Przedwzmacniacz do 1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#16

Post autor: Wojtek »

To ciut drogo, moim zdaniem. Bardziej bym proponował jednak spróbować z Yamahą lub Onkyo, które JacK zganił.

No albo ustrzel sobie tego NADa. Już jesteś zaznajomiony z NADowym brzmieniem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#17

Post autor: Robertson »

Dzięki ...trochę boję sie tego Luxmana , że za miękki będzie .Choć końcówkai tannoye grają dynamicznie . Z drugiej strony miałem kiedyś Nada 3025 legenda !.Ale grał tak na wskroś po "angielsku" nie to co 340-ka ;)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#18

Post autor: Robertson »

Jeszcze jedno krótkie pytanie dotyczace Luxmana.Orientujecie się na czym polega róznica między modelami C 02 i C 120 A ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#19

Post autor: Wojtek »

Zasadniczo ten pierwszy jest następcą tego drugiego :) Wyglądają inaczej, a to też różnica. Nie wiem w sumie o jakie różnice pytasz :)
Mniej więcej ta sama jakość i specyfikacje, ale 120A ma więcej funkcji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#20

Post autor: Robertson »

I chyba juz się nie dowiem...... albowiem ....przytaszczyłem dzisiaj do domu Nad 1300 i Luxman C 02 na testy :violin: Trochę mnie rozczarował Nad i łatwość podjęcia decyzji.To co zrobił Luxman powaliło mnie na glebę!!! Liczyłem na kilku dniowe testy ,odsłuchy, rozterki itd.A tu ....masz :( Kilka płyt, pierwsze wrażenie , które tylko z czasem się coraz bardziej potwierdzało.
Nietety wszytko przemawiało na korzyść Luxmana.Od wagi po estetykę ,jakość wykończenia i brzmienie. Miękki ale nisko schodzący i kontrolowany bas.Nad w tym zakresie brzmiał jak by miał za duże buty .Raz twardo i punktowo tak drewnanie a za drugim razem potężnie i rozwlekle.Jak na Nada to mizerna średnica.Góra nawet nie zła i chyba z tego wszytkiego to plus dynamika to dwie pozytywne jego cechy. Nie wiem ...może w innej sytuacji bez bezpośredniego porównania z Luxmanem wypadł by lepiej ? Kto wie....może ? Natomiast walory Luxmana hmmm...... słodycz , myzykalność , dynamika i ten niesamowity bassssssss !!!!! Miękki a niesłychanie barwny i dynamiczny. Potrafiący wypompować sporo powietrza! Niby jedno udzerzenia a kilka składowych . Średnica to klasa sama w sobie . Góra trochę osłodzona szczególowa i pozwalająca wystaczająco długo wybrzmieć najwyższyn składowym.Wszystko to tworzy jeden olbrzymi plastyczny dżwiekowy obraz. W połączeniu z i muzykalnością Duala ...strzał w dziesiątkę :D CD brzmi też wybornie !!! I niestey..... DJ do żyda. Pre amp wbudowany do Luxmana gra duuużo lepiej dzieli je przepaść :cry: O kilka stówek przekroczyłem budrzet ale mimo to jestem cholernie szczęśliwy :dance:

http://hi-end.blog.onet.pl/2008/01/26/luxman-c-02-c02/
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#21

Post autor: Robertson »

Drugi dzień odsłuchów i Luxmanik przez cały czas zadziwia. Nad aspektami brzmienia nie bedę sie rozwodził ale.....jedna kwestia mnie zasmuca.A mianowicie.Dlaczego nie wszystkie dżwięki zarejestrowane na winylu dostępne są dla wszystkich.Płacimy przecierz tyle samo za daną płytę.A te niuanse i szczególiki słyszą tylko ci , którzy zainwestują kilka - naście tysi w tor :( Gdybym wczoraj nie przytaszczył do domu tego urządzenia to nie usłyszłabym tego co jeszcze jest zapisane , na nie których krążkach . Cały czas szokuje mnie to bogactwo srednicy i zróznicowanie basu. Góra pojawiła się na płytach , które uważałem za kiepsko zrealizowane. I ten hirurgicznie precyzyjny potentjometr głośności!!!! Echh...przepiękny weekend się kroi :violin:
W chwili obecnej budziet troszku nadszarpnięty ale....w nie dalekiej przyszłości będę rozgladał sie nad jakąś super końcówką mocy. Może Luxman M 20/M 02 ;) Na pewno założę oddzielny wątek myślę , ze coś mi podsuniecie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#22

Post autor: Winters »

Etam, kup lampowy ;)
DIOMEDES KATO
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#23

Post autor: Robertson »

uhmmm.... JJ Elektronik ten czech od Pro Jeta z Cieszyna.Słuchałem jego lampowca kilka razy. JJ 322 rewelacja!!! Ale cena... chyba 16 i pól tysia to ciutke dużo. Wspominam czasy kiedy miałem Nada 3020 ojciec kolegi od , którego kupiłem Tannoye używał wtedy Luxmana.Nie pamiętam symbolu.Był to wzmacniacz zintegrowany z lampą w sekcji przedwzmacniacza widoczną przez szybkę w obudowie.Grał superrr. Wiem , że mi od serca radzisz Winters.To super rozwiazanie....lampa na wyjściu i dwa monobloki po jednym na każdy kanał :clap: Może kiedyś ;)

Znalazłem !!!! http://allegro.pl/jj-322-323-2a3-40-hi- ... 80104.html Potwierdzam poezja.... i nie prawda , że lampy nie potafią garć dynamicznie :naughty: On potrafi !!!
Ostatnio zmieniony 13 lip 2013, 15:56 przez Robertson, łącznie zmieniany 2 razy.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#24

Post autor: Robertson »

Właśnie oglądałem Twojego Fishera plus Optofonika w granicie hmmm.... miodzio :clap: Próbowałeś w tym zestwie Tonsile ZG 40 C z membraną bierną . Z pierwszym Radmorem grają cudownie.Ja miałem wersję 8 ohmowa z WS 503 .Też fajnie to brzmiało :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Przedwzmacniacz do 1000 zł

#25

Post autor: Winters »

Robertson pisze:Właśnie oglądałem Twojego Fishera plus Optofonika w granicie hmmm.... miodzio :clap: Próbowałeś w tym zestwie Tonsile ZG 40 C z membraną bierną . Z pierwszym Radmorem grają cudownie.Ja miałem wersję 8 ohmowa z WS 503 .Też fajnie to brzmiało :)
Ta, próbowałem. To są marne kolumny, tak jak większość polskich wynalazków po 1975. Miałem jeszcze ZG 886 (znane też jako Altus 120) i Tannoye 631. Niby niewielkie Tannoye pożarły PRLowskie zestawy razem z kablami. Obecnie jestem zadowolony z moich Wharfedale z 1967.
DIOMEDES KATO
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#26

Post autor: Robertson »

Z PRL- owsikimi klockami grały fajnie . To były 80 - te lata ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#27

Post autor: Wojtek »

Skoro już kupiłeś przedwzmacniacz Robertson to... nie rozkręcaj się z pobocznymi gadkami, OK? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9789
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Przedwzmacniacz do 1000 zł

#28

Post autor: Cracker »

Robertson pisze:Wspominam czasy kiedy miałem Nada 3020 ojciec kolegi od , którego kupiłem Tannoye używał wtedy Luxmana.Nie pamiętam symbolu.Był to wzmacniacz zintegrowany z lampą w sekcji przedwzmacniacza widoczną przez szybkę w obudowie.Grał superrr.
Pewnie o ten Ci chodzi. :D
To jeden z moich rupieci . :lol: Używam go właściwie tylko z słuchawkami
Załączniki
IMG_8524.JPG
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#29

Post autor: Robertson »

Coś w tym stylu :)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do 1000 zł

#30

Post autor: Robertson »

Oki...admin my admin ...zamykamy wątek ;)
ODPOWIEDZ