Wkładka do Pioneer PL-1200A

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matim
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:15
Gramofon: Pioneer PL-1200A
Lokalizacja: Wawa

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#1

Post autor: Matim »

Witam,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, prosząc jednocześnie o poradę.

Zakupiłem ostatnio gramofon Pioneer PL-1200A. Ramię typu S o zasięgu 221mm. Overhang 15.5mm Rekomendowany zakres wagi wkładki 4-14g.

Słucham dużo rocka progresywnego, jazzu czy bluesa. Jestem zwolennikiem cieplejszego brzmienia, niżeli analitycznego.

Jaką wkładkę MM byście polecili do tego typu ramienia? Budżet powiedzmy do 1000 zł.

Z góry dziękuję.

Pozdrowienia!
Mick Jagger czy Eric Clapton nie zostali gwiazdami, grając na puzonie. Czy Jimmy Hendrix albo Pete Townsend rozwalali na scenie puzon? Nie ma mowy. Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#2

Post autor: Myszor »

Awatar użytkownika
Matim
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:15
Gramofon: Pioneer PL-1200A
Lokalizacja: Wawa

Wkładka do Pioneer PL-1200A

#3

Post autor: Matim »

Myszor pisze:
21 maja 2018, 23:26
Trochę nagnij i będzie ok :)
http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-n ... 16686.html
Hej Myszor, dzięki za propozycję.

Masz ją? Miałeś? Coś więcej powiesz o wrażeniach "odsłuchowych?"

Ja z kolei słyszałem kiedyś parę ciepłych słów o Nagoce JT-555, ale podobno trudna do dostania na polskim podwórku.
Mick Jagger czy Eric Clapton nie zostali gwiazdami, grając na puzonie. Czy Jimmy Hendrix albo Pete Townsend rozwalali na scenie puzon? Nie ma mowy. Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#4

Post autor: Myszor »

Miałem MP110 i już było bardzo dobrze. No ale jak masz większy budżet to żal nie spróbować wyższego modelu :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#5

Post autor: darkman »

Matim pisze:
22 maja 2018, 00:23
ciepłych słów o Nagoce JT-555, ale podobno trudna do dostania na polskim podwórku.
Bo nieprodukowana już, zatem tylko 2hand lub nos.. raczej trudno trafić. Bardzo.
Rynek nasz czy nie nasz to dziś jedno i to samo praktycznie.
Opinie pochodzą sprzed jakiegoś czasu (wówczas było mniej znacznie tych nowszych konstrukcji na rynku, BTW są też osoby niezadowolone z triple five, nawet na naszym forum), to bdb wkładka ale nie sądzę byś usłyszał jakieś diametralne różnice w stosunku do MP110, która w zupełności da Tobie zadowolenie moim zdaniem. Proponuję nie wchodzić w drogą wkładkę na start czyli średnio budżetową de facto. BTW, igły są w tym wypadku wymienne.

A wzmacnieacz to masz Pan zgodnie z podpisem Eric Clapton (Fender Tweed), a kolumny Jimi Hendrix (Marshalle czy Leslie?)... bo to różnica :D Drobna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#6

Post autor: Wojtek »

Matim pisze:
21 maja 2018, 21:34
Zakupiłem ostatnio gramofon Pioneer PL-1200A. Ramię typu S o zasięgu 221mm. Overhang 15.5mm Rekomendowany zakres wagi wkładki 4-14g.
Skoro tak to tak jakby pomyliłeś tematy, bo nie masz lekkiego ramienia tylko typowe średnie ;)

Wyciągam posty do oddzielnego wątku.
Matim pisze:
22 maja 2018, 00:23
Masz ją? Miałeś? Coś więcej powiesz o wrażeniach "odsłuchowych?"
Poszperaj na forum - jest kilka recenzji MP-110.
Matim pisze:
22 maja 2018, 00:23
Ja z kolei słyszałem kiedyś parę ciepłych słów o Nagoce JT-555, ale podobno trudna do dostania na polskim podwórku.
Trudna do dostania w ogóle. Zresztą, ograniczanie się tylko do tego co jest dostępne w Polsce to niestety bardzo srogie ograniczenie jeśli chodzi o wkładki i igły. Niemniej słyszałem ją i nie sądzę by to było to czego szukasz. Nagaoka MP już bardziej.
Jak zaimportujesz MP-150 z Japonii to wyjdzie korzystniej.

To co zawsze powtarzam: świetnych wkładek jest pierdyliard, a nie parę sztuk.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Matim
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:15
Gramofon: Pioneer PL-1200A
Lokalizacja: Wawa

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#7

Post autor: Matim »

darkman pisze:
22 maja 2018, 09:41
Matim pisze:
22 maja 2018, 00:23
ciepłych słów o Nagoce JT-555, ale podobno trudna do dostania na polskim podwórku.
A wzmacnieacz to masz Pan zgodnie z podpisem Eric Clapton (Fender Tweed), a kolumny Jimi Hendrix (Marshalle czy Leslie?)... bo to różnica :D Drobna.
Nic czym możnaby się chwalić niestety. Mam amplituner Kenwooda KR-5200 po remoncie i do tego kolumny ITT IF 1-130. W planach mam wymianę na coś konkretniejszego, ale żyję trochę na walizkach ostatnio i tak się jakoś nie składa.
Wojtek pisze:
22 maja 2018, 09:48
Skoro tak to tak jakby pomyliłeś tematy, bo nie masz lekkiego ramienia tylko typowe średnie
Wybacz :? Sugerowałem się tym co usłyszałem od człowieka, od którego ten sprzęt kupiłem.
darkman pisze:
22 maja 2018, 09:41
Jak zaimportujesz MP-150 z Japonii to wyjdzie korzystniej.

To co zawsze powtarzam: świetnych wkładek jest pierdyliard, a nie parę sztuk.
Czy na moim obecnym sprzęcie, o którym wspomniałem powyżej ta wkładka "wybrzmi"? Obecnie mam AT-91, której możliwości są mocno ograniczone, ale i jej półka cenowa by na to wskazywała. Macie może pomysł na jakąś opcję pomiędzy tymi dwiema wkładkami? Poczytałem trochę o ortofonie 2M RED i wydaje się na pierwszy rzut oka nienajgorszym wyborem?
Mick Jagger czy Eric Clapton nie zostali gwiazdami, grając na puzonie. Czy Jimmy Hendrix albo Pete Townsend rozwalali na scenie puzon? Nie ma mowy. Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#8

Post autor: Myszor »

Matim pisze:
23 maja 2018, 14:42
2M RED i
jak i Shure m97xe to spoko wkładki.
A jakie masz pre ?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#9

Post autor: blispx »



Czy na moim obecnym sprzęcie, o którym wspomniałem powyżej ta wkładka "wybrzmi"?
Dla MP150, sztywna wkładka, odpowiednie będzie ramię o masie efektywnej 18-20g. Niestety nie wiem jaką ma ramię w twoim grajku coś mi się kiedyś obiło o uszy że bez headshella ma 12g zsumuj masę koszyka jeszcze
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Matim
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:15
Gramofon: Pioneer PL-1200A
Lokalizacja: Wawa

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#10

Post autor: Matim »

Myszor pisze:
23 maja 2018, 16:31
Matim pisze:
23 maja 2018, 14:42
2M RED i
jak i Shure m97xe to spoko wkładki.
A jakie masz pre ?
Mam infera mini MM na kablach melodiki.
blispx pisze:
23 maja 2018, 17:07
Dla MP150, sztywna wkładka, odpowiednie będzie ramię o masie efektywnej 18-20g. Niestety nie wiem jaką ma ramię w twoim grajku coś mi się kiedyś obiło o uszy że bez headshella ma 12g zsumuj masę koszyka jeszcze
Mój grajek to japoński odpowiednik modelu PL-51A. Poza danymi, które podałem w pierwszym poście trudno jest coś więcej wynaleźć.
Mick Jagger czy Eric Clapton nie zostali gwiazdami, grając na puzonie. Czy Jimmy Hendrix albo Pete Townsend rozwalali na scenie puzon? Nie ma mowy. Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#11

Post autor: blispx »

http://audiokarma.org/forums/index.php? ... ge.669106/

tu gość jakiś napisał że odpowiednie będą wkłady z podatnością 10-17um (MP150 ma jakieś 8-9um @10hz) więc ta Nagaoka odpada ale nie bierz na razie tego za wyrocznie

Sam pre z tego co czytam ma dość niskie wzmocnienie (pewnie taki urok zasilacza wtyczkowego) więc pod tym kątem także warto patrzeć co się dobiera
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#12

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:
23 maja 2018, 17:07
Dla MP150, sztywna wkładka, odpowiednie będzie ramię o masie efektywnej 18-20g.
Bez przesady.
blispx pisze:
23 maja 2018, 17:46
ale nie bierz na razie tego za wyrocznie
Tak.

Tak czy siak, skoro kolega prosi o "coś pomiędzy" gdzie mamy z jednej strony najtańszą AT-91, a z drugiej MP-150...
To może M97xE? :morda: Ewentualnie Ortofon 2M Blue.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Matim
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:15
Gramofon: Pioneer PL-1200A
Lokalizacja: Wawa

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#13

Post autor: Matim »

Wojtek pisze:
23 maja 2018, 20:55

Tak czy siak, skoro kolega prosi o "coś pomiędzy" gdzie mamy z jednej strony najtańszą AT-91, a z drugiej MP-150...
To może M97xE? :morda: Ewentualnie Ortofon 2M Blue.
Zainspirowalem się tymi propozycjami Wojtku i poszperałem trochę na forum. Otóż w którymś z wątków kolega podesłał namiar na pewnego azjatę z YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCKNKJ_ ... ryRCvbmfNg

Obejrzałem jego recenzję następujących wkładek:

1. Shure M97xE
2. Ortofon 2M Blue
3. Goldring 2100
4. Nagoka MP110
5. Grado Red

Według pana azjaty Nagoka w tym zestawieniu wypapada najlepiej razem z Grado Red.

Będę wdzięczny za jakiś komentarz w tej sprawie.
Mick Jagger czy Eric Clapton nie zostali gwiazdami, grając na puzonie. Czy Jimmy Hendrix albo Pete Townsend rozwalali na scenie puzon? Nie ma mowy. Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#14

Post autor: Wojtek »

Drogi panie europejczyku, problem w tym że ja nie wiem co tak właściwie mam skomentować.

Upodobania wkładkowe recenzenta z youtube?
Hm, jedno co wydaje się być pewne to to ze preferuje wkładki MI nad MM, a przynajmniej tak wychodzi z zestawienia :morda:

Nie chce mi się zgadywać. Wolałbym konkretne pytanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Matim
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:15
Gramofon: Pioneer PL-1200A
Lokalizacja: Wawa

Re: Wkładka do Pioneer PL-1200A

#15

Post autor: Matim »

Wojtek pisze:
24 maja 2018, 19:06
Drogi panie europejczyku, problem w tym że ja nie wiem co tak właściwie mam skomentować.

Upodobania wkładkowe recenzenta z youtube?
Hm, jedno co wydaje się być pewne to to ze preferuje wkładki MI nad MM, a przynajmniej tak wychodzi z zestawienia :morda:

Nie chce mi się zgadywać. Wolałbym konkretne pytanie :)
Azjata nie miał tutaj charakteru pejoratywnego ;)

Moje konkretne pytanie brzmi: Czy bazując na doświadczeniu Szanownego Pana - Nagoka MP110 faktycznie może być w tym wypadku uznana za najbardziej wszechstronną wkładkę z wyżej wymienionego zestawienia, zachowując kazus "ciepłego" brzmienia?
Mick Jagger czy Eric Clapton nie zostali gwiazdami, grając na puzonie. Czy Jimmy Hendrix albo Pete Townsend rozwalali na scenie puzon? Nie ma mowy. Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali.
ODPOWIEDZ