[K] kabel uziemiający Technics

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin_N
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2011, 22:30
Lokalizacja: Gniezno, czasem Poznań

[K] kabel uziemiający Technics

#1

Post autor: marcin_N »

Jak w temacie. Z jednej strony musi być zakończony widełkami. Obecny, który zrobiłem z Cincha niestety nie zdaje egzaminu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41736
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[K] kabel uziemiający Technics

#2

Post autor: Wojtek »

marcin_N pisze:Obecny, który zrobiłem z Cincha niestety nie zdaje egzaminu.
Się nie dziwię :)

A zwykły drut nie da rady? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

[K] kabel uziemiający Technics

#3

Post autor: Waluch »

a 'widełki' możesz kupić za 50gr w elektronicznym :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41736
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[K] kabel uziemiający Technics

#4

Post autor: Wojtek »

Zgadza się :) A jeśli chcesz mieć elegancko oplecione to myślę, że jakiś tani kabelek antenowy typu "kawał druta z izolacją" też dałoby radę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
marcin_N
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2011, 22:30
Lokalizacja: Gniezno, czasem Poznań

Re: [K] kabel uziemiający Technics

#5

Post autor: marcin_N »

Problem tkwi w tym, że zwykły kabelek bez końcówki nie ma prawa trzymać się w gnieździe uziemienia gramofonu, po prostu za każdym razem wypada. Próbowałem go zaklinować wykałaczką, ale też niestety nie dawała rady. Obecnie wziąłem kabelek video od cincha, jedno złącze typu mini-jack wsadziłem do gramofonu i jakoś się trzyma. Z drugiej strony uciąłem je, obdarłem kawałek izolacji i drut wsadziłem do GND z zatrzaskiem w ampli. Skutek tego jest taki, że jak podkręcę głośność w amplitunerze już gdzieś na 3/4 (oczywiście przy wyłączonym gramofonie) to i tak słuchać delikatne buczenie oraz szum, które zwiększają się równomiernie aż do maksymalnej głośności. Oczywiście przy regulacji głośności na "ludzki" poziom owego buczenia i szumów tak bardzo nie słychać, ale nie byłbym sobą gdybym zaakceptował taki stan rzeczy, dlatego najbardziej zależałoby mi na oryginalnym kabelku, który jak mniemam wyeliminował by ten problem definitywnie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41736
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[K] kabel uziemiający Technics

#6

Post autor: Wojtek »

marcin_N pisze:Problem tkwi w tym, że zwykły kabelek bez końcówki nie ma prawa trzymać się w gnieździe uziemienia gramofonu, po prostu za każdym razem wypada. Próbowałem go zaklinować wykałaczką, ale też niestety nie dawała rady.
Przyklej go taśmą ;)
marcin_N pisze:dlatego najbardziej zależałoby mi na oryginalnym kabelku, który jak mniemam wyeliminował by ten problem definitywnie.
Nie byłbym taki pewien.

Mój gramiak też trochę buczy (cicho, ale jest), nawet jeśli jest wyłączony i mam sprawny kabelek uziemienia (oryginalny). W takiej sytuacji winę można zwalić także na kable sygnałowe oraz ew. przewody w ramieniu. Gdybym umiał lutować to już bym miał sprawę z głowy :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: [K] kabel uziemiający Technics

#7

Post autor: JacK »

marcin_N pisze:Problem tkwi w tym, że zwykły kabelek bez końcówki nie ma prawa trzymać się w gnieździe uziemienia gramofonu, po prostu za każdym razem wypada...
Czegoś nie rozumiem. Zazwyczaj pin uziemienia jest zakręcany i wystarczy owinąć pina kawałkiem druta dokręcić i po kłopocie. Pisze "zazwyczaj" bo spotkałem się jeszcze z blaszką uziemiającą pod którą wkłada się goły drut lub widełki i zatrzaskuje blaszke.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[K] kabel uziemiający Technics

#8

Post autor: Sindsoron »

JacK pisze:Czegoś nie rozumiem. Zazwyczaj pin uziemienia jest zakręcany i wystarczy owinąć pina kawałkiem druta dokręcić i po kłopocie. Pisze "zazwyczaj" bo spotkałem się jeszcze z blaszką uziemiającą pod którą wkłada się goły drut lub widełki i zatrzaskuje blaszke.
w technicsach jest takie gniazdo na kabel uziemiający ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: [K] kabel uziemiający Technics

#9

Post autor: JacK »

Nie ma jak oświecenie :D Swoją drogą po co wprowadzają firmowe patenty kiedy znane jest dobre i sprawdzone rozwiązanie. Nigdy nie lubiłem technicsa i aż mi się dupa marszczy na myśl że będę zmuszony kupić magnetofon od tego producenta.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41736
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[K] kabel uziemiający Technics

#10

Post autor: Wojtek »

JacK pisze: Swoją drogą po co wprowadzają firmowe patenty kiedy znane jest dobre i sprawdzone rozwiązanie.
Ogółem w tych późniejszych Technicsach T4P po prostu zrezygnowano z kabli sygnałowych wystających z gramofonu, zastępując je wyjściami. Dotyczyło to także kabla uziemienia. W oryginale jak się wszystko kupowało to oczywiście kabelek był dołączany, ale na rynku wtórnym, przy hurtowym sprowadzaniu sprzętu to takie rzeczy jak oryginalne kable giną :)

Jednakże nie jest to problem, bo jak już wspomniałem wcześniej, wystarczy zakombinować z drutem :)
JacK pisze:Nigdy nie lubiłem technicsa i aż mi się dupa marszczy na myśl że będę zmuszony kupić magnetofon od tego producenta.
To nie dobrze. Po gramofonach Technics najbardziej zasłynął właśnie z magnetofonów i to nie żart ;)
Aczkolwiek jeśli chodzi o taki prawdziwy hi-end to bardziej dotyczyło to magnetofonów szpulowych :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
marcin_N
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2011, 22:30
Lokalizacja: Gniezno, czasem Poznań

Re: [K] kabel uziemiający Technics

#11

Post autor: marcin_N »

Problem rozwiązany. Kupuję taki kabel: http://allegro.pl/przewod-do-gramofonu- ... 57248.html
U tego sprzedającego i tak będę kupować igłę, więc zaoszczędzę na przesyłce.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41736
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[K] kabel uziemiający Technics

#12

Post autor: Wojtek »

No i spoko :) Zapomniałem o tym przewodzie od Wamata.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ