Słuchawki otwarte do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Kayo .
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2019, 09:00

Słuchawki otwarte do 1000 zł

#1

Post autor: Kayo . »

Cześć, poszukuję otwartych słuchawek w przedziale cenowym 500-1000zł. Zależy mi na możliwie zbalansowanym i neutralnym charakterze brzmieniowym oraz przede wszystkim żeby były maksymalnie łagodne dla uszu i umożliwiały jak najdłuższe słuchanie bez zmęczenia. Polecacie jakieś konkretne modele? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1876
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Słuchawki otwarte do 1000zł

#2

Post autor: Jaculek »

Beyerdynamic DT 880 wersja 250 lub 600 Ohmów wg mnie pasują do listy życzeń.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1328
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słuchawki otwarte do 1000zł

#3

Post autor: lopek3 »

AKG K702 są otwarte i neutralne.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Słuchawki otwarte do 1000zł

#4

Post autor: xyz »

Gdy wybierałem słuchawki korzystałem z opinii:
https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sl ... la-graczy/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#5

Post autor: Wojtek »

Mój głos na AKG K702.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#6

Post autor: SimonTemplar »

Również polecam modele AKG - parę słów dlaczego...
Posiadam od lat wielu AKG K242 HD - SUPER wygodne. Nie męczą nawet po paru godzinach słuchania. Wymienne poduszki. Świetny, jasny, krystaliczny, naturalny dźwięk. Można je tuningować ;) ale wtedy tracą na swojej neutralności.
Jeszcze lepiej zagrają jak się ułożą/wygrzeją i oczywiście z dobrym napędem. Im je dłużej mam i męczę tym je bardziej lubię.
Po czasie dokupiłem AKG K701. Tutaj jest wszystko "lepiej" :D, wygoda, dźwięk, wykonanie ogólne, wygląd. Świetna góra i średnica. Bas jest poprawny a jak komuś braknie to jest na to prosty trick - odsłonięcie basportów fabrycznie zaklejonych stickerem.
AKG K702 to zbliżona konstrukcja do 701. Podobno (bo nie posiadam) trochę lepsze w basie. Mają dobrą opinię w necie. Testów/porównań na youtube jest od groma.
Kayo .
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2019, 09:00

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#7

Post autor: Kayo . »

AKG wydają się kuszące. Pozostaje jeszcze jedno pytanie. Na którymś forum jeden z użytkowników zaznaczył, że ten model słuchawek nie nadaje się do każdego rodzaju muzyki i zaznaczył, że z ciężkimi brzmieniami, które zajmują mi sporo czasu, ten model zbyt dobrze nie współpracuje. Czy faktycznie jest to sensowna teza i warto poszukać z tego powodu czegoś innego? Czy to po prostu otwarte modele mają taką specyfikę, że nie dają "dobrego" do ekstremy brzmienia?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#8

Post autor: Wojtek »

Nie wiem o jakie ciężkie brzmienia chodzi, ale prawdą jest że otwarte słuchawki nie dają takiego basu jak zamknięte.
Tak na prawdę "zgaduj zgadula o co chodzi komuś tam z któregoś forum" :D

Druga sprawa - na początku napisałeś że szukasz słuchawek neutralnych.

Jesteś SERIO pewien że tego chcesz?
Bo często gęsto przychodzi na forum człowiek co szuka wkładki/wzmacniacza/głośników neutralnych, a potem narzeka że mu "bum cyk cyk" brakuje :D

Trzecia sprawa - mniejsze zmęczenie przy słuchaniu na słuchawkach też ma swoją "cenę" w brzmieniu.
Kayo . pisze:
31 mar 2020, 06:21
że nie dają "dobrego" do ekstremy brzmienia?
A co to znaczy w ogóle? :D Po Twojemu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
macias1311
Posty: 113
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:53
Gramofon: dual golden 1
Lokalizacja: zakopane

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#9

Post autor: macias1311 »

Wojtek ma racje albo neutralne albo basowe. Ja zakupiłem półotwarte Beyerdynamic DT880 Chrome Special Edition i naprawdę są swietne ale neutralne. Mam drugie sennheiser hd z tańszych wersji zamknięte, są bardziej basowe. Bierz te co koledzy polecają AKG albo Beyerdynamic. Jeszcze najważniejsze- nie "męczą" Można godzinami słuchać.
Dual Golden 1 shure M97xE/SAS Jico
Buphono nano
akai am 2600
ATL hd 310 s
Kayo .
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2019, 09:00

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#10

Post autor: Kayo . »

Wojtek pisze:
31 mar 2020, 09:35
Kayo . pisze:
31 mar 2020, 06:21
że nie dają "dobrego" do ekstremy brzmienia?
A co to znaczy w ogóle? :D Po Twojemu.
Chodzi o to, że sam jestem sceptyczny co do takich stwierdzeń. Stąd "dobre" w cudzysłowie ;) . Wiem, że nie chcę i nie oczekuję od nich konkretnego basu. Wygląda więc na to, że takie AKG będą istotnie jak ulał. Wolałem się jednak o wszystko dopytać. Dzięki wszystkim za pomoc i zaraz je zamawiam :)
PeWu
Posty: 76
Rejestracja: 26 lut 2019, 21:02
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#11

Post autor: PeWu »

Panowie, widzę sporo opinii o k701/702. Sam zastanawiam się nad K702. Chciałem posłuchać jak to gada ale w Szczecinie nie uświadczysz takiego egzemplarza na magazynie. Wszędzie K240 a reszta na zamówienie. Im dłużej o nich czytałem w trakcie poszukiwań tym większe mnie wątpliwości naszły. Dużo osób skarży się na słabą jakość plastików i słabe luty przy jednym z przetworników. W związku z tym, że nie mogę nigdzie zmacać tych słuchawek zacząłem szukać alternatywy i zainteresowały mnie Audio-Technica ath-ad500x lub ad 700x. Miał ktoś z Was do czynienia z tym produktem?
Słuchawki opisywane są jako równie neutralne jak k701 z bardzo szeroką sceną. Więcej jednak jest recenzji niż niezależnych opinii.
Będę wdzięczny za jakieś info/wskazówki.
Cyrus One + Polk Audio Tsx330t + Dual 604
Yamaha Pianocraft E700 + NX E700
Aune X1s + Philips Fidelio X2/HiFiman Sundara
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#12

Post autor: amrowek »

zajrzyj i popytaj tu
https://forum.mp3store.pl
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
PeWu
Posty: 76
Rejestracja: 26 lut 2019, 21:02
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#13

Post autor: PeWu »

Panowie,
kilka dni temu sprawdziłem zarówno ath-ad500x jak i ad-700x. Po naczytaniu się artykułów/recenzji dotyczących słuchawek otwartych oczekiwałem przysłowiowego efektu WOW - niestety nic takiego nie miało miejsca. Winą obarczam jednak nie słuchawki a swój amplituner (Yamaha R-N602) i fakt, że byłem w początkowej fazie infekcji zatok (o czym przekonałem się dzień poźniej kiedy to w sposób jednoznaczny przytkało mi uszy). Brzmienie nie zaskoczyło mnie niczym szczególnym - basu nie było za mało jednak brzmiał analogicznie jak przy moich kolumnach (nie chciałbym opisywać samego brzmienia bo ono nie było złe - problem leży gdzieś indziej).
Najbardziej zawiodłem się sceną, która była jakby za mną. Głębia była dość ograniczona, płaska. Całokształt (sceny) brzmiał jakoś sztucznie.
Nie byłem w stanie zdecydować się na zakup więc odwlekłem odsłuch na kilka dni żeby wrócić do salonu już po infekcji z pewnością, że nie zawodzi mnie słuch tylko sprzęt.
W międzyczasie przeglądałem dalej propozycje słuchawek otwartych do 1000 zł i tak zainteresowały mnie (poza wspomnianymi K701) jeszcze Philips Fidelio X2 oraz Hifiman 400i przed ver. 2020 (te z podwójnym pałąkiem).

Na które z tych czterech propozycji (AKG/AT/Philips/Hifiman) byście stawiali wiedząc, że słuchawki będą grać pod amplitunerem (ewentualnie z czasem jakimś oklepanym wzmacniaczem słuchawkowym).
Ogólnie mocno zastanawiam się nad Hifimanami - pytanie czy warto pchać się w najtańsze słuchawki planarne, żeby zasilić je Amplitunerem

Od słuchawek oczekuje:
- raczej naturalnego brzmienia (dawniej celowałem w neutralne ale większą frajdę odnajduje przy tych pierwszych)
- dobrej sceny i możliwie dużej analityczności - lubię rozkładać muzykę na czynniki, śledzić konkretny instrument, wyłapywać detale – niuanse typu ślizg palca po strunie, sposób bicia w bębny czy momenty w których wokalista łapie oddech,
- słucham głównie muzyki gitarowej w różnych wydaniach – blues, rock, metal. Dodatkowo soul lub R&B.
- źródłem dźwięku będzie głównie CD i Spotify + Winyl

W związku z trudnością nabycia ww. słuchawek do testów zmuszony będę kupować sztukę po sztuce w internecie i zwracać je po teście.
Będę wdzięczny za każdą opinie.
Cyrus One + Polk Audio Tsx330t + Dual 604
Yamaha Pianocraft E700 + NX E700
Aune X1s + Philips Fidelio X2/HiFiman Sundara
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#14

Post autor: Wojtek »

PeWu pisze:
17 maja 2021, 22:59
Winą obarczam jednak nie słuchawki a swój amplituner (Yamaha R-N602)
I jaki stawiamy wobec tego wniosek? Ampli zostaje? :)
Pomyśl o dedykowanym wzmacniaczu słuchawkowym.
PeWu pisze:
17 maja 2021, 22:59
- raczej naturalnego brzmienia (dawniej celowałem w neutralne ale większą frajdę odnajduje przy tych pierwszych)
Czym się różni brzmienie "naturalne" od neutralnego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
PeWu
Posty: 76
Rejestracja: 26 lut 2019, 21:02
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słuchawki otwarte do 1000 zł

#15

Post autor: PeWu »

Niestety na jakaś chwile ampli musi zostać. Inna sprawa, ze nie chciałbym wydawać kasy na dodatkowy sprzęt. Zaczynałem od szukania słuchawek do 300 zł a teraz jestem gotowy wydać tysiąc. To samo będzie ze wzmacniaczem. Czyli zamiast wydać 500 wydam pewnie 2 tysiące. Tego chciałem uniknąć a kupno wzmacniacza za 200 zł chyba minie się z celem

Czym się różni brzmienie "naturalne" od neutralnego?

Wiedziałem ze to pytanie padnie. Wg mojej definicji (tak z grubsza) brzmienie neutralne to takie jakie zostało nadane podczas realizacji w studiu a naturalne to takie gdzie gitara brzmi jak gitara a trąbka jak trąbka.
Cyrus One + Polk Audio Tsx330t + Dual 604
Yamaha Pianocraft E700 + NX E700
Aune X1s + Philips Fidelio X2/HiFiman Sundara
ODPOWIEDZ