Mini monitorki bdb grajace.

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Jak w temacie. Poszukuje malensw potrafiacych zagrac bdb. Cos co nie bedzie wieksze i gorsze od Canton GX... a najlepiej jak bedzie gralo lepiej, choc te Cantony i tak bardzo zaskakuja na plus.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#2

Post autor: Wojtek »

Budżet bez granic?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Powiedzmy ze do 500 zl. Najwazniejsze by byly extremalnie male ale z duzym dzwiekiem. Docelowo maja byc zamontowane na oparciu bujanego fotela. Ot taki moj kaprys.
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Mini monitorki bdb grajace.

#4

Post autor: Klimek »

Robert007Lenert pisze: Docelowo maja byc zamontowane na oparciu bujanego fotela. Ot taki moj kaprys.
I Ty masz zamiar siedzieć w tym fotelu czy co? Jeśli tak to rzeczywiście jakiś dziwny kaprys...
Do słuchania z bliska używa się tzw. monitorów bliskiego pola. To głośniki( najczęściej aktywne ) stosowane raczej w studiach nagraniowych, i drogie.
Poszukaj tutaj http://www.sklep-muzyczny.com.pl/pl/c/M ... o-Pola/922

PS. Wiem z autopsji że słuchanie z nosem w głośnikach nie należy do przyjemności, więc może lepiej zainwestuj w słuchawki.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#5

Post autor: Robert007Lenert »

Mam niezle otwarte sluchawki 1 pare i 2 pary takich sobie zamknietych. Mam tez te Cantony GX, ktore sa zamontowane w uchwytach na obrzezach sofy. Moje zycie to muzyka i w sensie zawodowym i jako pasja. Oczywiscie to wszystko /te malenstwa/ to takie moje karysy , bo podstawowy sprzet do sluchania to niezle monitory Tannoy i chwilowo schowane duze podlogowce / graja do bani to schowalem do czasu az kolega elektro-akustyk znajdzie czas i je poprawi/. Poprostu leniwy jestem i kocham sie bujac na tym fotelu, lub wylegiwac na sofie :) a wtedy dzwiek z podstawowych glosnikow dociera ze zlego miejsca. Problem sofy juz rozwiazalem...pora na fotel. Nie zawsze mam ochote zakladac sluchawki stad taki pomysl.
Ps. Aktywne sa zbyt ciezkie do montowania w oparciu fotela. Jak nie znajde malych Braunow / sa takie stare mini z lat 70-tych/ badz czegos mi nie doradzicie, to kupie kolejna pare Cantonow z uchwytami kulowymi. Ale , ze lubie miec roznie brzmiace zestawy Cantony zostawiam jako ostatecznosc, choc brzmia zadowalajaco.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#6

Post autor: Wojtek »

Cantony Plus GX mają 13x20x13 centymetrów, także rozmiarowo jest to liga głośniczków komputerowych (prawie że) :)
Robert007Lenert pisze:i chwilowo schowane duze podlogowce / graja do bani to schowalem do czasu az kolega elektro-akustyk znajdzie czas i je poprawi/.
Jaki model? :)
Robert007Lenert pisze:Jak nie znajde malych Braunow / sa takie stare mini z lat 70-tych/
Jaki model? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#7

Post autor: Robert007Lenert »

Te malenstwa to BRAUN OUTPUT COMPACT. Mialem okazje ich posluchac i faktycznie zadziwiaja jak na swoje rozmiary, podobnie zreszta jak Cantony GX.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#8

Post autor: Wojtek »

Aaa tak, kojarzę model. Rzadko się u nas trafia, ale był nawet ostatnio: http://allegro.pl/niesamowite-monitorki ... 46909.html
Zapytaj gościa, może jeszcze je ma.

A podłogówki widocznie wstydliwe, więc nie będę drążył tematu ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#9

Post autor: Robert007Lenert »

Moze i wstydliwe, bo kiedys nieopatrznie kupilem bez posluchania. To Technics SB-M500 .
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#10

Post autor: Robert007Lenert »

Odgrzewam temat, bo nie mam juz ochoty na kolejne Cantony GX plus ani na Cantony S plus.... a tych malenkich Barunow nijak wypatrzyc nie moge. Kto moze polecic jakies malenstwa zaskakujace moca i brzmieniem?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#11

Post autor: Wojtek »

Powiedz tylko czy nadal chodzi o coś na oparcie do fotela czy już szukasz normalnych monitorów?
Jeśli tak to niech to będą choćby większe Cantony czy Brauny ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#12

Post autor: Robert007Lenert »

No niestety musza byc nie wieksze od Canton GX. Nadal chodzi o oparcie fotela. Canton GX mam zamontowane nad sofa, Tannoy M1 robia za normalne do odsluchu.... podlogowce Technicsa nareszcie sprzedalem. Poprostu musza byc male, bo najnormalniej brakuje mi juz miejsca /piec wpietych gramofonow, magnetofon stacjonarny, magnetofon przenosny, cd stacjonarne , dwa cd przenosne, dwa ampli, jeden wzmacniacz...1/2 tony winyli...tona cd i pewnie z ze 100kg kaset... do tego jakies stare radyjko i inne malenstwa no i moj sprzet estradowy/ Mimo, ze mam raczej duze mieszkanie to i tak zaczyna sie problem z miejscem.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#13

Post autor: Winters »

Robert007Lenert pisze:No niestety musza byc nie wieksze od Canton GX. Nadal chodzi o oparcie fotela. Canton GX mam zamontowane nad sofa, Tannoy M1 robia za normalne do odsluchu.... podlogowce Technicsa nareszcie sprzedalem. Poprostu musza byc male, bo najnormalniej brakuje mi juz miejsca /piec wpietych gramofonow, magnetofon stacjonarny, magnetofon przenosny, cd stacjonarne , dwa cd przenosne, dwa ampli, jeden wzmacniacz...1/2 tony winyli...tona cd i pewnie z ze 100kg kaset... do tego jakies stare radyjko i inne malenstwa no i moj sprzet estradowy/ Mimo, ze mam raczej duze mieszkanie to i tak zaczyna sie problem z miejscem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Compulsive_hoarding ??? ;)
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#14

Post autor: Robert007Lenert »

No to Winters pojechales ;) Bajzlu to ja nie mam..raczej pedantyczny jestem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#15

Post autor: Robert007Lenert »

Mysle troche o JBL Control One, ale nigdy ich nie slyszalem w normalnym pokoju.
ODPOWIEDZ