Grado Platinum 2 Reference MM

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarekJVC
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37
Gramofon: JVC QL-Y5F

Grado Platinum 2 Reference MM

#1

Post autor: MarekJVC »

Zamiar zakupu wkładki kiełkuje i kiełkuje, może obrodzi, ale zapewne nie za gotówką, a na raty...
Wyguglałem, poczytałem, generalnie wyszły 2 typy:

1. Goldging 2100 - tu jakby jestem skłonny bardziej dokonać zakupu (opinie, itd), ale jak to mówią jak szaleć to możę...
2. Jaka w temacie: Grado Platinum 2 Reference MM, ładne drewienko, w sumie nie wiadomo co pod nim, producent zapewnia o selekcji i rozwiązaniach technicznych.

Cy to aby nie przerost formy nad treścią, czy różnica w cenie pomiędzy goldem to tylko wynik obudowy?
:auto-biker: :auto-biker: :auto-biker: :auto-biker:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#2

Post autor: blispx »

Tak się zastanawiam czemu z uporem maniaka pchasz się w wysokopodatne wkładki mając tego JVC. No ale nie mój ból głowy..

Goldringa 2100 miałem grało w sumie tak samo co najtańsze Ortofon Red, generalnie nijak, no może trochę bardziej selektywnie i mniej miękko, wkładka popularna w polecaniu przez branżowców aby wypchać, z tego co pamiętam poszła do MISSE

Tej drugiej nie miałem to nie wiem
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MarekJVC
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37
Gramofon: JVC QL-Y5F

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#3

Post autor: MarekJVC »

Sam nie wiem skąd u mnie ten upór, być może kieruję się bliżej nieokreślonymi opiniami - internet, youtube ?
Mając OM5 chciałbym mieć coś lepszego, a może cena nie idzie w parze z jakością?
blispix co byś polecił? (wiem głupie i często zadawane pytanie, bo dobór zależy od wielu rzeczy) a chciałbym trochę więcej dynamiki niż mam, ale bez przesady.
:auto-biker: :auto-biker: :auto-biker: :auto-biker:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#4

Post autor: blispx »

A jakie pre masz i w jakim budżecie wkładki szukasz? Jeżeli w miarę przyzwoita sekcja MM to DL-103R plus trafo dopasowujące
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MarekJVC
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37
Gramofon: JVC QL-Y5F

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#5

Post autor: MarekJVC »

Zwykły wzm. zintegrowany pionner-a z połowy lat 90-tych z przedwz. MM
:auto-biker: :auto-biker: :auto-biker: :auto-biker:
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#6

Post autor: MISSE »

Mogę w dobrych pieniądzach sprzedać 2100
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#7

Post autor: Jeden »

blispx pisze:
04 mar 2018, 19:58
Tak się zastanawiam czemu z uporem maniaka pchasz się w wysokopodatne wkładki mając tego JVC.
Pozwole sobie zapytac... co znaczy ze wkladka jest "wysokopodatna"? Pytam zupelnie powaznie bo szukalem w necie takiego okreslenia i nie moge znaleźć.
Awatar użytkownika
MarekJVC
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37
Gramofon: JVC QL-Y5F

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#8

Post autor: MarekJVC »

Jeden pisze:
05 mar 2018, 08:51
blispx pisze:
04 mar 2018, 19:58
Tak się zastanawiam czemu z uporem maniaka pchasz się w wysokopodatne wkładki mając tego JVC.
Pozwole sobie zapytac... co znaczy ze wkladka jest "wysokopodatna"? Pytam zupelnie powaznie bo szukalem w necie takiego okreslenia i nie moge znaleźć.
najkrócej jak można: http://www.hifi.pl/slownik/efektywna-masa-ramienia.php
:auto-biker: :auto-biker: :auto-biker: :auto-biker:
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#9

Post autor: Jeden »

MarekJVC pisze:
05 mar 2018, 08:54

najkrócej jak można: http://www.hifi.pl/slownik/efektywna-masa-ramienia.php
Dziekuje
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#10

Post autor: Wojtek »

"Więcej dynamiki" czyli więcej bum bum bum? :D
Kup sobie Shure M44G. Nie dziękuj :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#11

Post autor: blispx »

@MarekJVC masz bardzo fajny gramofon trochę żal marnować go z takim wzmacniaczem, choć tu do końca nie wiem co masz. Wkładkę celowałbym już w MCLO, ale to ja, możesz podwiesić tam praktycznie wszystko lub prawie wszystko
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MarekJVC
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37
Gramofon: JVC QL-Y5F

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#12

Post autor: MarekJVC »

Wojtek pisze:
05 mar 2018, 10:58
"Więcej dynamiki" czyli więcej bum bum bum? :D
Kup sobie Shure M44G. Nie dziękuj :morda:
ha, ha, :) wiem, że niektórzy potrafią poetycko opisać co, gdzie i o której, typu: świetlistość sopranów i klarowność smyczków koreluje promieniści i soczyście z fascynującą brokatowo-lazurową głębią kontrabasów i mięsisty i ognistym kotłem sekcji perkusyjnej :violin:

ot tak wydumałem klasycznie - nie obrażam się, i nie złośnie

co do mojej wypowiedzi, spokojnie, może źle się wyraziłem, nie chodzi o łup łup, raczej wolałbym więcej szczegółów, Ortofon jest jakiś taki przygaszony, jakby cofnięty,

może coś poprawię w ustawieniu wkładki, którą swoją drogą ciężko ustawić, ze względu na kształt

o tak z gramofonu jestem bardzo zadowolony, a wzmacniacz wymienię bo jak narazie posucha czekam, może coś się pojawi na portalach
:auto-biker: :auto-biker: :auto-biker: :auto-biker:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#13

Post autor: blispx »

Od wzmaka bym zaczął, później bawił się wkładkami już. Ze swojej strony zaproponuję Sansui 5050 w górę, ampli , będzie bardziej dynamicznie i mniej selektywnie i ostro/punktowo w stosunku do nowych klocków :D To że teraz masz dźwięk wycofany to zasługa pewnie pre w integrze
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MarekJVC
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37
Gramofon: JVC QL-Y5F

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#14

Post autor: MarekJVC »

No tak wszystko o tą kasę, pomału, pomału, zaczynam wymieniać stary kawalerski sprzęt :)
:auto-biker: :auto-biker: :auto-biker: :auto-biker:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Grado Platinum 2 Reference MM

#15

Post autor: Wojtek »

MarekJVC pisze:
05 mar 2018, 15:17
co do mojej wypowiedzi, spokojnie, może źle się wyraziłem, nie chodzi o łup łup, raczej wolałbym więcej szczegółów, Ortofon jest jakiś taki przygaszony, jakby cofnięty,
To kup sobie igłę 20 do Ortofona zamiast oczekiwać po najtańszej wersji cudów :)
Z pewnością lepiej wydana kasa niż na Goldringa serii 2x00.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ