Zmiana sprzętu - oby na lepsze

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariuszdarade
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2019, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#1

Post autor: Mariuszdarade »

Dzień dobry, jestem tu nowy jak szczypiorek (i tak samo zielony), proszę więc szanowne Towarzystwo o pomoc...

Od dawna (z braku czasu, lenistwa i innych priorytetów) jestem właścicielem Yamahy Piano Craft (RX-E810) wraz z firmowymi 60W (6 ohm) monitorami (+ sub Yamahy - miło być do filmów, ale ostatecznie włączony jest nienachanie i trochę uzupełnia dół). Jak tylko odłączyłem się od kablówki, słucham więcej muzyki i niestety ale już chciałbym "lepiej". Chciałbym zacząć zmianę od głośników. Kiedyś podłączyłem do tego zestawu B&W 601, lub 602 (już nie pamiętam), i moim uszom objawił się taki zakres częstotliwości, którą przy obecnie używanych mogę sobie jedynie "wyobrazić"... :)

Słucham głównie internetowych stacji radiowych (jazz, trochę elektroniki, klasyka), Spotyfy i ostatnio testuje TIDAL z "najlepszą jakością" (różnica duża!). Myślę też o gramofonie, ale to już na deser, po zakupie wzmacniacza. Pokój ze sprzętem jest spory (ok 18 m2), ale muzyki słucham na kanapie w odległości od kolumn ok 2-2,5 m. Chciałbym kupić monitory (podłogówki odpadają) w budżecie 2000 - 4000, niekoniecznie nowe, ale chyba idę w tę stronę. Z uwagi na niewielką odległość głośników od ściany (ok. 15-20 cm) chciałbym raczej system zamknięty, albo Basrefleks z przodu. Ktoś pomoże w wyborze? Wiem, że trzeba odsłuchać, ale proszę o pomoc w jakim kierunku iść.

Póki co trochę "pogrzebałem w sieci" i moją uwagę zwróciły:
- B&W 685 S2 - jednak sentyment do marki... :) poza tym budżet spoko i mógłbym szybciej nabyć wzmaka :)
- ATC - SCM7 v3 - są piękne i .... BARDZO drogie, wiec musiałby urwać mi d... żeby sie pokusić, ale czy warto?
- ELAC Debut 2.0 B5.2 - przystępna cena i relatywnie dobre opinie
- Audio Physic Step 25 - drogie i chyba mają z tyłu dziurę...

Pomoże ktoś?? :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#2

Post autor: zbyszek1982 »

B&W 685 I też są fajne i pewnie tańsze od II.
Awatar użytkownika
Mariuszdarade
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2019, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#3

Post autor: Mariuszdarade »

Trochę się spodziewałem, że będzie hejt na B&W serii 6... :) To jest ten moment chyba, żeby od nich zacząć odsłuch.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Gdzie masz niby ten hejt?
Awatar użytkownika
Mariuszdarade
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2019, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#5

Post autor: Mariuszdarade »

Spodziewałem się, że będzie, a jednak te głośniki to poważny "gracz" na rynku, godny sprawdzenia. Cena S2 mnie nie przeraża. A różnica między S1 i S2 jest wyraźna?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Nie słyszałem S2. Niby mają lepszą kopułkę.

Ja mam 686 S1 i w sumie je lubię, choć nie jestem fanem metalowych tweeterów. Do sypialni mogą być, ale potrafią być jazgotliwe w dużym pomieszczeniu.

Jakbym szukał nowych monitorów to bym popatrzył w stronę Fyne Audio F500
https://www.fyneaudio.com/product/f500/

Fajniejsze niż seria XT Tannoya, bo nie mają zbułowanego basu. Słuchałem co prawda tylko największych F502, ale na te maluchy na pewno warto spojrzeć.
Awatar użytkownika
Mariuszdarade
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2019, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana sprzętu - oby na lepsze

#7

Post autor: Mariuszdarade »

No nie są to bardzo popularne trochę bedzie Ciężko gdzieś posłuchać, ale wpisuje n listę "do usłyszenia"... :)
ODPOWIEDZ