Winylowe koszulki

ODPOWIEDZ
Darek

Koszulki muzyczne- Jazz, Blues, HipHop i inne

#3

Post autor: Darek »

Co to jest? Kupno, sprzedaz, wymiana, projekty ...... itp. itd.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winylowe koszulki

#4

Post autor: Wojtek »

Kolega kiedyś sprzedawał koszulki z chyba unikatowymi designami/projektami. Teraz... szuka funduszy na wsparcie swojego biznesu.
Czyli chyba sprzedaż nie poszła za dobrze albo ktoś nierealnie podszedł do sprawy/przecenił swoje plany.
Innymi słowy, omijamy klasyczny proces zakładania nowej firmy/biznesu w Polsce (działalność, biznesplany, dotacje i kredyty) i liczymy na dobroduszność środowiska. Dlaczego? Nie mam pojęcia, może nas kolega kiedyś oświeci (ale wątpię, bo to chyba taka promocja na zasadzie "minimum słów, bo po co więcej?" ;) ).

Tak czy siak, moim zdaniem nie ma szans żeby ten projekt przeszedł :) Z zasady takie zbiórki typu "kickstarter" mają sens kiedy za jakiś wkład dołożony do planowanego produktu/projektu, każdy wspierający otrzyma co najmniej ów produkt, za uczciwą kwotę. A tu mamy za 15 złotych jakieś naklejki, za 40 złotych kartę rabatową, a dopiero za 70 złotych możemy faktycznie dostać koszulkę... a chyba o to tutaj chodzi przede wszystkim.

Czy te koszulki są faktycznie warte 70 złotych albo czy tyle będą kosztowały jak już się uzbiera kasa i znowu ruszy "biznes"?
To jest kluczowe pytanie.

Bo jeśli będą wtedy tańsze to... taka zbiórka pieniędzy licząca na "hojność" zainteresowanych do dokładania komuś do interesu w imię "przyczynienia się do rozwoju niezależnej marki" jest raczej pomylona. A już z pewnością w polskich warunkach, przy naszej mentalności.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Winylowe koszulki

#5

Post autor: Kocewicz »

To nie są skomplikowane obrazki. Jak ktoś ogarnia trochę grafikę wektorową, to może spreparować sobie dowolny wzór i zanieść do punktu naprasowywania takich obrazków na koszulki. Ja tak raz zrobiłem na próbę, dałem 25 złotych i jestem bardzo zadowolony. Jak się wypierze, to mogę się sfotografować i pochwalić :D
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winylowe koszulki

#6

Post autor: Wojtek »

Zgadza się Kocewicz. Dlatego też tutaj chyba jedyne co jest wyróżniające to to, że tworzone są jakieś własne, oryginalne czy też unikatowe wzory.
I chyba za to właśnie ma się płacić ceny "premium" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Winylowe koszulki

#7

Post autor: motown »

70 zł za koszulkę to jeszcze nie jest tragedia (zależy oczywiście od gramatury bawełny i jakości logo). Gotów byłbym nawet wesprzeć autora, bo pomysł fajny - koszulka, która ma swoją historię, nadruk, który coś znaczy i wszystko z miłości do winyli - brzmi nieźle ;]

Ale obawiam się, że to jest produkt pod inny target ;) Znaczy skierowany raczej do młodych ludzi z obszarów wielkomiejskich. Subkultura hip-hopowa, DJ-e, deskorolkowcy etc. Taki klimat ma właśnie ich strona (http://volumeoneapparel.com) i nadruki. A tutaj raczej niewielu mamy hip-hopowców (nie wiem, może się mylę?). W każdym razie, raczej nie moje klimaty i wolałbym wydać te 70 zł na płyty ;] Jednakowoż nie wykluczam, że kupię koszulkę czy dwie jak znajdzie się trochę wolnej gotówki.

Autorowi życzę powodzenia, a niech mu się uda i w ogóle ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Winylowe koszulki

#8

Post autor: eenneell »

:lol: Może ktoś polecić koszulki, czyli koperty papierowo/foliowe na winyle :!:
marcinxd7
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:41

Winylowe koszulki

#9

Post autor: marcinxd7 »

Ale obawiam się, że to jest produkt pod inny target ;) Znaczy skierowany raczej do młodych ludzi z obszarów wielkomiejskich. Subkultura hip-hopowa, DJ-e, deskorolkowcy etc. Taki klimat ma właśnie ich strona (http://volumeoneapparel.com) i nadruki. A tutaj raczej niewielu mamy hip-hopowców (nie wiem, może się mylę?). W każdym razie, raczej nie moje klimaty i wolałbym wydać te 70 zł na płyty ;] Jednakowoż nie wykluczam, że kupię koszulkę czy dwie jak znajdzie się trochę wolnej gotówki.
Jednym z ważniejszych elementów hiphopowej kultury jest własnie zbieranie winyli, poszukiwanie muzyki, zgłębianie się w inne gatunki ;) A target targetem, ale żeby kupić koszulkę z motywem bluesowym czy datą koncertu Milesa Davisa w Polsce nie trzeba być hiphopowcem :)

Ode mnie duży plus i o ile te składki to rzeczywiscie dziwny pomysł to życzę powodzenia i jak koszulki się pojawią to może jakąs zakupię.

PS skateboarding ["deskorolkowcy"] wywodzi się ze srodowisk rockowych i punk rockowych [stąd gatunki jak np Skate Punk itd]
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Winylowe koszulki

#10

Post autor: Kocewicz »

Obiecałem się pochwalić 8-)
Untitled 19.jpg
Are you Shure?
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Winylowe koszulki

#11

Post autor: KasparHauser »

hmmm... Ja bym "se" walnął Tonpressa :)
ODPOWIEDZ