Kupię karty SD / Pamięci USB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Kupię karty SD / Pamięci USB

#1

Post autor: pan_winyl »

Hej,

Piszę już gdzie wymyślę i gdzie siedzą ludzie. Odkupie, chętnie w dużych ilościach pamięci USB i karty SD. Pojemności powyżej 256 MB więc pewnie każdemu kilka w domu się wala.

Zapytacie po co. Chcę przenieść część swojej cyfrowej biblioteki retro gier (GOG) na fizyczne nośniki :D A że dowiedziałem się jak to zrobić i że jest to legalne - skoro już mam certyfikat zakupu :) dlaczego by tego nie zrobić.

Oferty pls na priv.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kupię karty SD / Pamięci USB

#2

Post autor: blispx »

2TB starczy? później sprawdzę bo wala mi się chyba jeszcze jakiś dysk / USB szajsunga o takiej pojemności
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
grazio
Posty: 131
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:28

Re: Kupię karty SD / Pamięci USB

#3

Post autor: grazio »

pan_winyl pisze:
08 wrz 2022, 10:26
dowiedziałem się jak to zrobić
Podzielisz się wiedzą?
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupię karty SD / Pamięci USB

#4

Post autor: pan_winyl »

blispx pisze:
08 wrz 2022, 23:05
2TB starczy? później sprawdzę bo wala mi się chyba jeszcze jakiś dysk / USB szajsunga o takiej pojemności
Dysk odpada - idea jest taka, że chcę aby każda gra była osobno z małym przewodnikiem, zapakowana w pudełko po kasecie magnetofonowej - c64 style :D
grazio pisze:
19 paź 2022, 15:29
pan_winyl pisze:
08 wrz 2022, 10:26
dowiedziałem się jak to zrobić
Podzielisz się wiedzą?
Jasne - w plikach instalacyjnych większości z gier z GOG - a o tych mówię, masz pełny instalator gry. Kolega mi powiedział ;) że można je nawet pobrać z torrenta czasami ;)

Druga opcja - jeszcze fajniejsza, to instalacja gry na rzeczonej karice SD lub pendrive - i mamy cudowną sprawę, bo taką grę zabierzemy ze sobą wszędzie - i tak o ile odpalamy ją na windows - wstanie i można normalnie grać. Taki patent wykorzystuje np z World of Xeen czy HoMM3.

Ale tak serio serio - swego czasu napisałem do GOG i zapytałem czy posiadanie fizycznej kopii jest w jakikolwiek sposób nielegalne - odpowiedzieli że nie - skoro mam dowód zakupu, mogę dysponować grą jak chce - w sensie przechowywania.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
grazio
Posty: 131
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:28

Re: Kupię karty SD / Pamięci USB

#5

Post autor: grazio »

pan_winyl pisze:
14 lis 2022, 21:04
blispx pisze:
08 wrz 2022, 23:05
2TB starczy? później sprawdzę bo wala mi się chyba jeszcze jakiś dysk / USB szajsunga o takiej pojemności
Dysk odpada - idea jest taka, że chcę aby każda gra była osobno z małym przewodnikiem, zapakowana w pudełko po kasecie magnetofonowej - c64 style :D
grazio pisze:
19 paź 2022, 15:29
pan_winyl pisze:
08 wrz 2022, 10:26
dowiedziałem się jak to zrobić
Podzielisz się wiedzą?
Jasne - w plikach instalacyjnych większości z gier z GOG - a o tych mówię, masz pełny instalator gry. Kolega mi powiedział ;) że można je nawet pobrać z torrenta czasami ;)

Druga opcja - jeszcze fajniejsza, to instalacja gry na rzeczonej karice SD lub pendrive - i mamy cudowną sprawę, bo taką grę zabierzemy ze sobą wszędzie - i tak o ile odpalamy ją na windows - wstanie i można normalnie grać. Taki patent wykorzystuje np z World of Xeen czy HoMM3.

Ale tak serio serio - swego czasu napisałem do GOG i zapytałem czy posiadanie fizycznej kopii jest w jakikolwiek sposób nielegalne - odpowiedzieli że nie - skoro mam dowód zakupu, mogę dysponować grą jak chce - w sensie przechowywania.
Dzięki. Też chyba zrobię taki backup.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię karty SD / Pamięci USB

#6

Post autor: darkman »

grazio pisze:
14 lis 2022, 21:22
pan_winyl pisze:
14 lis 2022, 21:04
blispx pisze:
08 wrz 2022, 23:05
2TB starczy? później sprawdzę bo wala mi się chyba jeszcze jakiś dysk / USB szajsunga o takiej pojemności
Dysk odpada - idea jest taka, że chcę aby każda gra była osobno z małym przewodnikiem, zapakowana w pudełko po kasecie magnetofonowej - c64 style :D
grazio pisze:
19 paź 2022, 15:29


Podzielisz się wiedzą?
Jasne - w plikach instalacyjnych większości z gier z GOG - a o tych mówię, masz pełny instalator gry. Kolega mi powiedział ;) że można je nawet pobrać z torrenta czasami ;)

Druga opcja - jeszcze fajniejsza, to instalacja gry na rzeczonej karice SD lub pendrive - i mamy cudowną sprawę, bo taką grę zabierzemy ze sobą wszędzie - i tak o ile odpalamy ją na windows - wstanie i można normalnie grać. Taki patent wykorzystuje np z World of Xeen czy HoMM3.

Ale tak serio serio - swego czasu napisałem do GOG i zapytałem czy posiadanie fizycznej kopii jest w jakikolwiek sposób nielegalne - odpowiedzieli że nie - skoro mam dowód zakupu, mogę dysponować grą jak chce - w sensie przechowywania.
Dzięki. Też chyba zrobię taki backup.
Fajnie.
ODPOWIEDZ