Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
witas
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:57

Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#1

Post autor: witas »

Witam,

Postanowiłem zakupić sobie gramofon. Zdecydowałem się na rozwiązanie ekonomiczne, to jest produkt firmy Lenco. Po prostu, przygodę z wynilami dopiero zaczynam, a nie mam ochoty w "świeże" hobby pakować od razu kilkuset złotych. Zamówiłem z Allegro model który padł mi po dosłownie 20 minutach używania. Towar zareklamowałem i dziś zamiast Lenco dostałem takie oto coś: http://www.agknordic.com/index.php?side_id=282
Wiem że nie jest to produkt najwyżej klasy; martwi mnie trochę wkładka ceramiczna (to to samo co piezoelektryczna?), a także igła "wykonana z szlachetnego materiału ( raczej nie diament?), a trochę się obawiam czy nie zniszczę tym sprzętem płyt
Wobec tego mam pytanie: czy towar jednak odesłać - mam w końcu do tego prawo.
Czy jednak przez jakieś pół roku używać ten gramofon - wtedy myślę że i dozbieram na lepszy sprzęt i moja wiedza w tym zakresie się zwiększy.
Oczywiście mówimy o odsłuchu wyłącznie w warunkach domowych.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Gramofon Zakupiony - prośba o opinię

#2

Post autor: Waluch »

ja bym go odesłał i kupił jakiś inny używany, nawet jeśli miałby kosztować ok 150zł

imho, szkoda płyt ryć tą wkładką i szkoda pieniędzy na drugą wkładkę do tego gramofonu
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Gramofon Zakupiony - prośba o opinię

#3

Post autor: eenneell »

Ja oddam w dobre rece, w dobrym stanie gramofon Fonici z 1989 roku (chyba) ooo taki:
http://allegro.pl/gramofon-unitra-fonic ... 58407.html
W Krakowie od ręki :) lub w Warszawie (ale nie od ręki, czasem bywam w W-wie)
Jedyny mankament to brak nóżki ( rozwulkanizowala sie, czuli przkleila do blatu i roztopiła)
reszta dziala OK :D
To taki świadomy "OTek"
witas
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:57

Re: Gramofon Zakupiony - prośba o opinię

#4

Post autor: witas »

Mam jeszcze jedno pytanie: skro niefortunnie dostałem gramofonu wkładka ceramiczną (piezo?), a ta niszczy płyty, to jaka jest skala tego zjawiska? tzn jeżeli załóżmy słucham jednego albumu maksymalnie kilka razy w tygodniu, to po jakim okresie czasu płyta będzie "zjechana"?
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Gramofon Zakupiony - prośba o opinię

#5

Post autor: kaZ »

witas,
odeślij to " cudo" póki czas.Te gramiaki to nic dobrego.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#6

Post autor: Wojtek »

witas pisze:a nie mam ochoty w "świeże" hobby pakować od razu kilkuset złotych. Zamówiłem z Allegro model który padł mi po dosłownie 20 minutach używania.
To poniekąd powinna być nauczka na przyszłość :)
witas pisze:Wiem że nie jest to produkt najwyżej klasy
Ale bliski najniższej, wbrew pozorom.
witas pisze:martwi mnie trochę wkładka ceramiczna (to to samo co piezoelektryczna?)
Tak.
witas pisze:a także igła "wykonana z szlachetnego materiału ( raczej nie diament?)
Pewnie szafir, czyli typowy tani materiał wykorzystywany przy piezoelektrykach :)
witas pisze:a trochę się obawiam czy nie zniszczę tym sprzętem płyt
Jest niestety spora szansa na to, a i dźwięk raczej "taki sobie" będzie.
witas pisze:Wobec tego mam pytanie: czy towar jednak odesłać - mam w końcu do tego prawo.
Odesłać i zażądać zwrot $. Jak się będą dąsali to powiedz, że wiesz co to UOKiK.
witas pisze:Czy jednak przez jakieś pół roku używać ten gramofon - wtedy myślę że i dozbieram na lepszy sprzęt i moja wiedza w tym zakresie się zwiększy.
Długoterminowo jednak bardziej opłaci Ci się nie zajmować się tym gramofonem od AGK Nordic :)

Chyba rozumiem czego się obawiasz. Nowe hobby, nie wiesz czy "złapiesz bakcyla", nie chcesz wchodzić w duże koszty. Powiem tak, jak dobrze kupisz udany używany gramofon (czyli krótko mówiąc nie przepłacisz) to nawet jak Ci się to hobby znudzi to przy późniejszej odsprzedaży nie stracisz, gdyż cena tych sprzętów w dół już nie idzie (jak to ze starszymi rzeczami bywa ;) ).
Waluch pisze:i szkoda pieniędzy na drugą wkładkę do tego gramofonu
Jak to zwykle bywa w tych tanich konstrukcjach (mam podejrzenie, że robi je ta sama chińska manufaktura :) ), wkładki nie da się wymienić, ramienia nie da się wyregulować, a kompatybilna igła jest tylko jedna :)
Także nawet jakby człowiek chciał to za dużo nie wskóra.
eenneell pisze:Ja oddam w dobre rece
W sensie że za darmo, tak jak nakazuje natura oddawania w dobre ręce? :) Tak czy siak, takie rzeczy to do Giełdy eenneell ;)
witas pisze:Mam jeszcze jedno pytanie: skro niefortunnie dostałem gramofonu wkładka ceramiczną (piezo?), a ta niszczy płyty, to jaka jest skala tego zjawiska? tzn jeżeli załóżmy słucham jednego albumu maksymalnie kilka razy w tygodniu, to po jakim okresie czasu płyta będzie "zjechana"?
Trudno tak jednoznacznie powiedzieć, szczególnie że nie sposób się powiedzieć jaki masz nacisk w ramieniu tego gramofonu bez zastosowania wagi jubilerskiej itp. No i jakość szlifu igły też wątpliwa. Ja tylko tak gdybam, że to szafir, ale równie dobrze może to być co innego :)
Czy warto w takiej sytuacji wydawać pieniądze na płyty i ryzykować ich katowanie? Wg mnie nie.

Tak więc nie jestem w stanie Tobie powiedzieć nawet szacunkowo jak by to się wszystko skalowało. Do zupełnego "zjechania" płyty wbrew pozorom jest daleka droga ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
witas
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:57

Re: Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#7

Post autor: witas »

Dzięki za odpowiedzi.
Jeszce nie podjąłem ostatecznej decyzji o wysłaniu gramofonu.
Myślę, że nawet jak go zachowam, to ewentualnie w celu jednokrotnego, może dwukrotnego przesłuchania swojej dotychczasowej, skromnej kolekcji.
Skupię się raczej na kupnie płyt, odkładając kasę na lepszy gramofon. A to "cudo" będzie rzadko używane:)
Szkopuł w tym, że nie lubię kupować rzeczy używanych, bo kiedyś się na takich naciąłem ( co prawda nie chodziło o gramofon)
Jeszcze raz dzięki... bardzo rzeczowe forum.:)
P.S 1: W manualu angielskim piszą że igła jest diamentowa (diamond)
P.S 2: zdecydowałem się taki tani gramofon, bo niestety, przede mną kompletowanie całego hi-fi - mam dośc już głośników komputerowych i boomboxa :)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 18:33 przez witas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#8

Post autor: Wojtek »

Nie szkoda Tobie wyrzuconych pieniędzy? :think: Byłoby o tyle więcej pieniędzy na płyty :)
witas pisze:Skupię się raczej na kupnie płyt, odkładając kasę na lepszy gramofon.
Może lepiej na razie w ogóle darować już sobie zakup płyt aż do momentu zakupu lepszego gramofonu?
Ja osobiście nie rozumiem podejścia, gdzie kupujemy płyty nie mając na czym ich słuchać. To kolekcjonerka czy słuchanie jest ważniejsze? :)
Dodatkowo, kupujesz używane płyty i w sumie nie będziesz miał jak ocenić czy płyta faktycznie jest w dobrym stanie dopóki nie będziesz miał gramofonu, czyli innymi słowy kolejna ciut bezsensowna sytuacja.

Róbta jak chceta, dla mnie to trochę dziwaczne. Coś jak kupowanie nowych opon do auta, którego jeszcze nie mamy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#9

Post autor: Krzyś »

Wojtek pisze:Ja osobiście nie rozumiem podejścia, gdzie kupujemy płyty nie mając na czym ich słuchać. To kolekcjonerka czy słuchanie jest ważniejsze? :)
Dodatkowo, kupujesz używane płyty i w sumie nie będziesz miał jak ocenić czy płyta faktycznie jest w dobrym stanie dopóki nie będziesz miał gramofonu, czyli innymi słowy kolejna ciut bezsensowna sytuacja.
))));

właśnie obróciłeś w niwecz i odracjonalizowałeś ostatnie 10 miesięcy mojego życia, kiedy to kupowałem duże ilości płyt szelakowych, nie mając ich na czym słuchać ):

wypada się teraz chyba zastrzelić ));

oczywiście żartuję (;
witas pisze:Dzięki za odpowiedzi.
Jeszce nie podjąłem ostatecznej decyzji o wysłaniu gramofonu.
gramofon radzę jak najszybciej odesłać - im szybciej tym lepiej, przy zawieraniu umów na odległość (aukcje "kup teraz" też, zwykłe aukcje z licytacją nie) masz 10 dni na odstąpienie od umowy za obopólnym zwrotem świadczeń, więc jeszcze jedna opcja
a jeśli już za późno, albo sprzedający jest ciężki, to możesz w ciągu 2 lat skorzystać z rękojmi, przy czym w ciągu 6 miesięcy to na sprzedającym leży ciężar udowodnienia, że przedmiot umowy nie ma wad (potem udowodnić musi kupujący)

ten "sprzęt" co Ci przysłali to totalne badziewie, nie wiem ile za to dałeś, ale stawiam dolary przeciw orzechom, że za tą kwotę kupiłbyś bardzo przyzwoity używany sprzęt + przedwzmacniacz vivanco
(mimo tego, że ja audiofilem absolutnie nie jestem i nie odróżniam brzmienia dobrego gramofonu za 500 zł od dobrego gramofonu za 5 000, to jednak gramofon z wkładką piezoelektryczną AKA ceramiczną AKA krystaliczną jestem w stanie odróżnić)

każdy się zapewne dał oszukać przy kupowaniu używanej rzeczy, ale jak postąpisz tak jak wszyscy na forum, czyli najpierw dasz linki do potencjalnych kandydatów do zakupu, albo poprosisz o takowe, to inni użytkownicy na podstawie aukcji - przez pryzmat doświadczenia - będą w stanie ocenić czy sprzedający jest wiarygodny, a sprzęt sprawny, dużo też daje przeczytanie komentarzy sprzedającego, przy czym >=98% za komentarze to już kiepski sprzedawca
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
witas
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:57

Re: Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#10

Post autor: witas »

Dobra, pewnie odeśle ten gramofon.
Ogólnie to i tak muszę zebrać całe hi-fi - także kaskę odkładam.
W sprawie gramofonu się odezwę co najmniej za jakieś 2,3 miesiące - inne wydatki na głowie.
Cóż, winylowy failstart...;/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#11

Post autor: Wojtek »

witas pisze:Cóż, winylowy failstart...;/
Pierwsze śliwki robaczywki :) Spokojnie, nie ty pierwszy i pewnie nie ostatni wpadłeś w pułapkę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
witas
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:57

Gramofon AGK Nordic - prośba o opinię

#12

Post autor: witas »

Mój cel to Reloop 1000 mk3, nowy.... ale to nie wcześniej niż w grudniu bo jeszcze głośniki i wzmacniacz po drodze...:)
ODPOWIEDZ