jaka koncówka mocy do 2000zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

jaka koncówka mocy do 2000zł

#1

Post autor: wlodek1001 »

Do swojego pro jecta 1 Xpression III i amplitunera Onkyo TX-SR875 zdecydowałem się zakupić stosowną końcówkę mocy do kolumn frontowych, stereo będzie na bazie wyjście pre amp z amplitunera via końcówka mocy i do B&W 603, myślę,że moje oczekiwania co do lepszego stereo niz dotychczasowe z amplitunera zostaną zaspokojone, co możecie mi polecić? jedna z obecnych opcji jest używany NAD C 272, a może coś innego i mniejszej mocy zagra
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jaka koncówka mocy

#2

Post autor: Wojtek »

wlodek1001 pisze:myślę,że moje oczekiwania co do lepszego stereo niz dotychczasowe z amplitunera zostaną zaspokojone
Pierw miał być preamp, spełzło na niczym (chyba), a teraz końcówka, a wszystko nadal wokół amplitunera Onkyo... :)

Brakuje takiego detalu jak budżet...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: jaka koncówka mocy

#3

Post autor: wlodek1001 »

witam, tak się składa ,że to nieszczęsne ONKYO musi pozostać, łączyć kino domowe ze stereo, ponawiam pytanie co do tej końcówki mocy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jaka koncówka mocy

#4

Post autor: Wojtek »

wlodek1001 pisze:tak się składa ,że to nieszczęsne ONKYO musi pozostać, łączyć kino domowe ze stereo
Wiemy, wiemy...
wlodek1001 pisze:ponawiam pytanie co do tej końcówki mocy.
A ja ponawiam pytanie o budżet. No chyba że nie ma granicy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: jaka koncówka mocy

#5

Post autor: wlodek1001 »

Wojtek pisze:
wlodek1001 pisze:tak się składa ,że to nieszczęsne ONKYO musi pozostać, łączyć kino domowe ze stereo
Wiemy, wiemy...
wlodek1001 pisze:ponawiam pytanie co do tej końcówki mocy.
A ja ponawiam pytanie o budżet :)
do 2000 zł
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: jaka koncówka mocy do 2000zł

#6

Post autor: wlodek1001 »

zawsze było dużo życzliwych acz czasami krytycznych uwag i porad w sprawie mojej 'heroicznej' walki :cry: o lepsze stereo, a teraz NIC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jaka koncówka mocy do 2000zł

#7

Post autor: Wojtek »

Powiem szczerze, nowej końcówki Tobie nie polecę, a sprzęt vintage raczej olejesz, tak jak to się stało w wątku z przedwzmacniaczem (do tej pory nie wiem dlaczego, mimo że pytałem tam). Tak więc obecnie trochę szkoda mi czasu na uszczęśliwianie kogoś na siłę ;)
Nie wiem jak inni do tego podchodzą.

Jeśli jest inaczej to popraw mnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: jaka koncówka mocy do 2000zł

#8

Post autor: JacK »

Ja przez całe lata walczyłem próbując łączyć system 5.1 i 2.0 w jednym zestawie. Nigdy jednak nie udało mi się być w pełni zadowolonym. Najbliżej było wtedy gdy miałem procesor wielokanałowy Rotela z wydzieloną sekcją analogową dla stereo. Ten przedwzmacniacz podawał sygnał na końcówkę mocy również marki Rotel. Jednak problemem były zawsze kolumny których układ 5.1 dla muzyki i filmów jest zupełnie inny. Dlatego też zrezygnowałem z łączenia tych dwóch światów i teraz mam dwa niezależne systemy. Jednak końcówkę mocy sobie zostawiłem i gra u mnie w zestawie stereo. Wykorzystuję jej cztery sekcje zasilając w bi-ampingu kolumny B&W. To stary model RB-985 który kupiłem jako nówkę z salonu i jak narazie nigdy mnie nie zawiódł choć gra po kilka godzin dziennie. Testowałem też dwie nowsze końcówki wielokanałowe od Rotela (te z kaloryferem z przodu) i również mogę je polecić.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: jaka koncówka mocy do 2000zł

#9

Post autor: wlodek1001 »

dzięki, to dla mnie cenne wskazówki ,że z piasku bicza nie ukręce, pozostanę przy kinie domowym 5.1 modyfikując to co sie da z opcji stereo tj nowy pre amp gramofonowy, nowa wkładka/ podobno zmiana wkładki na lepszą zawsze daje dobre efekty/ zmiana kabli / VdH CS 122 są u mnie "osłuchane" przez ponad 14 lat/ i może za jakiś czas nowe /inne/ kolumny B&W 603 też mają swoje lat, dzięki za wsparcie. Jestem przekonany ,że powyższe zmiany dadzą efekt, może nie taki jak wymiana systemu na 2.0 i nowy gramofon, ale zawsze coś będzie, czyli połącze miłe z pożytecznym
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jaka koncówka mocy do 2000zł

#10

Post autor: Wojtek »

Bez komentarza... :) Zero konsekwencji w Twoich planach włodek.
I ty się potem dziwisz, że ludzie milczą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ