Witajcie

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
rust_n_dust
Posty: 25
Rejestracja: 02 maja 2011, 22:47
Lokalizacja: BI / CT

Witajcie

#1

Post autor: rust_n_dust »

Cześć,

Od zawsze uwielbiam muzykę. Wychowałem się na starym rocku, choć dziś mam dość szerokie spektrum zainteresowań muzycznych. Od klasyki, przez bluesa, jazz, rock, metal aż po drum 'n' bass, lounge czy inny chillout... O posiadaniu gramofonu marzyłem od dość dawna, ale zawsze moja jedyna prawdziwa pasja (stare samochody) skutecznie uniemożliwiała mi tych marzeń realizację. Aż w końcu przyszedł czas, kiedy zacząłem kompletować sprzęt. Chciałem wszystkie klocki mieć Marantza (po prostu lubię jego brzmienie)- prawie się udało, poza właśnie gramofonem. Marantz był za drogi (wszystko przeliczam na "zabawki" do samochodów :lol: ). Wybór padł na Duala 621. Mam już nawet kilka płyt (trochę Alan Parsons Project, trochę Dire Straits, Deep Purple, AC/DC, Armstrong, Goodman, Davis... takie tam). Teraz już się trochę uspokoiłem z zakupami, ale jak zaczynałem jakiś miesiąc temu to od razu licytowałem chyba z 50 sztuk... :lol: Taki już ze mnie raptus czasem...
Jestem zupełnym laikiem w winylowym temacie i pewnie już strzeliłem jakąś gafę, bo nie mogę uruchomić tego Duala. Ale o tym w innym wątku.
Fajnie, że są jeszcze zapaleńcy i jest forum poświęcone temu rodzajowi doznawania muzyki.
Tak więc: cześć. :D
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Witajcie

#2

Post autor: mamster »

witaj zapaleńcze :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witajcie

#3

Post autor: JacK »

Witaj,
skoro kręcą cię stare samochody, a teraz też winyl to masz fotke powitalną w prezencie
Załączniki
011.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witajcie

#4

Post autor: Wojtek »

Cześć rust_n_dust :) Dual 621 to niezły wybór na start. Co do gramofonów Marantza to fakt, te lepsze nie są tanie, szczególnie u nas (bo rzadko kiedy się pojawiają).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rust_n_dust
Posty: 25
Rejestracja: 02 maja 2011, 22:47
Lokalizacja: BI / CT

Witajcie

#5

Post autor: rust_n_dust »

JacK, dzięki, kapitalny wynalazek. :D To byłoby coś, mieć gramofon w samochodzie. Tylko nasze polskie wyroby ulicopodobne uniemożliwiłyby słuchanie podczas jazdy... Swoją drogą w naszej edycji telewizyjnego show o profanowaniu samochodów (Pimp My Ride) był trabant ze stołem mikserskim w środku. :D
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witajcie

#6

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Witajcie

#7

Post autor: Jaskier »

Witaj,
pochwal się jeszcze czym jeździsz, bo nie jesteś jedynym miłośnikiem starych samochodów na tym forum... ;) :whistle:
rust_n_dust
Posty: 25
Rejestracja: 02 maja 2011, 22:47
Lokalizacja: BI / CT

Re: Witajcie

#8

Post autor: rust_n_dust »

Jaskier pisze:Witaj,
pochwal się jeszcze czym jeździsz, bo nie jesteś jedynym miłośnikiem starych samochodów na tym forum... ;) :whistle:
Mercedes W126 '84, Mercedes C126 '83, Skoda 100LS '73, Gaz 69M '66, Range Rover '89 i takie tam inne złomki... ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Witajcie

#9

Post autor: Jaskier »

Zacne stadko :lol: Ale głównie tej Skody zazdroszczę. :)
rust_n_dust
Posty: 25
Rejestracja: 02 maja 2011, 22:47
Lokalizacja: BI / CT

Witajcie

#10

Post autor: rust_n_dust »

I to jest właśnie ten moment, w którym się wstydzę: Skodzinka jest po moim dziadku, po którym odziedziczyłem krztynę talentu do majstrowania w rzeczach, o których w przeciwieństwie do niego pojęcia nie mam (vide: Dual 621). Super auto. Pysznie się nią jeździło. I to wersja z czterema lampami z przodu, sprowadzona dziadkowi przez mojego ojca ze Szwecji. Podczas mojej nieobecności i bez mojej wiedzy auto zostało udostępnione takiemu jednemu beztalenciu motoryzacyjnemu. To się mogło skończyć tylko w jeden sposób. Skutek taki, że od kilku lat kompletuję brakujące części do naprawy przodu (dzwon solidny, aż po przednie słupki). Przedsięwzięcie ekonomicznie nieuzasadnione, ale ze względu na dziadka i moją mamę (której po dziś dzień przykro, że auto jej taty zostało tak zniszczone) odbuduję ją i tak. A póki co stoi smutnie w garażu patrząc wybitymi lampami w podłogę...

Jaskier, to teraz Ty się pochwal - co masz za wynalazek? ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Witajcie

#11

Post autor: Jaskier »

No to przykro kiedy takie historie sie słyszy. Życze powodzenia w odbudowie. Gdybyś miał jakieś kłopoty z częsciami itp., daj znać - mój mechanik specjalizuje się w Skodach i sam posiada 100-tkę, więc pewnie dostęp do częsci ma ;)
rust_n_dust pisze: to teraz Ty się pochwal - co masz za wynalazek? ;)
No cóż, żadnym youngtimerem pochwalić sie (jeszcze) nie mogę. Na codzień jeżdzę Saabem 9-3, jestem miłośnikiem tej marki. A kiedy już dorosnę (głównie finansowo) do klasyka, to sam nie wiem co to będzie - tyle mam typów, że nie mogę się zdecydować. Zobaczymy co przyszłość pokaże...
ODPOWIEDZ