Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

ODPOWIEDZ
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#1

Post autor: marker »

Gdyby ktoś miał na zbyciu, to chętnie o tym pogadam :)...

Bob Dylan - Desire

The Allman Brothers Band - cokolwiek przed 1980
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#2

Post autor: darkman »

Mam.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#3

Post autor: blispx »

Także posiadam ale raczej pod wymianę:

Desire, matryce bodajże 3AD/3D stamper S2, oryg. tłok z Santa Maria
The Allman Brothers Band at Fillmore East, reedycja Capricorn z 74
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#4

Post autor: marker »

...no... to... teraz Panowie... powiedzcie (to już chyba prywatnie)... w jaki sposób mógłbym wejść w ich posiadanie :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#5

Post autor: blispx »

Z mojej strony to tak jak wcześniej pisałem, tylko wymiana wchodzi w rachubę- bo nie chce mi się wyceniać

Została tylko Desire ale ładny stan, Allman poszło- jeden kolega Ciebie niestety przed chwilą wyprzedził :D

Podeślij listę na PW czego się chcesz pozbyć, masz dublety etc
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#6

Post autor: marker »

rzecz w tym, że ja wróciłem do gramofonu po 25 latach (stary sprzęt i kolekcję płyt wówczas podarowałem, na fali zachwytu techniką cyfrową)... a teraz próbuje zbudować mały zbiór od nowa :/... czyli innymi słowy... nie bardzo miałbym co wymienić :/
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#7

Post autor: darkman »

To jakoś pomyśl nad tym Desire od Blispx`a, bo to będzie konkret wydanie.

Mam też amerykański ale nie chcę się pozbyć obecnie. Natomiast jak tylko do odsłuchu i nie masz ciśnienia stricte kolekcjonerskiego to mam wydania UK z dwa i może jakiś Hol.
(jakoś w super stanie to one nigdy nie są, trzeba mieć tego świadomość).
W miarę czasu wrzucę w swoi wątku giełdowym, tutaj:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=58 ... &start=255
i dam znać, jak nie zapomnę :D .. przepraszam z góry, bo pewnie tak będzie, :shifty:
Allmanów też nadrzucę tamże.

Allmanów to trochę nie bardzo rozumiem wymóg <80, bo co to ma znaczyć niby - rok wydania? Rok nagrania materiału? Za życia Duane? Po życiu Duane, ale nagrania z nim? Resztę masz, nie chcesz mieć itd..? ;) A Gregowi coś dolega? Czy co.. nie umie grać z Dicky`em czy Warrenem i potem z chłopakami z Gov`t Mule? :D

Gdybyś napisał ABB tylko z Duane, to sprawa jest jasna. Jednak jeśli tak jak napisałeś, to rozejrzyj się za koncertami, broadcastami i kompilacjami. Allamani są jak sól ziemi. Obojętnie w jakim składzie. A są jeszcze płyty autorskie Grega.. Panie.. odlot, full of zasadzkas ;)
No tak jakoś - warto też zwrócić uwagę na wydania MoFi, bo to na prawdę gra jeśli ktoś oczekuje maks brzmienia i tego co się da z tych starych rzeczy wyciągnąć (np Idlewild South z 70go).
Dodam też ABB, ale nie dzisiaj.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#8

Post autor: blispx »

Jeżeli patrzeć pod kątem matryc to pierwszy Desire to 3A/2A z CTH nie licząc promo, mój to CSM ostatni tłok przed przejściem z PC na JC

@marker jakby co to u mnie on leży i się nigdzie nie wybiera, to jak się namyślisz z tą wymianą daj znać :D

Oceniać płyty umiem ale nie lubię wyceniać, z resztą ten album to maks $15 w porywach $20 więc drogi nie jest
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#9

Post autor: marker »

darkman pisze:To jakoś pomyśl nad tym Desire od Blispx`a, bo to będzie konkret wydanie.
Jeśli tylko byłoby mnie stać, to jasne, że chciałbym posiadać najlepsze z możliwych wydań i w najlepszej jakości, ale szukam płyty do słuchania... jestem raczej miłośnikiem muzyki, a nie kolekcjonerem... Ze wstydem przyznaję, że z dwóch propozycji , takich jak unikat, ale podniszczony i dobre solidne wydanie w idealnym stanie - skłaniam się do tej drugiej opcji :)...

Jak już wspominałem, kiedyś miałem kolekcję płyt (ok 25 lat temu), i ją podarowałem wraz z gramofonem... teraz chyba się postarzałem :) i staram się od początku rozpocząć przygodę z dźwiękiem analogowym.
Aby bez sensu nie dublować kolekcji na CD (w tej mam trochę dubli :), musiałem przejąc jakieś założenia teoretyczne... umówiłem się sam ze sobą, że co do zasady (choć nie ortodoksyjnie :)), będę w zakresie płyt używanych, faworyzował czarne krążki z lat przed 1980... Przyjąłem tą datę arbitralnie, ale również z założeniem, że wówczas jeszcze przemysł muzyczny był analogowy (płyta CD pojawiła się w 1982 roku o ile pamietam)... Ot cała filozofia. Nie wiem na ile ma to dla Ciebie sens, ale... na wszystko co chciałbym mieć mnie nie stać :).
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#10

Post autor: marker »

blispx pisze:Jeżeli patrzeć pod kątem matryc to pierwszy Desire to 3A/2A z CTH nie licząc promo, mój to CSM ostatni tłok przed przejściem z PC na JC

@marker jakby co to u mnie on leży i się nigdzie nie wybiera, to jak się namyślisz z tą wymianą daj znać :D

Oceniać płyty umiem ale nie lubię wyceniać, z resztą ten album to maks $15 w porywach $20 więc drogi nie jest

...a wymaiana tylko na czarną płytę, czy na CD też wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#11

Post autor: darkman »

marker pisze: że z dwóch propozycji , takich jak unikat, ale podniszczony i dobre solidne wydanie w idealnym stanie - skłaniam się do tej drugiej opcji
:D ale to jest ta sama opcja.
Dobre, solidne wydanie i idealnym stanie = unikat i na naszym rynku to biały kruk. A w ogóle istnieją takie? Nie spotkałem się z takimi, również sealed. To pewnie nowe reedycje byłyby najlepsze pod taką intencję. Poważnie. Proweniencja płyty z epoki jest jednak trochę inna.
Oczywiście widzę gdy koledzy się prezentują że "stan idealny i tanio" w wątkach "słucham lub kupiłem", ale z doświadczenia wiem, że to taki sympatyczny skądinąd dorus coloratus. Lubimy się cieszyć i dowartościować przy okazji. (bo) Czemu nie? :D Wszystko dla ludzi.Fetysz też. Płyta to tylko płyta.
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#12

Post autor: marker »

darkman pisze:
marker pisze: że z dwóch propozycji , takich jak unikat, ale podniszczony i dobre solidne wydanie w idealnym stanie - skłaniam się do tej drugiej opcji
:D ale to jest ta sama opcja.
Dobre, solidne wydanie i idealnym stanie = unikat i na naszym rynku to biały kruk.
Zgoda, ale są jeszcze wydawnictwa wybitnie adresowane do zbieraczy... niskonakładowe serie z inną konfekcją, kolorystyką, itd...

Muzyka w wydaniu audiofilskim, to przecież w znacznym stopniu "psychoakustyka" i przekonania... mamy tendencje do doszukiwania się ponadnormatywnej magii w konstrukcjach toru audio, kablach, matrycach, masteringu itp... oczywiście ma to znaczenie, szczególnie w infrastrukturze, bo sprzęt za 2KPLN nigdy nie da takiej jakości jak ten za 50KPLN (ale już różnice pomiędzy tym za 50KPLN, a tym za 100KPLN, to subiektywne oceny, gdzie często mieszamy pojecie "inne" z "lepsze" :))... To samo dotyczy nośników, wydawnictw itd... i bardzo dobrze, skoro ma to dać słuchaczowi dodatkową radość, to dlaczego nie. Tyle jest w życiu naszego co przeżyjemy :)

ps:
Robie właśnie przegląd płyt CD, które dostałem od znajomych, a których nie słucham.... może będzie "kapitał" na wymianę, o ile kogoś ten nośnik zainteresuje :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#13

Post autor: blispx »

Ja nawet odtwarzacza CD nie posiadam :)

Dobra weź się przypomnij pod koniec m-ca ew początkiem następnego to ci wyślę ten Desire, kiedyś najwyżej jak już będziesz miał coś pod wymianę to podeślesz
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#14

Post autor: darkman »

Dobra, to ja podeślę Ci jakichś Allmanów z epoki, żebyś się przekonał, iż to co napisałeś o latach 80-tych nie jest całą prawdą. Kiedyś tam się zrewanżujesz jak będziesz miał czym.
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Dylan - Desire; The Allman Brothers Band

#15

Post autor: marker »

blispx pisze:Ja nawet odtwarzacza CD nie posiadam :)

Dobra weź się przypomnij pod koniec m-ca ew początkiem następnego to ci wyślę ten Desire, kiedyś najwyżej jak już będziesz miał coś pod wymianę to podeślesz
Jest mi bardzo miło, że tak to postawiłeś i bardzo dziękuję za propozycję, ale źle bym się z tym czuł... przecież nawet mnie nie znasz... poza tym, mogę nigdy nie posiadać muzyki w Twoim guście i dupa :)...

... ale mam inny pomysł... może tu na forum znajdziesz coś co "pi razy drzwi" jest w podobnej cenie i chciałbyś jako rewanż... ja to wówczas sfinansuję i będziemy rozliczeni :)
ODPOWIEDZ