Lenco 75/78 - zmiana ramienia na Helius

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Lenco 75/78 - zmiana ramienia na Helius

#1

Post autor: Biogon »

Ramiona Helius (lata '80) i prawdopodobnie Linn Basik (podobne wymiary) pasują bez większych przeróbek do idlerów Lenco. Ostatnio zrobiłem taką konwersję i działa to całkim nieźle :) Foty załączone. W moim egzemplarzu zastosowałem ramię Helius odzyskane z gramofonu QED R232. Pasuje idealnie wymiarami i gra całkim dobrze :D Może kiedyś ta informacja się komuś przyda :)
Załączniki
IMG_6266-1.jpg
IMG_6264.jpg
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, 21:20 przez Biogon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lenco 75/78 - zmiana ramienia na Helius

#2

Post autor: blispx »

Dzięki przyda się. Jaram się jak dzika świnia jak widzę idlera do tego Józef się kręci na ładnym Impulse. Cud miód i orzeszki
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Lenco 75/78 - zmiana ramienia na Helius

#3

Post autor: Biogon »

:D :D :D
Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 134
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Lenco 75/78 - zmiana ramienia na Helius

#4

Post autor: arturromarr »

Sorki, że trochę pomarudzę, ale w takim dziale to bym liczył na jakąś mini relację z podmianki.
Chociaż jeszcze, przed i w stanie zdemontowanym. :)
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Lenco 75/78 - zmiana ramienia na Helius

#5

Post autor: Biogon »

Nie ma za bardzo co relacjonować. Wykręciłem stare ramię i założyłem nowe. Najważniejszą informacją jest to że Helius pasuje wymiarami. Jeśli chcesz pokombinować coś z Lenco to służę poradą i wymiarami :)

Co zrobiłem? Wykręcone ramię Lenko. Odlutowane i usunięte kable interkonektów. Usunięta oryginalna winda ale bez widełek na ramię i włącznika. Część z widełkami i włącznikiem została odcięta od blachy windy. Przykręcone nowe ramię prawie w miejsce starego. Dałem offset około 2-3 mm bo tak mi wynikało z pomiarów i potem pozycji igły na szablonach. Nie używałem żadnych magicznych urządzeń typu protraktor bo takowych nie posiadam. Suwmiarka i dokładna metalowa linijka wystarczyła. Po złożeniu wszystkiego do kupy na szablonach dla idiotów (i tych innych też) wszystko gra z grafitem od ołówka włącznie ;) Oryginalne widełki do ramienia mają regulację. Wolałem je od tych Heliusowych. Ustawiłem VTA a potem wysokość widełek. Wsio :)
ODPOWIEDZ