kenwood czy sony

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Jacek691
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2020, 21:07

kenwood czy sony

#1

Post autor: Jacek691 »

Witam wszystkich Chciałem prosić o opinie odsłuchowe które pomogą mi podjąć decyzję w zakupie odpowiedniego wzmacniacza. po odsłuchaniu tego kawałka https://www.youtube.com/watch?v=2B4vnOlB5-U , prawie zakochałem się w tym dżwięku i coś takiego chciałbym żeby u mnie tak grało. kolumny jakie będą współpracowały z przyszłym wzmacniaczem to Cantony Qinto 530. Propozycji mam kilka : kenwood ( trio ) ka-7100 , 7300 , 8100, sony ta-f 550es , 570es, 720es . Nie będę ukrywał że wizualnie bardziej podoba mi się kenwood. Docelowo plan 10-letni :D zakłada kenwooda 600 lub 9100 ewentualnie sony ta-f 830 , TA-FA7es. Dlatego prosiłbym o wskazówki który z tych wzmacniaczy da mi tak piękny dźwiek. Bo jak wiadomo nie zawsze model wyższy jest lepszy. Dziękuję i pozdrawiam
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: kenwood czy sony

#2

Post autor: szczepan_def »

Mi do acustica pasują moje el-84 :mrgreen: przy tranach jest :shock: ale ja mam drewniane ucho :oops:
Too many tubes, too little time...
łobuz
Posty: 440
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: kenwood czy sony

#3

Post autor: łobuz »

Tylko pamiętaj że jakość dźwięku to nie tylko wzmacniacz ale i źródło
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
Jacek691
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2020, 21:07

Re: kenwood czy sony

#4

Post autor: Jacek691 »

Witam. Zdaję sobie z tego sprawę . Dlatego ciężko jest coś wybrać . Chciałbym w przyszłości skompletować całą wieżę i tu niestety o np. cd kenwooda pasującego do tych wzmacniaczy będzie ciężko :D :D . Z sonego da się to poskładać tylko czy będzie to tak ładnie grało ??
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: kenwood czy sony

#5

Post autor: szczepan_def »

Od dostawcy prądu, poprzez kable sieciowe, interkonekty, kondycjonery, wkładki, źródła, preampy, ampy, końcówki, przewody głośnikowe, zestawy głośnikowe, przewody prawoskrętne, lewoskrętne, kierunkowe, nie kierunkowe (moje ulubione :mrgreen: ), akustyka budy etc. Etc. Etc... jest tyle różności do wyboru w każdym elemencie toru że naprawdę ciężko coś doradzić z zewnątrz... Coś co dla kogoś jest podłogą dla kogoś innego może być sufitem... Teraz magluje Sansui 771 z klonami fx-300 że tak powiem jak jest cicho to jest głośno... nie dziwota że potek vol był wytarty pomiędzy 2-3... Nie będę truł jak to brzmi 🤫
Too many tubes, too little time...
łobuz
Posty: 440
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: kenwood czy sony

#6

Post autor: łobuz »

Jacek691 pisze:
24 sty 2020, 21:22
Z sonego da się to poskładać
o ile pójdziesz w serie ES to już może całkiem fajnie zagrać
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
Jacek691
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2020, 21:07

Re: kenwood czy sony

#7

Post autor: Jacek691 »

myślałem tylko o ES. Kiedyś jak byłem piękny i młody ( teraz już tylko "i" zostało ) miałem jakiegoś soniaka. Chyba była to 550es ale pewny nie jestem. Teraz myślę o tej serii z drewnianymi boczkami i na początek albo 550es albo 555es albo 630esd. Nie chcę też niepotrzebnie szaleć z mocą żeby nie zmieniać kolumn. Zresztą bardziej mi zależy na jakości a nie na głośności. Chodzi mi oto żeby wydać kasę raz i mieć święty spokój. Ech ciężki żywot. Żeby człowiek miał kasę to by kupił wszystkie i zostawił ten najlepszy :lol: :lol: . A tak to kombinuje jak koń pod górkę
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: kenwood czy sony

#8

Post autor: szczepan_def »

Jacek691 pisze:
25 sty 2020, 18:46
A tak to kombinuje jak koń pod górkę
I to jest w tym "sporcie" najpiękniejsze... Gdyby to było takie proste, byłby jeden model wzmaka jedno pre, jedna wkładka, para kolumn... I nie byłoby o czy dyskutować... Nudno tak🧐
Too many tubes, too little time...
Jacek691
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2020, 21:07

Re: kenwood czy sony

#9

Post autor: Jacek691 »

Witam po malutkim urlopie :D :D :D . Faktycznie masz racje i zacznę kombinować> na początek kupie kupie albo sony 730es albo kenwooda 7020. i zobaczymy który z nich zostanie , a potem powoli będę się spinał coraz wyżej. Metoda prób i błędów bedzie tu chyba najlepsza. Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ