Konkurs na najciekawszą historię winylową - dyskusja

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Konkurs na najciekawszą historię winylową - dyskusja

#1

Post autor: zelazny »

;) No więc napisałem do Wojtka w sprawie konkursu dla wszystkich forumowiczów. Zapytałem się czy ma jakiś pomysł, odpisał, że nie. Luz, więc może zapytam się szerszej publiczności. Co wy na to?
Nagrodą miał być mój zafoliowany album Toma Waitsa z koncertu w Atlancie, 4LP, 180 gram, limitowana edycja, wytłoczonych zostało tylko 500 kopii.
Ot, taka niespodzianka na święta z mojej strony. Album ma wartość i to niemałą, choć nie chodzi o wartość materialną, ale o radość z wygrania takiego przecudownego albumu.
Jakieś sugestie? Troszkę spóźniłem się z konkursem, miał to być konkurs świąteczny, ale...

Dodam jeszcze, iż słucham tego albumu na co dzień, a to dlatego, że posiadam kopię.
Ponadczasowe, czteropłytowe wydanie. Jakość dźwięku i tłoczenia powala na kolana.
Pamiętam jak otwierałem nowiuśki album, to było coś magicznego, cztery ciężkie 180-gramowe płyty. Zacząłem od pierwszej i doszedłem do trzeciej. Trzecia zawiera mój ulubiony utwór "Hoist That Rag" oraz czwarta z utworem "Jesus Gonna Be Here". Tom Waits to dla mnie postać nietuzinkowa, wspaniały artysta, nie dość, że gra na akordeonie, fortepianie i gitarze to jeszcze ten głos.
Samo zachowanie Toma na scenie jest bardzo zabawne. Podczas śpiewania ponosi go, mając kapelusz poprawia go, przytupuje. Zgina a to jedną nogę, a to drugą, macha rękoma.
W utworze "I don't wanna grow up" okazał swego rodzaju przyzwolenie dla zachowań wręcz infantylnych. Często wracam myślami do teledysku gdzie Tom jeździ na małym dziecięcym rowerku, a w innej scenie je arbuza.
Będąc w barze zostawia niedopitego drinka, rzuca cygaro na podłogę i przygniata je kobiecym butem na obcasie. :)
Nie ma drugiego takiego artysty!

Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy!



Opis albumu z pewnej aukcji. Zdjęcie jest także z aukcji.


TOM WAITS
"ATLANTA JULY 5th 2008"
(QV091 / QV092 / QV093 / QV094)

VERY RARE FOUR LP SET!!!

This rare four (4) LP set by Tom Waits is recorded live during the Glitter & Gloom Tour at the Fox Theatre in Atlanta,
GA, USA on July 5th, 2008. This is a special Limited Edition of 500 copies on 180 grs. vinyl, with soundboard quality.
This four LP set is BRAND NEW and FACTORY SEALED. Released by QV Quality Records.

A real collector’s item, released as a LIMITED EDITION 4 LP SET of
500 copies, released on 180 gram Vinyl, with SOUNDBOARD quality.

This is Tom Waits’ “ATLANTA JULY 5th, 2008”.
Catalogue number: QV091-094.

The record is BRAND NEW and FACTORY SEALED!!!


VOLUME 1:
- Lucinda & Ain’t Going Down To
- Down In The Hole
- Falling Down
- Chocolate Jesus
- All The World Is Green
- Cemetery Polka
- Cause Of It All & Till The Moon

VOLUME 2:
- Such A Scream
- November
- Hold On
- Black Market Baby
- 9th And Hennepin
- Lie To Me
- Lucky Day

VOLUME 3:
- Intro
- On The Nickel
- Lost In The Harbour
- Innocent When You Dream
- Hoist That Rag
- Make It Rain
- Dirt In The Ground

VOLUME 4:
- Intro
- Get Behind The Mule
- Hang Down Your Head
- Jesus Gonna Be Here
- Singapore
- Eyeball Kid
- Anywhere I Lay My Head


Chocolate Jesus

Hoits That Rag


Tutaj inny utwór z albumu "Bad as me"
Załączniki
tom.jpg
170460266192.jpg
170460266192.jpg (24.81 KiB) Przejrzano 4699 razy
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2023, 19:09 przez zelazny, łącznie zmieniany 59 razy.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#2

Post autor: Reymont »

Może wygrywa ten, który pierwszy odpisze?
:)
a tak na serio, to można pomyśleć..
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#3

Post autor: zelazny »

Ależ byłbyś szczęściarzem. :)
Oczywiście, że można. Jeżeli powstanie konkurs, album wysyłam z Anglii do Wojtka. O ile Wojtek zaakceptuje pomysł. Lub wysyłam album prosto do zwycięzcy.
Dodałem najprawdziwsze zdjęcia albumu. :)
Załączniki
20141221_000758.jpg
20141221_000734.jpg
20141220_204903.jpg
20141220_203329.jpg
20141220_203316.jpg
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 01:08 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#4

Post autor: klin »

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA REWELACJA!!!! Jestem za!!!!!!!!!!!!! Tylko taki konkurs, żebym wygrał :)
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9656
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#5

Post autor: Cracker »

Z przyjemnością przygarnę tego Toma Waitsa. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#6

Post autor: Wojtek »

zelazny:
Mogłeś nie zdradzać nagrody ;) Teraz już nie będzie elementu niespodzianki, ale to nic, jakoś sobie z tym poradzimy.

Podumałem trochę i mam takie propozycje zadań konkursowych:
1. Wymyślenie hasła reklamującego winyle i forum winyl.net. Krótka forma, do 160 znaków.
2. Opowiedzenie ciekawej, osobistej i z życia wziętej historii związanej z winylami.

Wygrywa najfajniejsze/najciekawsze.
Co do wyboru to wyobrażam sobie to na takich zasadach, że wybierzemy wspólnie ja z zelaznym albo w formie otwartej ankiety, w której całe forum będzie mogło wytypować zwycięzcę.

Myślałem o konkursie fotograficznym, ale to jest tak oklepane że darowałem sobie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#7

Post autor: zelazny »

Ludziska wiedzą o co walczą, ta świadomość będzie napędzać ich starania, żeby wygrać trzeba będzie się postarać. :)
Dobre są dwa pomysły i hasło i historia. Tylko tak, forumowiczów jest sporo, masz na myśli tylko tych forumowiczów którzy się zgłoszą? Przykładowo hasło reklamujące winyle i forum zaproponuje 30 osób to ankieta będzie dla wszystkich 30 osób i inni forumowicze wytypują zwycięzcę? Myślę, że forma ankiety będzie najodpowiedniejsza, nie chciałbym aby o zwycięzcy decydowały tylko 2 osoby. No to mały zarys już mamy. Tak samo z historią związaną z winylami.
Przykładowo historię napisze 20 osób rozumiem, że wtedy ankieta będzie na 20 osób i forumowicze będą typować a wygra ten kto zdobędzie najwięcej głosów. Tylko przy ankiecie może być tak, że będą lewe głosy.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2014, 19:20 przez zelazny, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#8

Post autor: Wojtek »

Tak, zrobimy ankietę złożoną z osób zgłaszających prace konkursowe. Jeśli prac będzie mało to będzie to ankieta jednokrotnego wyboru. Jeśli prac będzie więcej, można dopuścić opcję wielokrotnego wyboru, czyli że przykładowo uczestnik ankiety wybiera max. 3 ulubione pozycje spośród zgłoszonych.

O lewe głosy się nie martw. Ankieta nie jest anonimowa, a zakładam że forumowicze to w większości poważni ludzie co nie chcą psuć zabawy ;)

Oczywiście zgłaszać prace i głosować mogą tylko osoby zalogowane.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#9

Post autor: zelazny »

Wspaniale, lepiej sam bym tego nie ujął. Pozostało pomyśleć o terminie zgłaszania prac oraz czasie w jakim można będzie oddawać głosy.
Mam jeszcze pytanie do Ciebie Wojtek nie dałoby się tego konkursu jakoś wyeksponować na głównej forum? Część forumowiczów może nie dotrzeć do tego tematu. Jakiś może drobny banner obok tej grafiki WINYL.NET.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#10

Post autor: chudy_b »

Pomysły Wojtka co do tematu konkursu są OK, ale zdecydowaliście się na któryś? Pewnie jak zwykle coś przegapiłem. Historyjka pozwoliłaby się rozwinąć literacko, może powstać fajny tekst. Hasło reklamowe to trudniejsza sprawa, ale bardziej użyteczna.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#11

Post autor: zelazny »

Myślę, że to Wojtek dokona wyboru między tymi dwoma propozycjami. Pewnie powstanie temat już konkretny na temat konkursu, ponieważ obecny temat ma tylko formę rozpoznawczą czyli czy jest on do zaakceptowania no i czy forumowicze wezmą w tym udział. W sumie trudny wybór, ale tak jak piszesz chudy_b chyba rozwinięcie literackie byłoby ciekawsze.
Awatar użytkownika
Robert_p
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Byddgoszcz
Kontakt:

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#12

Post autor: Robert_p »

Zdjęcie , może i oklepane ale zdjęcie połączone z dobrym tekstem reklamowym to już wyzwanie a nie norma :)
Rozwinięcie literackie również ciekawe. Można by wybór zostawić zgłaszającym i niech różne wersje ze sobą rywalizują.
Powiększy to chyba frekwencję konkursowiczów i może być bardzo ciekawie :)
Wybór najlepszej pracy z takiego misz-maszu będzie ciężki, ale zabawa może być przednia !
Pioneer PL-30L II, Telefunken S-800, Rotel 1592MK2, HD990, B&W 703 s3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#13

Post autor: Wojtek »

OK, zostaje w takim razie "Opowiedzenie ciekawej, osobistej i z życia wziętej historii związanej z winylami.", przynajmniej widzę że udzielającym to się najbardziej podoba.

Damy dość długi termin, 2-3 tygodnie np., potem jakiś tydzień na ankietę.

Jak się konkurs skończy to zelazny wysyła nagrodę bezpośrednio do zwycięzcy (nie widzę powodu dla którego miałoby to przechodzić przez moje ręce :) ).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#14

Post autor: Pawelec »

No to po ptokach :( . Nigdy nie lubiłem pisać, a jak coś opowiadałem to wszyscy zasypiali. Tomka W. będę musiał kupić sam :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Konkurs dla wszystkich forumowiczów?

#15

Post autor: lecorbusierinette »

Ale fajny konkurs. Jak zwykle nic nie wygram, ale się pobawię ;) A w jaki sposób mamy przesyłać nasze historie? Bezpośrednio w tym poście czy na pw?
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
ODPOWIEDZ