Technics SL 5300 - wyciszenie dźwięku - jak wyłączyć ?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
pcserwis.a_w
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2014, 15:15

Technics SL 5300 - wyciszenie dźwięku - jak wyłączyć ?

#1

Post autor: pcserwis.a_w »

Witam.
Właśnie nabyłem Technics-a SL5300 i mam tylko jedno zastrzeżenie do pracy tego urządzenia. Gramofon ten posiada kompresor, który zabezpiecza przed uzyskaniem w głośnikach trzasku zetknięcia się igły z płytą. Jest po prostu cisza i po chwili zaczyna się odtwarzanie muzyki. No powiedzmy, że super cacko. :shock:
Problem w tym, że ten "kompresor" działa cały czas. Jak dotknę palcem obudowy gramofonu - przycisza. Przy głośniejszych partiach utworów kopmresja jest cały czas odczuwalna.
Jak wyłączyć to świństwo ?? :?:
Czytałem instrukcję, gdzie jest napisane, że w otworze ( zasłoniętym zatyczką gumową ) obok ramienia, na jego podstawie - mogę dokonać regulacji tego "cudownego urządzenia". Wg. mnie jest tam łeb śrubki, który na nic nie działa a wygląda tylko jak śruba, która coś trzyma.
Zastanawiam się na podłączeniem bezpośrednim przewodów ramienia z wyjściami chinch.

Może macie jakieś sugestje ??
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2126
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Technics SL 5300 - Kompresja dźwięku - jak wyłączyć ?

#2

Post autor: klin »

Z tego co rozumiem to żeby zminimalizować wpływ tego ustrojstwa to trzeba to wkręcić do końca (zgodnie z ruchem wskazówek zegara)...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL 5300 - Kompresja dźwięku - jak wyłączyć ?

#3

Post autor: Wojtek »

pcserwis.a_w pisze:Gramofon ten posiada kompresor
Yyy... że co? :D
pcserwis.a_w pisze:który zabezpiecza przed uzyskaniem w głośnikach trzasku zetknięcia się igły z płytą. Jest po prostu cisza i po chwili zaczyna się odtwarzanie muzyki. No powiedzmy, że super cacko. :shock:
Ah, chodzi Ci o wyciszenie sygnałowe. Teraz rozumiem :)

Poprawiłem tytuł tematu, żeby nie było komedii.
pcserwis.a_w pisze:Wg. mnie jest tam łeb śrubki, który na nic nie działa a wygląda tylko jak śruba, która coś trzyma.
A próbowałeś nią pokręcić? :)
pcserwis.a_w pisze:Zastanawiam się na podłączeniem bezpośrednim przewodów ramienia z wyjściami chinch.
Wyjścia RCA wybij sobie z głowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pcserwis.a_w
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2014, 15:15

Technics SL 5300 - wyciszenie dźwięku - jak wyłączyć ?

#4

Post autor: pcserwis.a_w »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Napisałem tego posta - bo podczas odtwarzania płyty patrzyłem do otworu regulacji i nic nie widziałem, ale.......
ale po zastopowaniu ramienia i jego powrocie do "bufetu" moim oczom ukazała się śrubka ( naprawdę łeb od śrubki ) no i i czywiście regulacja .... przebiegła poprawnie :)

czyli : na początku płyty - cisza ......
a potem :...... bujanie dynamiką sygnału ( jak kop to następna sek jest już ciszej ) nie mówiąc o puknięciu palcem w obudowę gramofonu.
Chciałbym się tego SUPERWYNALAZKU - po prostu pozbyć.

Wojtku. Dlaczego RCA wybić sobie z głowy ???

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL 5300 - wyciszenie dźwięku - jak wyłączyć ?

#5

Post autor: Wojtek »

pcserwis.a_w pisze:bujanie dynamiką sygnału ( jak kop to następna sek jest już ciszej ) nie mówiąc o puknięciu palcem w obudowę gramofonu.
Po takim opisie nie bardzo rozumiem co się dzieje (jaki kop?).
Masz możliwość nagrania sygnału z gramofonu? W ramach demonstracji?
pcserwis.a_w pisze:Wojtku. Dlaczego RCA wybić sobie z głowy ???
Bo naprawdę nie jest to dobry pomysł z perspektywy gramofonu. Chyba że lubisz się bawić w częste przełączanie kabli, to może tak, ale jeśli nie to po co psuć tor zbędnym połączeniem?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ