Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#1

Post autor: samuraj »

Aktualnie jest zamontowany linn k9 tylko nie mam pojęcia jaki jest stan igły, wiec trzeba by ją wymienić lub kupić nowa wkładkę z igłą.

Słucham raczej wszystkiego z naciskiem na rock i metal

Z góry dziękuje za porady
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#2

Post autor: Wojtek »

Jakieś ograniczenia kwotowe? Tylko nówki czy może używki też mogą być?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#3

Post autor: samuraj »

Zdecydowałem się jednak na Rega P3-24. Za 65 funi opcjonalnie dokładają wkładkę z igłą Rega Bias 2. Warto?
Czy można lepiej znaleźć coś lepszego w kwocie 100-150 funtów? Sorki ze zmieniam zdanie ale pluł bym sobie pewnie w brodę po jakimś czasie jak bym został przy Kenwoodzie.
tak namieszałem ze temat się zdezaktualizował...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#4

Post autor: Wojtek »

Przepraszam, że zapomniałem w końcu o tym temacie, w wyniku czego nie zdążyłem dać propozycji wkładek.

Ja już nie rozumiem. Ty pytałeś o wkładkę do Kenwooda KD-1033 nie posiadając tak właściwie tego gramofonu? Na wyrost czy jak?
samuraj pisze:Czy można lepiej znaleźć coś lepszego w kwocie 100-150 funtów?
Oczywiście że można, ale... mogłeś wcześniej zaznaczyć, że mieszkasz na wyspach i interesują Cię tamtejsze oferty. Skąd miałem wiedzieć?
samuraj pisze:ale pluł bym sobie pewnie w brodę po jakimś czasie jak bym został przy Kenwoodzie.
Dlaczego? Nie widzę powodu. Rega ma co najwyżej trochę lepsze ramię od tego zamontowanego w Kenwood KD-1033. Reszta jest raczej na tym samym poziomie (lub na niekorzyść).
Zdaję sobie sprawę, że niektórzy odbiorą powyższą ocenę jako herezję, ale cóż, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
samuraj pisze:tak namieszałem ze temat się zdezaktualizował...
Dość mocno, ale najwyżej to skorygujemy jakoś, zmieniając tytuł tematu chociażby. Jak już zrozumiem jaka jest sytuacja :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#5

Post autor: samuraj »

Wojtek pisze:Ja już nie rozumiem. Ty pytałeś o wkładkę do Kenwooda KD-1033 nie posiadając tak właściwie tego gramofonu? Na wyrost czy jak?
To nie tak. Posiadam takowy ale ramie jest raczej do kalibracji i nie mam pojecia w jakim stanie jest igla. Teraz jest tam linn k9. $ gram olowiu zamontowalen na oko - gadalismy kiedys o tym chyba. Gra calkiem ladnie ale nie chce ryzykowac lepszych plyt a i chcial bym by gral jeszcze ladniej :dance:

Wojtek pisze:Oczywiście że można, ale... mogłeś wcześniej zaznaczyć, że mieszkasz na wyspach i interesują Cię tamtejsze oferty. Skąd miałem wiedzieć?
Sorki. po za tym w sobote lece do kraju i bede w stolicy na pewno w czwartek (moze od srody) wiec mozna rozszerzyc zakres poszukiwan ;)
Wojtek pisze:Dlaczego? Nie widzę powodu. Rega ma co najwyżej trochę lepsze ramię od tego zamontowanego w Kenwood KD-1033. Reszta jest raczej na tym samym poziomie (lub na niekorzyść).
Jesli tak to jaka Ty bys wkladke zalozyl?
Wojtek pisze:Zdaję sobie sprawę, że niektórzy odbiorą powyższą ocenę jako herezję, ale cóż, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
A to dopiero! Mozesz napisac cos wiecej na ten temat?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#6

Post autor: Wojtek »

samuraj pisze:ale ramie jest raczej do kalibracji
To je skalibruj. Jest to dość podstawowa czynność, wymagana niezależnie od gramofonu (no, może poza tymi z systemem T4P ;) ).
samuraj pisze:i nie mam pojecia w jakim stanie jest igla.
Pewnie używanym.
samuraj pisze:Teraz jest tam linn k9.
Od początku czy zmieniłeś na Linn K9 ?
samuraj pisze:$ gram olowiu zamontowalen na oko - gadalismy kiedys o tym chyba.
Zupełnie nie wiem o czym mówisz. Gdzie zamontowałeś dodatkowy ciężar i po co?
samuraj pisze:Gra calkiem ladnie ale nie chce ryzykowac lepszych plyt
Ryzyko może co najwyżej wynikać z złej kalibracji ramienia czy zużytej igły. W przeciwnym wypadku nie ma ryzyka, jest po prostu używanie płyt.
samuraj pisze:a i chcial bym by gral jeszcze ladniej :dance:
Dlatego też pewnie chcesz zmienić wkładkę :) Jak już ustalimy bazowe fakty to może w końcu do tego dojdziemy w tym temacie :D
samuraj pisze:Jesli tak to jaka Ty bys wkladke zalozyl?
Przy takim budżecie to możemy rozpoczynać od AT-440MLa czy Shure M97xE, ewentualnie rozważając jeszcze ciut droższe modele, ale przy relatywnym początku hobby nie wiem czy jest sens od razu wypływać na jeszcze głębszą wodę.
To jedynie nówki sklepowe. Z używanymi oczywiście też można kombinować, ale ze względu na samą naturę pozyskiwania czegoś z drugiej ręki (a niekiedy osobno wkładkę, a osobno nową igłę) wiąże się z tym więcej roboty, także to już jak wolisz.
samuraj pisze:A to dopiero! Mozesz napisac cos wiecej na ten temat?
Spoko, żadna tajemnica. W niektórych kręgach sprzęt vintage tak jak ten Kenwood w ogóle odpada jako "audiofilska maszyna" i jedyną słuszną i "społecznie akceptowaną" drogą jest zakup jakiegoś współczesnego minimalisty. Ci sami ludzie po prostu nie są w stanie uznać jakości "starego audio" :) To tyle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#7

Post autor: samuraj »

Wojtek pisze:Pewnie używanym.
W to nie watpie.
Wojtek pisze:Od początku czy zmieniłeś na Linn K9 ?
Byla od poczatku.
Wojtek pisze:Zupełnie nie wiem o czym mówisz. Gdzie zamontowałeś dodatkowy ciężar i po co?
Brakowalo oryginalnego odwaznika i zawiesilem 4 gram na zylce. Jak widze ze ktos wystawia taki model to pytam ile dokladnie powinno tam byc ale jak dotad nikt nie potrafil mi odpowiedziec.
Wojtek pisze:Przy takim budżecie to możemy rozpoczynać od AT-440MLa czy Shure M97xE, ewentualnie rozważając jeszcze ciut droższe modele, ale przy relatywnym początku hobby nie wiem czy jest sens od razu wypływać na jeszcze głębszą wodę.
Sklanial bym sie do AT-440MLa lub wyzej. Mozna by podbic troszke dol i gore. Nie mam innych nalogow wiec mozna by siegnac po cos drozszego. W koncu nie czesto robie sobie takie prezenty. Jesli masz inne obiekcje to napisz prosze, moze czegos nie biore pod uwage.
Wojtek pisze:Z używanymi oczywiście też można kombinować, ale ze względu na samą naturę pozyskiwania czegoś z drugiej ręki (a niekiedy osobno wkładkę, a osobno nową igłę) wiąże się z tym więcej roboty, także to już jak wolisz.
Igly bym sie bal kupywac uzywane ale z wkladka chyba nie powinno byc problemu. Sam montaz chyba nie jest jakis specjalnie trudny. Jesli warto to chetnie.
Wojtek pisze:W niektórych kręgach sprzęt vintage tak jak ten Kenwood w ogóle odpada jako "audiofilska maszyna" i jedyną słuszną i "społecznie akceptowaną" drogą jest zakup jakiegoś współczesnego minimalisty.
Jesli to tylko o to chodzi to Kenwood zostanie i w to miejsce wiecej wydam na wkladke i igle, przez co uzyskam lepszy dzwiek w podobnem nakladzie finansowym :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#8

Post autor: Wojtek »

samuraj pisze: Brakowalo oryginalnego odwaznika i zawiesilem 4 gram na zylce.
Ah już rozumiem. Zapomniałem że ten model ma zawieszany ciężarek od antyskatingu. 4 gram to tak plus minus powinno być OK, ale lepiej jednak mieć pewność.
samuraj pisze:Jak widze ze ktos wystawia taki model to pytam ile dokladnie powinno tam byc ale jak dotad nikt nie potrafil mi odpowiedziec.
To dziwne, bo to by wskazywało że nie mają wagi w domu :) Sprawdziłeś też handlarz na eBay?
samuraj pisze: Sklanial bym sie do AT-440MLa lub wyzej.
No to weź AT-440MLa albo Denona DL-160 np. (albo DL-110, są zbliżone). Można też myśleć o DL-103, ale do tego już będzie potrzebny preamp MC.
samuraj pisze:Jesli masz inne obiekcje to napisz prosze, moze czegos nie biore pod uwage.
Jedyne co mogę dodać to to, że zanim sięgniesz po te wkładki musisz skończyć kwestię ciężarka antyskatingu, czyli upewnić się co do oryginalnej masy i zastosowaniem takiegoż.

Jeśli będziesz miał z tym problem to postaram się sam popytać tu i ówdzie.
samuraj pisze:Igly bym sie bal kupywac uzywane
Nikt nie mówi o stosowaniu używanych igieł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#9

Post autor: ahaja »

DL103 nie się nadaje do tego ramienia.

To dość słaby napęd i wydawanie duzej kwoty na wkładkę mija się z celem bo on ograniczy jej jakość - nie będzie wykorzystana.
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#10

Post autor: samuraj »

Wojtek pisze:Sprawdziłeś też handlarz na eBay?
Chyba z 5 osob pytalem i nic, wlasnie na e-buy.
Na roznych forach widzialem takie pytanie i pozostawalo bez odpowiedzi.
Wojtek pisze:Jeśli będziesz miał z tym problem to postaram się sam popytać tu i ówdzie.
Bylbym wdzieczny bo mozna powiedziec ze problem w tym temacie juz mam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#11

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:DL103 nie się nadaje do tego ramienia.
Zgadza się, pod tym względem byłoby to już trochę po bandzie. Tak więc skreślamy z listy.
ahaja pisze:To dość słaby napęd i wydawanie duzej kwoty na wkładkę mija się z celem bo on ograniczy jej jakość - nie będzie wykorzystana.
Spokojnie, napęd jest tu wystarczająco dobry ;) Kwestię relacji między jakością wkładki, a obrotami talerza przemilczę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#12

Post autor: samuraj »

W specyfikacji wzmacniacza podano Frequency response: 20Hz to 20kHz przy 0.5 dB czyli tyle ile AT-440MLa ma w opisie

We wzmaku na wyjsciu TAPE(tylko to wyjscie) jest : 20Hz to 45kHz przy 1.5dB. Denon DL-160 i DL-110 w opisie stoi 20Hz to 45kHz. Czy to znaczy ze aby te wartosc wykozystac musial bym podpiac pod TAPE preamp?

Czy szlif sferyczny nie jest brutalniejszy dla plyt?


A jak spisalaby sie Ortofon 2M Blue w Kenwoodzie?
http://www.ebay.co.uk/itm/Ortofon-2M-Bl ... 43ab10121a
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#13

Post autor: Wojtek »

Gramofon podłączamy zawsze pod przedwzmacniacz gramofonowy, czyli wejście Phono w wzmacniaczach zintegrowanych.

Oddzielna specyfikacja pasma przenoszenia dla typu wejścia? Hmm... Pewnie wszystkie wejścia liniowe (AUX, Tape, CD, itd.) są jednakowe, a zakres pasma dla Phono wynika z budowy samego przedwzmacniacza gramofonowego (i poniekąd krzywej RIAA). Nie ma co się tym przejmować.
samuraj pisze:Czy szlif sferyczny nie jest brutalniejszy dla plyt?
Zależy jak na to patrzeć, ale ogółem tak. "Brutalniejszy" to może zbyt mocne słowo ;)
samuraj pisze:A jak spisalaby sie Ortofon 2M Blue w Kenwoodzie?
Eee.... to już lepiej sięgnąć po AT, szczególnie jeśli preferujesz czystość brzmienia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#14

Post autor: samuraj »

Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wkladka do TRIO-KENWOOD KD-1033

#15

Post autor: Sindsoron »

Tak, to te same wkładki, te same igły z tym samym szlifem

czasami można jeszcze trafić na AT-440ML, ale ona niczym się nie różni od AT-440MLa, mimo że ma niby lepsze specyfikacje (ale to wynika z kwestii stosowanej metody pomiaru)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ODPOWIEDZ