Problem z dualem 1237:(

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Zeox
Posty: 14
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:53

Problem z dualem 1237:(

#1

Post autor: Zeox »

Ludziska,ratujcie!Sprzęt świeżo zakupiony i przysłany pocztą. Problem jest taki-nie udaje się mi go uruchomić.Dźwigienka start/stop posuwa sie luźno i blokuje w pozycji start albo stop.Po zdjęciu talerza można przestawić jeden z elementów mechanizmu i wtedy wraca na pozycje w połowie pomiędzy start a stop.Czy to może być skutek wstrząsu w transporcie? Tak mi to wyglada jakby coś tam było zablokowane ale nie mam pojęcia co.Oczywiście sprzęt sprzedawany był jako sprawny i działający. Jak dorobię fotek to dorzucę tu.
Zeox
Posty: 14
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:53

Re: Problem z dualem 1237:(

#2

Post autor: Zeox »

Już jest dobrze:D Obejrzawszy dokładnie konstrukcje zauważyłem brak paska,zdjętego razem z talerzem przed transportem pewnie.I to był powód braku działania;) Oczywiście było to widoczne od razu ale nie zwróciłem na to uwagi z tej przyczyny że inaczej sobie wyobrażałem realizację napędu paskowego z gramofonie i szukałem innej przyczyny braku działania.Tak więc jeśli ktoś miał/ma podobny problem-niech wpierw spojrzy czy założył pasek;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41890
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z dualem 1237:(

#3

Post autor: Wojtek »

Heheh, szybki post i szybka auto-diagnoza ;)

Swoją drogą zdejmowanie paska napędowego przed wysyłką to dość dziwna (i moim zdaniem bezpodstawna) praktyka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeox
Posty: 14
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:53

Re: Problem z dualem 1237:(

#4

Post autor: Zeox »

No tak ale mi się zdaje, że pasek musiał być zdjęty,a to z tego prostego powodu, iż opasuje on bezpośrednio dolną część talerza i po jego zdjęciu po prostu sam się zsuwa ;)
ODPOWIEDZ