Sprzedam SZAFKI na winyle! Super Design! Zapraszam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JurijGagarin
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011, 22:19
Kontakt:

Sprzedam SZAFKI na winyle! Super Design! Zapraszam

#1

Post autor: JurijGagarin »

Witam serdecznie,

na forum jestem nowy, więc może nieeleganckie jest zaczynanie od ofert sprzedaży, ale mimo wszystko...

Robię szafki na płyty winylowe. Każda szafka mieści po ponad 100 płyt, jest solidnie wykonana z grubej płyty OSB i wykończona (udekorowana) według mojego projektu. Co ważne, każda szafka to unikat ponieważ nie zamierzam popełnić dwóch takich samych! Wykonuję też projekty (inna wielkość i wzór) na zamówienie.

W poszukiwaniu odpowiedniego obiektu do przechowywania moich własnych płyt przeszukałem internet wzdłuż i wszerz. Owszem znalazłem kilka pozycji ale żadna z nich nie była zadowalająca. Dlatego też postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce i zacząć robić własne.
Mam nadzieję, że Szanownym Koleżankom i Kolegom przypadną one do gustu. Poniżej link do aukcji jednej z nich i zdjęcia drugiej, którą obecnie mam do sprzedania, a także moja własna (z ukrytym hasłem :D ). Zapraszam również na mojego bloga gdzie znajdziecie na przykład robione przeze mnie torby na winyle :-) http://przedmiotyiobrazy.blogspot.com/

DSCN6884.JPG
DSCN6895.JPG
193149_1869999319479_1526005422_32034486_7343235_o.jpg
EDIT:
Tak!!! Oczywiście zapomniałem podać linka do aukcji: http://allegro.pl/piekna-szafka-na-winy ... 38232.html . Zapraszam do zapoznania się z...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam SZAFKI na winyle! Super Design! Zapraszam

#2

Post autor: Wojtek »

250 złotych za taki pojedynczy, prosty klocek? Nie wiem co prawda ile kosztuje płyta OSB, ale generalnie nie wiem czy zrobisz na tym interes.
Nie wiem do jakiego mieszkania musiałaby taka szafka trafić, żeby wpasować się do reszty :)
Mnie osobiście odrzucają te szkaradnie kontrastowe wzory.
Rozumiem, że to tylko wzory i w razie co możesz zrobić coś wedle własnego życzenia, ale jednak nie zachęcają mnie one do zakupu :)
Powodzenia tak czy siak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JurijGagarin
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011, 22:19
Kontakt:

Sprzedam SZAFKI na winyle! Super Design! Zapraszam

#3

Post autor: JurijGagarin »

Szanowny Panie Wojtku,
cena płyty OSB to jedno a co i jak z niej powstaje to drugie... Wszystkie produkty, które kupujemy są droższe od materiałów, z których zostały wykonane (z winylami na czele!!!!! :-) ). Na cenę przypominam składa się wiele czynników oprócz materiałów jak na przykład: projekt, praca włożona w wykonanie (1 tydzień=1szafka), walory estetyczne itp. Nie podobają Ci się "szkaradnie kontrastowe" kolory? Ok. O gustach się nie rozmawia, ale pamiętaj że ładny mebel nie musi być beżowy.
Oczywiście można kupić sobie w hipermarkecie komplet składanych plastikowych koszyków, płyty będą w nich stały? Będą. W ikei też się coś pewnie znajdzie, nie mówiąc już o użyteczności kartonowych pudeł... ale tu chodzi o posiadanie unikatowego przedmiotu, zaprojektowanego z myślą o jego przeznaczeniu. "Proste pudło"?! A jak sobie wyobrażasz szafkę na winyle, które mają kwadratowe opakowania? Trójkątne?! Prostota jest czasem najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.
Kończąc wydaje mi się że oprócz pokazywania swoich kolekcji, powinien być zrobiony wątek "gdzie trzymamy swoje płyty", to by wiele wyjaśniło...
Dziękuję tak czy owak za opinię.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam SZAFKI na winyle! Super Design! Zapraszam

#4

Post autor: Wojtek »

JurijGagarin pisze:cena płyty OSB to jedno a co i jak z niej powstaje to drugie... Wszystkie produkty, które kupujemy są droższe od materiałów, z których zostały wykonane
Ja to doskonale rozumiem. Wspomniałem o cenie płyty OSB, że nie mam pojęcia o jej wartości, bo może jest to jakiś drogi materiał, który motywowałby takie wysokie kwoty.
JurijGagarin pisze:(1 tydzień=1szafka)
Szok, ale rozumiem, że jest to robota hobbystyczna, realizowana w wolnym czasie, a w związku z tym czas wykonania tak na prawdę jest o wiele krótszy?
JurijGagarin pisze:projekt
W tym przypadku prosty sześcian z płyty, z jednym otworem + nogi.
W szkole podstawowej sporządzało się rysunki techniczne tego typu prostych mebli na zajęciach z techniki.
Fakt, nie liczę tutaj kwestii malowania. Wyobrażam sobie, że w zależności od wzoru to może być ta najbardziej pracochłonna część.
JurijGagarin pisze:W ikei też się coś pewnie znajdzie
O tak, kilkakrotnie większy mebel za mniejsze pieniądze, który pomieści więcej płyt. Fakt, nie będzie to żaden oryginał/unikat, a kolor będzie jeden.
JurijGagarin pisze: "Proste pudło"?!
Nie dysputuję kształtu mebla, chodziło mi o prostotę projektu (opisane wyżej, wg mnie) w przełożeniu na skomplikowanie procesu produkcyjnego, a w konsekwencji na cenę wynikową.

Prosty mebel = proste wykonanie = nie za wysoka cena za wykonanie?
No chyba, że mowa o czystym "artyzmie" i "dizajnerskości", a nie o praktyczności i dobrej cenie.
JurijGagarin pisze:Kończąc wydaje mi się że oprócz pokazywania swoich kolekcji, powinien być zrobiony wątek "gdzie trzymamy swoje płyty", to by wiele wyjaśniło...
Przejrzyj wątek kolekcji. Kilka zdjęć tam umieszczonych przedstawia właśnie płyty ich miejscu przechowywania :)

Przepraszam, że podjąłem dyskusję w wątku reklamowo/sprzedażowym, ale chciałem wyrazić swoją opinię.

Rozumiem, że dopiero zaczynasz z tą całą sprzedażą szafek na płyty winylowe.
Jeśli uda Ci się sprzedać za taką cenę kilkadziesiąt sztuk to tym samym wykażesz, że myliłem się i jest popyt na taki towar w takiej cenie.
Ja po prostu twierdzę inaczej, życząc zarazem powodzenia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Sprzedam SZAFKI na winyle! Super Design! Zapraszam

#5

Post autor: JacK »

Design dobierany pod każdego klienta z osobna to nie nowa sprawa. Obawiam się jednak że krajowy rynek jest na to za słaby i sprzedaż będzie incydentalna.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ