Przedwzmacniacz do 150 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
jon124
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:10

Przedwzmacniacz do 150 zł

#1

Post autor: jon124 »

Witam,
na początku chciałbym się przywitać ponieważ to mój pierwszy post. Nazywam się Janek i zaczynam dopiero swoją przygodę z płytą winylową. Zacznę od tego, że mimo iż przeczytałem już kilka wątków tu na forum to nadal jestem mocno zielony więc bardzo serdecznie proszę o wzięcie na to poprawki ;)
Wiem, że duża część z Was nie poleca totalnych szrotów ale cóż mam na stanie taki sprzęt i od tego chciałbym na spokojnie zacząć. Jeśli wkręcę się w temat to na pewno będę chciał rozbudowywać zestaw, ale na razie muszę wiedzieć czy to jest to co mnie interesuje czy słomiany zapał :)
Kilkanaście lat temu przygarnąłem od dziewczyny gramofon Unitra Bernard GS434. Cóż... dziewczyna zniknęła, a gramofon pozostał :D
Przez ten cały czas gramofon walał się po szafach i przeprowadzał wraz ze mną aż do grudnia zeszłego roku kiedy to postanowiłem w końcu spróbować czy to w ogóle działa! Przy pomocy przyszłego teścia przesmarowaliśmy oś (nie wiem jak to profesjonalnie się nazywa :/ ) i wymieniliśmy przepalony kondensator na początku obwodu. Gramofon ruszył i zgodnie ze wskazaniem strobo oceniliśmy, że w miarę trzyma prędkość kątową obrotów.
Igła w gramofonie była złamana więc postanowiłem po przeczytaniu paru wątków zakupić uniwersalną AT91
https://allegro.pl/oferta/wkladka-gramo ... ZGI2Yjg%3D
Słucham bardzo różnych stylów muzyki (od techno/rave przez rock/metal po muzykę klasyczną) więc uznałem, że na start będzie to w sam raz wybór.
Problem pojawił się przy podłączeniu urządzenia. Mam wzmacniacz cyfrowy Pioneer VSX-528, który służy mi do obsługi kina domowego (wraz z tym zestaw głośników JBL 4+1+subwoofer) który oczywiście nie ma wejścia phono.
Kupiłem więc przełączkę :
https://www.euro.com.pl/adaptery-i-prze ... 00126-1440
no i ruszyło... oczywiście bardzo cicho.
Wtedy doczytał, że potrzebował będę przedwzmacniacz. Na allegro jest dość duży wybór, ale tym razem nie chcę popełnić błędu, że znów będzie mi czegoś brakować więc postanowiłem się zarejestrować i zapytać doświadczonych użytkowników.

Serdecznie proszę więc o radę przy wyborze takiego przedwzmacniacza. Budżet to myślę 150 zł. Chyba nie ma sensu płacić na początku więcej (zwłaszcza przy takiej klasie gramofonu), ale gdyby miało być coś na prawdę ciekawego to jestem w stanie dopłacić kilka dyszek.

pozdrawiam wszystkich życzliwych i życzę miłej niedzieli !
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz do 150 zł

#2

Post autor: dot87 »

Tanio, najbardziej podstawowy:
https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacnia ... DjOOK.html
Ewentualnie przy odrobinie szczęścia można czasami trafić w ciut większych pieniądzach art dj pre a to już podobno całkiem niezły przedwzmacniacz
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
Zbyszek 1963
Posty: 864
Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:11
Gramofon: Sansui SR-838
Lokalizacja: Żory

Re: Przedwzmacniacz do 150 zł

#3

Post autor: Zbyszek 1963 »

jon124 pisze:
26 sty 2020, 15:18
ale gdyby miało być coś na prawdę ciekawego to jestem w stanie dopłacić kilka dyszek.
mam przedwzmacniacz prawie nie używany kompletny z zasilaczem i papierami obsługuje wkładki MM i MC oraz ma USB kupując nowy gramofon Pro-Ject Debut Carbon DC ten pre był w zestawie a ja już miałem jak ci odpowiada to się dogadamy
Załączniki
IMG_20200126_185953.jpg
IMG_20200126_185925.jpg
Sansui SR-838,Sansui SR-212,Sansui SR-535,Sansui 7000,Sansui SD-7000,Sansui SC 700,Sansui A-80,Sansui T-80,Sansui D-100,Sansui LM-330,Sansui HS-200
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
jon124
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:10

Re: Przedwzmacniacz do 150 zł

#4

Post autor: jon124 »

Dziękuję za info. Zapoznam się z opiniami o powyższym sprzęcie i dam znać. Chętnie przeczytam jeszcze inne propozycje. Widziałem na allegro sporo sprzętu w tym taki do samodzielnego montażu. Gdzieś na forum czytałem że ten "podstawowy" to najtańsze podzespoły i zupełnie nic specjalnego więc może lepiej jakaś używka?
bogdanh
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2019, 20:13
Gramofon: Technics SL-Q21
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Przedwzmacniacz do 150 zł

#5

Post autor: bogdanh »

Cześć
Poszukaj na All..ro Sprzedającego o nicku Grzegorz568 - sprzedaje przedwzmacniacze własnej konstrukcji, same pozytywne komentarze, cena ciekawa, korzystam z tego wyrobu - działa, nie jest to na pewno dźwięk z najwyższej półki, ale dla mnie na razie wystarczy.
Pozdr
jon124
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:10

Re: Przedwzmacniacz do 150 zł

#6

Post autor: jon124 »

Dziękuję wszystkim za pomoc. cichymen 63 dziękuję za ofertę. Zdecydowałem się na ART DJ PRE II (208 zł cena z przesyłką) po przeczytaniu paru wątków w dziale zakupy. Nie wiem czy 'zostanę' w gramofonach, ale kupować coś 100 zł taniej, tylko po to żeby było, wydaje mi się bez sensu. Może z czasem wymienię gramofon i wtedy będę pluł sobie w brodę za wybór najtańszego sprzętu.
Temat do zamknięcia !
ODPOWIEDZ