Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#1

Post autor: Wuwuzela »

Znacie jakieś fajne?
Jakieś takie żeby nie było problemu z kupnem igły... :)

A jak ta by się sprawowała ta?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1623258239&c=1
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#2

Post autor: Wojtek »

Hmm... do Denona DP-300F to głównie na AT patrz.
Ten Ortofon może być niestety za wysoki, ale o dziwo trafiłem na jakiejś stronie ofertę gdzie sprzedawano ten gramofon z zamontowanym Ortofonem 2M Red, więc może i byłoby to dobre połączenie.

Do każdej nowej wkładki produkują nadal igły więc o to się nie martw :)

Problemem Denona DP-300F jest to, że jego ramię bardzo mało się podnosi, stąd wyższe wkładki nie będą dobrze współpracowały (ramię nie uniosłoby się nad płytę :D).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#3

Post autor: kielek »

Witam!
Z uwagi,że jestem nowym forumowiczem proszę o wyrozumiałość :) Podpinam się do tematu wkładki do Denona DP 300f ,otóż jestem posiadaczem tego "cuda techniki" od ponad roku i 2 miesiące temu wymieniłem "startową" wkładkę na AT-120E(różnica w odsłuchu jest,ale nie powalająca).Moje pytanie dotyczy,czy ewentualna wymiana na wkładkę AT-440mla spowoduje jakąś znaczącą różnicę?Zdaję sobie sprawę,że AT-440mla to inna klasa w porównaniu do AT-120e,ale czy dwukrotna różnica w cenie przełoży się na dużo lepsze brzmienie? Pozdrawiam i liczę,że ktoś odpowie na moje pytania :)
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#4

Post autor: Waluch »

jaki przedwzmacniacz gramofonowy posiadasz ?
pytam dlatego, ponieważ 440Mla na standardowym 47k gra z przewagą górnych rejestrów
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#5

Post autor: kielek »

Waluch pisze:jaki przedwzmacniacz gramofonowy posiadasz ?
pytam dlatego, ponieważ 440Mla na standardowym 47k gra z przewagą górnych rejestrów
Niestety na razie używam przedwzmacniacza wbudowanego w gramofon,bo taki posiada ten Denon.W niedalekiej przyszłości zamierzam dokupić jakiś przedwzmacniacz(jakiś może polecasz w rozsądnej cenie do klasy tego gramofonu?)i ominąć ten wbudowany.Sam wzmacniacz też nie powala,bo mam do wyboru słuchać płyt na Denonie AVR 1509 lub na Technics SA-EX 120,z Denonem grają Wharfedale Crystal2-30 a z Technicsem tonsilowskie Soundfindery 250.
Awatar użytkownika
Łukasz
Posty: 70
Rejestracja: 27 lut 2011, 12:57
Lokalizacja: Piaseczno

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#6

Post autor: Łukasz »

Wojtek pisze:trafiłem na jakiejś stronie ofertę gdzie sprzedawano ten gramofon z zamontowanym Ortofonem 2M Red
Ja mam właśnie tak (chociaż wkładkę dokupiłem osobno bo do gramofonu dostałem jakieś dziadostwo) i nie narzekam. Właściwie to polecam :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#7

Post autor: kielek »

Łukasz pisze:
Wojtek pisze:trafiłem na jakiejś stronie ofertę gdzie sprzedawano ten gramofon z zamontowanym Ortofonem 2M Red
Ja mam właśnie tak (chociaż wkładkę dokupiłem osobno bo do gramofonu dostałem jakieś dziadostwo) i nie narzekam. Właściwie to polecam :)
Ja właśnie wahałem się między tym Ortofonem a AT 120 E i kupiłem to drugie i napiszę,że jakoś ta wkładka mnie nie oczarowała.Może faktycznie lepiej było wybrać tego Ortofona?W niedługiej przyszłości zamierzam zmienić tą wkładkę i myślałem o AT-440 Mla,ale może zerwać z AT i uderzyć w Ortofona z tego przedziału cenowego,albo w coś z Grado podobnej klasy?Czy ktoś ma jakieś opinie w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#8

Post autor: Wojtek »

Póki jedziesz na wbudowanym w Denona preampie to nie wiem czy jest sens ładować gruba kasę w kolejne wkładki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#9

Post autor: zoombie »

kielek pisze:Ja właśnie wahałem się między tym Ortofonem a AT 120 E i kupiłem to drugie i napiszę,że jakoś ta wkładka mnie nie oczarowała.Może faktycznie lepiej było wybrać tego Ortofona?W niedługiej przyszłości zamierzam zmienić tą wkładkę i myślałem o AT-440 Mla,ale może zerwać z AT i uderzyć w Ortofona z tego przedziału cenowego,albo w coś z Grado podobnej klasy?
Wiedzę, że wątek leciwy, ale trudno mi teraz przelatywać wszystkie nowsze by znaleźć odpowiedź na następujące pytania ;) : I co? Kupiłeś coś nowszego? A jeśli tak, to pogoniłeś AT 120, czy trzymasz w zapasie? No i oczywiście, jeśli kupiłeś, to co i jakie wrażenia?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#10

Post autor: kielek »

Plany się nieco zmieniły ;) Pogoniłem w międzyczasie Denona nie wkładkę :D Wkładkę mam na jednym z gramofonów dalej At-120E,na drugim At-13EaV-jakoś zapałałem miłością do produktów AT :lol:
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#11

Post autor: zoombie »

Thx, czyli ta AT-120 nie taka zła :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka, ale taka żeby pasowała do DENONA DP-300.

#12

Post autor: kielek »

Nie skłamię jak powiem,że bardzo dobra wkładka ;) Wtedy(jak pisałem ten post)byłem młody,głupi i do psa podobny :D
ODPOWIEDZ