Wkładka do SL-D3

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Wkładka do SL-D3

#1

Post autor: kmark »

Zakupiłem gramofon Technics SL-D3. Niby na allegro było napisane stan igły bardzo dobry. Po kilku telefonach sprzedawca na moje pytanie dlaczego płyta "brumii" odpowiedział że to może być wina wkładki i może trzeba ją wymienić. Obecnie jest zainstalowana wkładka TESLA VM2103. Przyznam że nie bardzo da się słuchać płyt.
Na jaką powinienem wymienić wkładkę (w granicach rozsądku - za gramofon zapłaciłem 400zł) by skończyło się to brumienie ? Sprzedający mówił coś że gramofon z obecna wkładką może się "gryźć" ze wzmacniaczem. Mam amplituner SANYO DCX6000K. Samo radio gra przepięknie i czysto.
Pomóżcie :doh:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do SL-D3

#2

Post autor: kielek »

http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-a ... 71353.html i sprawdź potem wszystkie ustawienia gramofonu(ustawienie ramienia,kalibracja wkładki etc, oraz uziemienie gramofonu z amplitunerem)
kmark pisze:Sprzedający mówił coś że gramofon z obecna wkładką może się "gryźć" ze wzmacniaczem.
Ciekawa teoria...
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Wkładka do SL-D3

#3

Post autor: kmark »

Kielek - biorę tą wkładkę i mam nadzieję że mój problem się skończy :)

Jak ja Ci się odwdzięczę ? Najpierw radio teraz wkładka !

:obscene-drinkingcheers:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka do SL-D3

#4

Post autor: kielek »

Nie przesadzaj :) Oby był to problem z wkładką,poza tym tą wkładkę poleca każdy każdemu na start jako dobry stosunek cena/jakość.
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Wkładka do SL-D3

#5

Post autor: kmark »

Kupiona - pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu - więc będę ją instalował.
W razie problemów mogę pisać na PW ?!

Pozdrawiam Marek

p.s. radio jest The Best - piknie wygląda i pięknie czyściutko gra na kawałku kabla - może z czasem zakupię jakąś antenę wewnętrzną :dance:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka do SL-D3

#6

Post autor: kielek »

W razie problemów pisz na forum po to jest ;) Sam jestem na początku przygody z winylem i cały czas się kształcę dzięki temu forum :D Od problemów jest tu paru łebskich facetów z naszym Adminem i Wintersem na czele :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do SL-D3

#7

Post autor: Winters »

kmark pisze:Po kilku telefonach sprzedawca na moje pytanie dlaczego płyta "brumii" odpowiedział że to może być wina wkładki i może trzeba ją wymienić
To jest prawdopodobne, ale nie wyklucza wszystkich możliwości.
Sprawdź też kabelki w koszyku i styki wkładki.
DIOMEDES KATO
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Wkładka do SL-D3

#8

Post autor: kmark »

Sprawdziłem te styki - dwa były luźne i poprawiłem to. Dziś wykonałem kilka eksperymentów i...
zauważyłem że grając z gramofonu "chrypi" lewa ścieżka prawa gra czysto. Kiedy włączyłem samo radio oba kanały były czyste.
Teraz już nie wiem co się dzieje ?! :think:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do SL-D3

#9

Post autor: Winters »

...

Przeczyść styki alkoholem. Wszystkie gniazda/wtyczki, te w koszyku i w mocowaniu koszyka do ramienia również.
DIOMEDES KATO
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Wkładka do SL-D3

#10

Post autor: kmark »

Chodzi o styki wychodzące z ramienia i styki we wkładce ?! One są połączone takimi krótkimi kabelkami - ok. 1-2 cm.
To mam wyczyścić - bo nie do końca rozumiem określenie "w koszyczku".
Wkładka jest podłączona do końcówek wychodzących z ramienia "krzyżowo" - czy tak powinno być ?! górne styki krzyżowo z górnymi w ramieniu i tak samo dolne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do SL-D3

#11

Post autor: Wojtek »

kmark pisze:Chodzi o styki wychodzące z ramienia i styki we wkładce ?! One są połączone takimi krótkimi kabelkami - ok. 1-2 cm.
Jak odłączysz kabelki to będziesz miał dostęp do styków :)
kmark pisze:To mam wyczyścić - bo nie do końca rozumiem określenie "w koszyczku".
Koszyk możesz wykręcić z ramienia, wtedy masz dostęp do bolców od strony ramienia.
A bolce w koszyku to te z poprzedniego zdania, łączące wkładkę z koszem (i w konsekwencji z ramieniem, przy koszu zamontowanym na ramieniu).

Teraz jasne? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Wkładka do SL-D3

#12

Post autor: kmark »

Jasne :P

Niestety d..a - jak lewy kanał chrypiał tak i dalej chrypi i gra nieco ciszej - choć rozebrałem koszyczek jak pisaliście i wszyściutko wyczyściłem alkoholem.
Dalej jest źle i co teraz mam zrobić ?

Czy mam oddać gramofon sprzedającemu z tego powodu (zapłaciłem 400 zł i gramofon mi się podoba) czy może oddać do naprawy jakiemuś elektronikowi ?!
Więc do czego doszedłem....
Najpierw rozebrałem gramofon i lutownicą "poprawiłem" lutowanie kabli przenoszących sygnał do amplitunera. Dalej charczało....
Teraz po kilku próbach sprawdziłem że kanałami sterują "kabelki" łączące wkładkę z ramieniem (górne) - czyli....
padła wkładka to jeśli usunę drugi i tym podłączę to będzie charczał jeden z kanałów - za to jeśli wybiorę dobry kabelek to będzie grał i także charczał jeden z kanałów
Padnięty jest przetwornik we wkładce przenoszący sygnał na jeden kanał - czyli zmiana wkładki powinna rozwiązać problem?
Hm nie mam pojęcia o naprawianiu... i co o tym myślicie ?
Pozdrawiam Marek

p.s. gramofon to nadzwyczaj ciekawe urządzenie do... myślenia :violin:
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Wkładka do SL-D3

#13

Post autor: kmark »

Witam. Więc problem z moim gramofonem został - zakończony :P
Najpierw zakupiłem wkładkę - ale po rozmowie z Panem z Wamatu - zrezygnowałem. Napisałem do sprzedającego mi gramofon i zobowiązał się do wysłania wkładki.
Otrzymałem dziś wkładkę Sony XL 15. Wiem że nie jest to wkładka "najwyższych" lotów ale...po jej wymianie gramofon gra czyściutko na obu kanałach.
Z czasem zakupię lepsiejszą wkładkę może Shura jakiegoś o którym już sporo czytałem tutaj na forum. Póki co poprawiłem lutowania wyjść, skalibrowałem ramię według porad Wojtka i jak na razie jestem zadowolony. Gramofon w połączeniu z amplitunerem Sanyo - tworzy świetnie brzmiący zestaw :violin:
Wszystkim za pomoc wielkie dzięki - pozdrawiam Marek
ODPOWIEDZ