Monitory do 800/900 zł.

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
zapsu
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:18

Monitory do 800/900 zł.

#1

Post autor: zapsu »

Cześć,

zgłaszam się z prośbą o poradę. Poszukuje monitorów do salonu. Głównie do muzyki, lecz również rzadziej do TV. Salon ma 22m2 - jest połączony z otwarta kuchnia 10m2. Domyślam się, że doradzicie mi kolumny podłogowe, jednak kolumny będą stały na szafce pod TV wiec wchodzą w grę monitory o takie szukam. Obecny amplituner stereo to HK 3390. Dotychczas grał z Sony SS-F6000P - kolumny z kina domowego. Do radia mogło być, ale cudów nie było. Jeżeli miałbym opisać dźwięk z tego zestawu to był jakby lekki wytłumiony. 
Amplituner będę chciał wymienić, lecz niekoniecznie teraz. Jest zbyt duży i chce kupić model niższy. Idealnie gdyby miał funkcje sieciowe - spotify itd. Ale to odrębny temat.

Przeczytałem recenzje i opinie, wybrałem następujące modele:

Audio Bronze 2

Magnat Quantum 673

Dali Lektor 1 lub 2

Heco precision 300/400

Bang olufsen S45/S55

Pierwsze trzy pozycje to nowe konstrukcje z bass reflex - Magnaty są szczególnie chwalone i polecane. 
Spotkałem też wiele pozytywnych opinii o Heco Precision 300/400. 
Bang Olufsen S45 i S55 trafiły na listę bo miałem kiedyś model S30 kupiony za 180 zł czyli prawie darmo. Spięty z marantzem PM-25 za 150 zł zagrał świetnie. Pierwszy raz kolumny zniknęły jako źródło dźwięku i pojawiła się scena. Prawda tez jest, ze ustawiłem wszystko tak jak każecie. To był kamień milowy w moim doświadczeniu słuchania muzyki. Od tego czasu mam ogromna sympatie do kolumn zamkniętych. Dlatego Heco i Bang Olufsen trafiły na listę.

Czego słucham: trochę wszystkiego poza hard rock, techno itd. Raczej lekki rock, dance.

Proszę o Wasze porady. 
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Monitory do 800/900 zł.

#2

Post autor: andre »

Mnie wpadły ostatnio w ręce HECO Ascada 2.Fantastycznie grają.Widziałem na ebayu za 180 ojro a to rewelacyjna cena bo średnio to po 300-350 chodzą.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Monitory do 800/900 zł.

#3

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Monitory do 800/900 zł.

#4

Post autor: Martynka »

Cieszę się że wpadły Ci w oko monitorki BeO. Właśnie przyjechały do mnie Beovox 3800. Kupiłem je dla stojaków które idą do moich 5702, zostaną więc głośniki. Będą na sprzedaż tylkojak tylko zrobię maskownice na nowo i drewnu nadam znów blask jak zawsze. Zresztą w tym temacie masz i zdjęcie 3800 i wcześniej moje prace.

Dodam, że dwie pary M70 grają już u forumowiczów i wszyscy są zadowoleni.

viewtopic.php?p=293270#p293270

Co do dźwięku to byłbyś zadowolony. To protoplasta serii S której sam doznałeś, jedyny Beovox z 12 calowym wooferem ze względu na prawo podatkowe UK dla którego rynku został specjalnie stworzony.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Mmarioo
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Stg

Re: Monitory do 800/900 zł.

#5

Post autor: Mmarioo »

Avance Alpha 220i pozamiata wszystkie do 2tys. Mozna szukać ok 800zl
H/K Dvd 31 / Sabaj A20d / AVM COMPETITION AMP / Smsl A300/ AudioPhysic TEMPO 2/ Heco superior 700
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Monitory do 800/900 zł.

#6

Post autor: Tarkus »

Potrzebuję monitorków do Luxmana L-5,
- zamkniętych lub z przednim BR (tylna dziura ogólnie mnie nie interesuje),
- nie wyższych niż 40 cm (mile widziane w granicach 36 cm),
- do pomieszczenia 4x2m,
- w granicach 800 zł (tyle do końca sierpnia; we wrześniu limit powinien wzrosnąć do 900).

Teraz o dźwięku:
Tytułem wprowadzenia - Luxman L-190 gra mi obecnie z kolumienkami Tannoy Mercury M1. Ta konfiguracja brzmi bardzo przyzwoicie i jej głównym mankamentem jest tylny BR. Jednak te same kolumienki połączone z ogólnie lepszym i mocniejszym L-5 trochę przymulają. Być może wynika to nie tyle z samej charakterystyki wzmacniacza, ile z tego, że swym transformatorem (raczej większym niż w L-190) mocniej zasila on głośniki niskotonowe, i stąd efekt przyciemnienia.
W każdym razie Luxman L-5 z Dali zabrzmiał za jasno, a z Heco - zdecydowanie za jasno. Ten wzmacniacz jest mimo wszystko w miarę jasny. Do tego ma trochę chudą średnicę, więc z paczkami od Paradigm dostał nieznośnego dla mnie "uśmiechu dyskoteki".
Wobec powyższego zastanawiam się nad czymś o charakterze podobnym do wspomnianych Tannoy Mercury M1, ale z trochę jaśniejszym sopranem. Słyszałem, że czymś takim są Mercury serii "F" (jeśli ktoś miał do czynienia z obiema seriami, wszelkie porównania będą bardzo pomocne). Ze względu na gabaryty pomieszczenia, myślałem o Mercury F1:
https://allegro.pl/oferta/tannoy-mercur ... 9511293670
Jednak być może w kwocie, którą dysponuję, mógłbym znaleźć coś lepszego z takim charakterem brzmienia, jak pisałem wyżej - podobnym do Tannoy Mercury serii "M", ale z nieco (nie drastycznie) jaśniejszym sopranem.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Monitory do 800/900 zł.

#7

Post autor: blispx »

zalegają mi Monitor audio bronze bx2 wraz ze standami, stan mało śmigane, spuszczę za 500 + stówka za standy czyli tanioszka jakby co to PW
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Monitory do 800/900 zł.

#8

Post autor: Tarkus »

Hm, ale zdaje się, że Monitor Audio właśnie brzmią "jasno", więc z "jasnym" wzmacniaczem może wyjść "tłuczone szkło", jak przy Heco. :( Tak, że dziękuję za propozycję, ale to chyba nie to, czego szukam.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Monitory do 800/900 zł.

#9

Post autor: Tarkus »

Budżet wzrasta do 900 zł, założenia takie jak powiedziano. Wzmacniacz: Luxman L-5, w miarę jasny, z "chudą" średnicą. Kolumny: takie, które trochę przyciemnią górę i wypełnią średnicę. Zamknięte lub przedni BR. Nie wyższe niż 40 cm, mile widziane w granicach 36 cm.
Jeżeli nikt nie ma pomysłu na nic lepszego w podobnym guście (tzn. trochę jaśniejszy sopran od Tannoy Mercury serii M, ale ogólnie podobny charakter) w aktualnym zakresie cenowym, to próbuję szczęścia z Tannoy Mercury F1! :P
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ