Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Daglas26
Posty: 38
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:12

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#1

Post autor: Daglas26 »

Witam. Ostatnio uruchomiłem mojego Daniela po wielu latach nieużywania. Wszystko w nim działa ale będzie potrzebował przeglądu i konserwacji. Jedno co mnie zaniepokoiło to to że po po opuszczeniu windy po chwili następuje przydźwięk w głośnikach zanim jeszcze igła dotknie płyty. Po chwili powtórzyłem czynność tyle że, przeciwwagę ramienia ustawiłem tak by ramię uniosło się wysoko i opuściłem samą windę. Zauważyłem że, winda opadła i zaczęło piszczeć w głośnikach. Czy ktoś może wie lub domyśla się co jest tego przyczyną? Uwalona masa może?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#2

Post autor: Wojtek »

chudy_b albo ktoś inny mnie pewnie poprawi, ale czy Daniel nie miał czasem jakiegoś systemu ściszającego sygnał wkładki podczas używania windy? Może ten układ niedomaga :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#3

Post autor: chudy_b »

Tak, Daniel ma dość specyficzny elektroniczny układ wyciszania wkładki, ale nim na razie bym się nie zajmował. Warto byś opisał sposób podłączenia gramofonu do wzmacniacza. Czy Daniel ma oryginalny przewód z wtyczką DIN? Jakiego wzmacniacza używasz? Wzmacniacz ma wejście DIN, czy RCA? Jesli RCA to jakiej przejściówki użyłeś?
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#4

Post autor: kaf »

Słychać w ogóle sygnał z wkładki we wzmacniaczu jak płyta gra, czy tylko piszczenie/przydźwięk? Napęd ramienia chodzi prawidłowo, silnik chodzi cicho, nie ma oporów?
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Daglas26
Posty: 38
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:12

Re: Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#5

Post autor: Daglas26 »

chudy_b pisze:Tak, Daniel ma dość specyficzny elektroniczny układ wyciszania wkładki, ale nim na razie bym się nie zajmował. Warto byś opisał sposób podłączenia gramofonu do wzmacniacza. Czy Daniel ma oryginalny przewód z wtyczką DIN? Jakiego wzmacniacza używasz? Wzmacniacz ma wejście DIN, czy RCA? Jesli RCA to jakiej przejściówki użyłeś?
Tak, Daniel ma oryginalny kabel zakończony DIN. Podłączałem go pod amplituner Bang&Olufsen Beomaster 2400. Ma on wejście din więc przejściówka nie była potrzebna. Oprócz niego mam jeszcze integrę Sherwood AL-7010 i przedwzmacniacz Kenwood C2 z końcówką mocy Kenwood Basic M2 ale pod te sprzęty go nie podłączałem gdyż nie mam przejściówki
Daglas26
Posty: 38
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:12

Re: Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#6

Post autor: Daglas26 »

kaf pisze:Słychać w ogóle sygnał z wkładki we wzmacniaczu jak płyta gra, czy tylko piszczenie/przydźwięk? Napęd ramienia chodzi prawidłowo, silnik chodzi cicho, nie ma oporów?
Słychać dźwięk z wkładki po opuszczeniu na płytę tyle że po chwili jest taki przydźwięk że wszystko zagłusza. Ramię wydaje się pracować dobrze. Jeżeli chodzi o napęd talerza to muszę zwiększyć obroty na potencjometrze o 2 żeby kreski na stroboskopie stały w miejscu, po za tym słychać pracę silnika
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#7

Post autor: kaf »

Miałem na myśli pracę silnika od ramienia, niedoprecyzowanie.

Sprawdziłbym pewność połączenia na całej linii sygnału pod konektorów wkładki aż po styki we wtyku DIN. Tak dla porządku i pewności. Potem ewentualnie ominął układ tłumienia wkładki i podpiął sygnał bezpośrednio.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#8

Post autor: chudy_b »

kaf pisze:Potem ewentualnie ominął układ tłumienia wkładki
Jest szansa, że to układ tłumienia generuje jakiś przydzwięk. Jego ominięcie jest proste. Z tego co pamiętam, trzeba odlutować dwa przewody, może cztery.
Daglas26
Posty: 38
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:12

Daniel g 1100 fs Przydźwięk po opuszczeniu windy

#9

Post autor: Daglas26 »

Nie pisałem dłuższy czas bo byłem zarobiony trochę. Z tym przydźwiękiem sama sprawa się rozwiązała. Podłączyłem Daniela do innego sprzętu i nic nie słychać, zero przydźwięku i wszystko gra jak na razie gra w tej materii.
ODPOWIEDZ