Kolumny do 600 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szelek
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2013, 01:12

Kolumny do 600 zł

#1

Post autor: szelek »

Powitać!

Poszukuje kolumn do pokoju 12 m2 z potencjałem na większy (kiedyś trzeba będzie opuścić gniazdko rodzinne). Słucham przeróżnej muzyki ze wskazaniem na muzykę bassową: doom, sludge, stoner, dub, jungle, dnb, techno, psytrance itp. Głośniki rozstawione są na szerszej 4 metrowej ścianie prawie że w rogach.

Aktualnie posiadam wzmacniacz Marantz SR520, kolumny Technics SB cs65, odtwarzacz CD Phillips CD 473 oraz gramofon Saba PSP 248. Muzyki słucham głównie z płyt cd , ostatnio powiększam kolekcję vinyli i temu nośników poświęcam coraz więcej uwagi.

Teraz troszkę o dźwięku i oczekiwaniach. Aktualnie kolumny grają znośnie ale wiem że można osiągnąć więcej. Bass jest w nich mułowaty, rozłazi się gdzieś. Brak jest selektywności w średnich i wysokich tonach. Muszę podkręcać te zakresy co często skutkuje piszczącą górą. Generalnie część muzyki nie wymagającej brzmi znośnie ale z resztą jest już kiszka.
Chciałbym uzyskać większą scenę ze słyszalnymi ale nie drażniącymi wysokimi tonami oraz aby bas był mocny (chcę czuć gotujące się od basu trzewia) ale bardziej zwarty i nie dudniący. Muzyki słucham głośno i bardzo głośno, sąsiadki to głównie staruszki a reszta domostwa nie ma nic przeciwko ;)

Brat aktualnie posiada AE lite 2 i wzmacniacz Cambridge Audio. Wiem że tego poziomu nie osiągnę swoim zestawem ale mam aspiracje sięgnąć ciut wyżej. I tutaj rodzi się moje pytanie co do kolumn. Co byście mi polecili? W tej materii jestem zielony tak więc lidze na wasze propozycje. Na całą inwestycję planuję wydać do 600 zł.

Dostałem radę aby zapoznać się ofertą:
http://allegro.pl/kolumny-sony-ss-e71-p ... 65078.html
oraz przejrzeć głośniki firmy Arcus.
Wpadły mi też w oko te głośniki: http://allegro.pl/canton-fonum-90-0913-i3772683185.html

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Dzięki!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 600 zł

#2

Post autor: Wojtek »

Od kogo ta rada? :)

Na te Sony bym nie stawiał :)

Cantony Fonum nie wiem czy by spełniły Twoje oczekiwania.

Ogółem trochę śmiesznie to dla mnie wygląda jak stawiasz takie gatunki muzyczne na równi z pojęciami typu "wymagająca muzyka" :)

Hmm... czy coś z niemieckiej szkoły by tu przypasiło... może Cantony GLE, może większe Arcusy, może Heco albo Grundig...
Najlepiej to jakiś dobry klasyk ze stajni JBL czy KLH itp., ale to nie wiadomo czy się z kasą byśmy zmieścili.

Wypróbowałbym Altony :) Może akurat? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 600 zł

#3

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Najlepiej to jakiś dobry klasyk ze stajni JBL czy KLH itp., ale to nie wiadomo czy się z kasą byśmy zmieścili.
Z tym KLH to żeś pojechał.
Wojtek pisze:Wypróbowałbym Altony
Słucham? :shock:

Radzę rozejrzeć się za jakimiś Cantonami.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 600 zł

#4

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Z tym KLH to żeś pojechał.
Nie specjalnie, choć to niełatwy temat u nas :)
Winters pisze:Słucham? :shock:
Serio. Znasz przecież mój stosunek do tej serii produktów Tonsila ;)

A tak żarty na bok to musiałbym się rozejrzeć co jest, jednak naprawdę nie traktuję tego co kolega wymienił jako muzykę wymagającą jakichś wyrafinowanych konstrukcji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 600 zł

#5

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Nie specjalnie, choć to niełatwy temat u nas
Porządnych KLH NIE WOLNO kalać taką muzyką, poza tym one się do tego nie nadają. Kolumny z lat 60. do takiego łubudubu?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
szelek
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2013, 01:12

Kolumny do 600 zł

#6

Post autor: szelek »

Hehe. Faktycznie może nie jest to najbardziej wymagająca muzyka, ale to aktualnie mam na tapecie. Poza tym masa psychodelii z lat 60-70, rock progresywny oraz ten klasyczny. Jedynie jazz i klasyka mi nie podchodzą, ale to pewnie kwestia czasu.
Wracając do sprzętu, Cantony GLE 70 nadałyby się? Na Altony nie mam miejsca :D
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kolumny do 600 zł

#7

Post autor: Robert007Lenert »

Głosniki w rogach pokoju to zbrodnia dla dzwieku. Wyciag je z rogow i odsun od sciany na15- 20cm. Przestanie dudniec. Chesz przywalic niskim basem , kup sobie male bdb satelity i pasywny sub. Np. Cantony GX a do nich Canton C. Wysokie i srodek bedziesz mial wzorcowy z maluchow a bas z C wbije Cie w sciane /to nie jest przenosnia/.
Awatar użytkownika
szelek
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2013, 01:12

Re: Kolumny do 600 zł

#8

Post autor: szelek »

Robert007Lenert pisze:Głosniki w rogach pokoju to zbrodnia dla dzwieku. Wyciag je z rogow i odsun od sciany na15- 20cm. Przestanie dudniec. Chesz przywalic niskim basem , kup sobie male bdb satelity i pasywny sub. Np. Cantony GX a do nich Canton C. Wysokie i srodek bedziesz mial wzorcowy z maluchow a bas z C wbije Cie w sciane /to nie jest przenosnia/.
Mówiąc że stoją w rogach chciałem zobrazować ich lokalizację. Są odsunięte od ścian ;)
Widzę jeden zestaw monitorów z centralą basową na allegro, przyjrzę mu się bliżej dzisiaj.

Mam jeszcze pytanko odnośnie lokalizacji takowych głośników. Aktualnie stoją one u mnie na komodzie i półce. Co warto jest zastosować aby wytłumić, choć trochę, drgania. Staram się wygospodarować miejsce na standy ale nie jest to łatwe. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 600 zł

#9

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Porządnych KLH NIE WOLNO kalać taką muzyką, poza tym one się do tego nie nadają. Kolumny z lat 60. do takiego łubudubu?
Nie dramatyzuj. KLH to nie tylko 60's, ale jasne, z tego okresu to bym nic nie polecił w tym wypadku :)
szelek pisze:Wracając do sprzętu, Cantony GLE 70 nadałyby się? Na Altony nie mam miejsca :D
Pewnie tak. Skoro na Altony nie ma miejsca to ciężko myśleć o podłogówkach. Z małej budy ciężko wyciągnąć niskie tony, ale Cantony właśnie w tym temacie potrafią zadziwić.
szelek pisze:Co warto jest zastosować aby wytłumić, choć trochę, drgania.
Wszystko co tłumi drgania. Możesz podłożyć pod głośniki. Sposoby są różne, od kolców po płyty chodnikowe.
Jednak w przypadku monitorów, ze względu na niską wysokość, lepiej sprawdzają się standy. Choćby niskie, stojące na komodzie heh :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 600 zł

#10

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Nie dramatyzuj. KLH to nie tylko 60's, ale jasne, z tego okresu to bym nic nie polecił w tym wypadku
Reszta się nie liczy, popłuczyny.
Robert007Lenert pisze:Głosniki w rogach pokoju to zbrodnia dla dzwieku.
W tym przypadku tak, ale przecież wiele zestawów zostało zaprojektowanych z myślą o ustawieniu w rogu.
szelek pisze:Co warto jest zastosować aby wytłumić, choć trochę, drgania.
Zacznij od filcowych podkładek (takie do podklejania pod krzesła).
DIOMEDES KATO
vidus
Posty: 26
Rejestracja: 07 wrz 2011, 14:54

Kolumny głośnikowe za ok 600zł.

#11

Post autor: vidus »

Witam.
Jestem na etapie poszukiwania kolumn na których mógłbym w 100% eksplorować moją jazzową kolekcję. Zakładany budżet to okolice 600zł. Wiadomo, że wolałbym dać mniej, ale jestem w stanie dać więcej jeśli będzie warto.
Mam też możliwość zakupu kolumn B&W DM5 za 600 zł. Stam podobno bardzo dobry, wszystkie podzespoły oryginalne, grają jak nowe.

Stąd moje pytanie do ekspertów. Brać te B&W czy za tą cenę na allegro można wydrapać coś lepszego?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kolumny do 600 zł

#12

Post autor: misienka2008 »

Za 600 PLN znajdziesz z pewnoscia cos lepszego.
vidus
Posty: 26
Rejestracja: 07 wrz 2011, 14:54

Re: Kolumny do 600 zł

#13

Post autor: vidus »

Jakieś propozycje?

Poszperałem trochę na allegro, kilka mich typów:
http://allegro.pl/canton-nestor-502-sup ... 41625.html
http://allegro.pl/canton-fonum-501-supe ... 14341.html


W tej chwili gram z Pioneera SX-525, którego też bym chętnie wymienił, ale w pierwszej kolejności idą głośniki. bo te mam tragiczne.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kolumny do 600 zł

#14

Post autor: misienka2008 »

Zmien kolejnosc. Najpierw wzmacniacz...
vidus
Posty: 26
Rejestracja: 07 wrz 2011, 14:54

Re: Kolumny do 600 zł

#15

Post autor: vidus »

Wierz mi że powinienem zacząć od kolumn, bo gram na jakiś starych, niezbyt dobrych nawet gdy były nowe, Diadorach. Amplituner też pójdzie do wymiany, ale może pod koniec roku. Celuję w wyższe Modele Pioneera. SX-1050 w górę. Bardzo podoba mi się ta seria.
Niemniej wezmę te Cantony Fonum.
ODPOWIEDZ