Technics SL-1700 - problem z ramieniem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Technics SL-1700 - problem z ramieniem

#1

Post autor: mamster »

Ja tu sobie wklejam fotki z moją kolekcją, a zdaje sie ze mam poważniejszy problem.
Przyjrzałem się temu nabytemu Techincsowi i coś mi sie zaczyna nie podobac w ramieniu.

Przy kalibrowaniu ramienia, gdy osiagam 0 (czyli ramię jest w poziomie) to ciezarek jest juz bardzo blisko calego mechanizmu
001.jpg
002.jpg
wtedy ustawiajac nacisk na 1,7 juz praktycznie dochodzę do konca
003.jpg
004.jpg
jakbym mial ustawic wiecej to nie wiem jak bym miał to zrobic

zacząłem sie zastanawiac czy ktos delikatnie nie przesunał ramienia w mechanizmie mocującym?
006.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z ramieniem

#2

Post autor: Wojtek »

A gdybyś tak jeszcze napisał o jakiego Technicsa konkretnie chodzi to by było całkiem fajnie :)

Moim zdaniem ciężarek jest po prostu źle założony, ot co. Warto by porównać zdjęcia podstawy ramienia u tego modelu (= poszperać w sieci) by się przekonać czy u Ciebie wygląda to inaczej niż powinno.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Problem z ramieniem

#3

Post autor: mamster »

Technics SL-1700
Szukałem czegoś, ale nie bardzo mi to pomogło niestety
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Problem z ramieniem

#4

Post autor: mamster »

Jeszcze chwilę poszperalem, i wychodzi na to, że może to być sprawa ciężaru koszyczka (zauważyłem że czasami są chyba sprzedawane z dodatkowymi ciążarkami). Sprzedawca zmienił przed wysyłką koszyczek na tradycyjny (na dwie śrubki), a oryginał technicsa był inny (jednosrubkowy) - możliwe ze oryginalny był cięższy, więc całość ramienia była cięższa i nie trzeba było tak dokręcać ciężarka z tyłu ramienia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z ramieniem

#5

Post autor: Wojtek »

Stary, nie wiem czy w ogóle zajrzałeś do instrukcji obsługi, ale tam masz trochę rysunków przedstawionych co do tego jak to powinno wyglądać.
Ja radzę zdjąć ciężarek z ramienia (tak, nie jest to integralna część ramienia, odkręcić i wysunąć) i założyć go na nowo, bo najprawdopodobniej nieumiejętnie został założony po prostu.

A swoją drogą to znalazłem takie oto foto:
Obrazek
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Problem z ramieniem

#6

Post autor: mamster »

Tez znalazlem to zdjecie
ciezarek zdejmowalem nie raz i nie raz go zakladałem
instrukcji obslugi nie posiadam a nie znalazlem darmowej na necie, wiec pewnie zainwestuje te pare euro i sciagne ja sobie
próbowałem sie zarejestrowac na Vinylengine (maja tam instrukcje) ale robilem dwie próby i ani razu nie otrzymalem od nich maila z haslem do loginu potwierdzajacym rejestracje
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z ramieniem

#7

Post autor: Wojtek »

mamster pisze:próbowałem sie zarejestrowac na Vinylengine (maja tam instrukcje) ale robilem dwie próby i ani razu nie otrzymalem od nich maila z haslem do loginu potwierdzajacym rejestracje
Trzeba było tak od razu. Ja mam konto na vinylengine. Podeślę ci instrukcję obsługi i serwisówkę w mailu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ