wina, gdyż po czasie sam przestałem tu zaglądać (nie żebym miał na co odpowiadać ;) ) i w sumie nawet zaniedbałem forum od strony technicznej.

Jednakże pojawienie się nowych (i chłonnych wiedzy) twarzy zawsze działa na mnie mobilizująco ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
alternative
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2010, 14:56
Lokalizacja: radzymin

Re: Witam!

#3

Post autor: alternative »

a witamy, witamy :).
że też moi rodzice nie mieli takiej kolekcji płyt :/. zostało kilka sztuk, w wiekszosci z jakimś popem innymi takimi z lat 80. ale na jednej skladance mam 'skórę' aya rl :D

pozdrawiam,
alt :)
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Witam!

#4

Post autor: Oliver »

Wojtek pisze:Co do Twojego gramofonu, faktycznie przydałby się osobny wątek i mała sesja zdjęciowa
W ferie (1-14 Luty) postaram się wstawić zdjęcia.
Wojtek pisze:No to kolekcja rodziców daje Tobie niezły start.
Tzn. po mamie mam jakieś 70 płyt LP i jakieś 10 singli. Reszta to moja zasługa :D Jeszcze podobno tata ma coś u mojej babci, ale na razie nie udało mi się nakłonić go do znalezienia ich.
Wojtek pisze:Mam tylko nadzieję, że są to płyty, które zawierają muzykę lubianą przez Ciebie :P
W większości są. :) Można powiedzieć, że gust muzyczny odziedziczyłem w pewnym stopniu po mamie. Co prawda, jak miałem te 5-10 lat to gramofonu w domu już nie było, ale były płyty CD, kasety.

Jeśli chodzi o mój gust muzyczny, to chyba ta strona najlepiej go wyrazi: http://www.lastfm.pl/user/Max944
ODPOWIEDZ