Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
KSI
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2020, 14:32

Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#1

Post autor: KSI »

Z gramofonu słuchałem muzyki, gdy byłem dzieckiem u babci - bambino.

Chciałbym spróbować na nowo. Już przeczytałem, że lepiej kupić używkę niż nowy za ok 1200-1500 zł, choć nie mówię, że to mój ostateczny budżet.

Po prostu to ma być pierwsza przygoda z gramofonem po xx latach. Albo zaskoczy albo nie.

Raczej chciałbym, żeby to nie był gramofon paskowy i żeby była możliwość modyfikacji - wkładek, dla mnie tuningu gramofonu, ulepszenia z czasem.

Z uwagi, że zbliżają się święta i masę innych wydatków, raczej gramofon chciałbym sfinansować ratami 0% jeśli się da - gdyby budżet był większy i ostatecznie wyszłoby mi, że mam kupić/wolałbym kupić nowy Technics SL-1200MK7.

Zapewne doradzicie mi używany ale - skoro kompletnie się na tym nie znam - pytanie gdzie taki gramofon kupić, od kogo - z jakiego pewnego sklepu przez internet, żeby kupując używkę i mieć pewność, że nie wtopię kasy a gramofon będzie po przeglądzie, sprawny z może gwarancją sprzedawcy, że jak już płacę i zapewne przepłacę u takiego sprzedawcy to jednak dzięki temu nie wtopię całej kasy i kupię jako laik dobry sprawny sprzęt?
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#2

Post autor: Peter007 »

Najlepiej z giełdy forumowej
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#3

Post autor: darkman »

KSI pisze:
02 gru 2022, 09:12
i ostatecznie wyszłoby mi, że mam kupić/wolałbym kupić nowy Technics SL-1200MK7.
Ten mk7 fajny, ale sam Technics pozycjonuje go jako sprzęt JD'ski:
https://www.technics.com/pl/produkty/se ... 10mk7.html
Gdybym miał wybrać Technicsa nowego to SL1200GR, dość dobre przełożenie cena/jakość w stosunku do np 1200G i paru innych z tej stajni.
(dla jasności dodam, że nie kupuję nowych)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#4

Post autor: Wojtek »

Skoro "albo zaskoczy albo nie" to rozważanie fajnych nówek nie ma sensu bo to za duża inwestycja na samo przekonanie się.
Nowe rzeczy kupuje się z automatyczną stratą, więc już wypadałoby być zdecydowanym.

Używka z forumowej giełdy i do przodu. Technicsy nie uciekną :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KSI
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2020, 14:32

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#5

Post autor: KSI »

Wojtek pisze:
02 gru 2022, 13:41
Skoro "albo zaskoczy albo nie" to rozważanie fajnych nówek nie ma sensu bo to za duża inwestycja na samo przekonanie się.
Nowe rzeczy kupuje się z automatyczną stratą, więc już wypadałoby być zdecydowanym.

Używka z forumowej giełdy i do przodu. Technicsy nie uciekną :)
Też jestem za (używką), tylko na forum każdy może wystawić ogłoszenie co nie jest gwarantem udanego zakupu wg kryteriów, które podałem. Natomiast jako zielony laik... nie wiem od kogo kupić... i przede wszystkim CO KUPIC - dlatego pytam, bo może są firmy o dobrych ocenach/opiniach co handlują takim sprzętem ale są po prostu solidne - coś za coś, bo dają gwarancję, fv/rachunek, możliwość zwrotu itp.itd. niczym nowy sprzęt - tylko używany ale sprawdzony, przetestowany, po przeglądzie/'wymianie/naprawie czego trzeba z info co było robione, że można kupić w ciemno jak nowy ze sklepu a w razie W jest gwarancja/serwis, wiadomo do kogo/gdzie się udać.

Używek na forum też jest mało :/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#6

Post autor: Wojtek »

KSI pisze:
02 gru 2022, 13:50
tylko na forum każdy może wystawić ogłoszenie co nie jest gwarantem udanego zakupu wg kryteriów, które podałem.
Furę lepiej kupić od dobrego ziomala z nieposzlakowaną opinią czy od handlarza Zbigniewa z komisu?
To mniej więcej do tego samego się sprowadza.

Godnych polecenia "seryjnych sprzedawców" jest w sumie mało, a ja szczerze mówiąc nawet nie pamiętam ich kont czy nazw z serwisów sprzedażowych :(
Wszystkie są "jakieś audio" czy tam inny "serwis" to potem ciężko zapamiętać :D
KSI pisze:
02 gru 2022, 13:50
i przede wszystkim CO KUPIC
A to już musisz też się rozejrzeć trochę by wiedzieć co ci pasuje. Choćby z perspektywy designu np. jeśli jesteś wybredny albo zaraz powiesz że małżonka dała wytyczne :morda:
KSI pisze:
02 gru 2022, 13:50
Używek na forum też jest mało :/
Bo szybko schodzą. Ciekawe czemu?

Zwykle Łukasz31 ma po kilka gramofonów na sprzedaż. Zaraz się tu pewnie odezwie zresztą bo znowu coś nowego z rajchu zjechało :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KSI
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2020, 14:32

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#7

Post autor: KSI »

Wojtek pisze:
02 gru 2022, 14:11
KSI pisze:
02 gru 2022, 13:50
tylko na forum każdy może wystawić ogłoszenie co nie jest gwarantem udanego zakupu wg kryteriów, które podałem.
Furę lepiej kupić od dobrego ziomala z nieposzlakowaną opinią czy od handlarza Zbigniewa z komisu?
To mniej więcej do tego samego się sprowadza.
Pewnie, że od dobrego ziomala tylko, że akurat takiego żadnego nie znam co ma dobry zadbany gramofon i chciałby go sprzedać.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#8

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
02 gru 2022, 14:11
z rajchu zjechało
E-nie,
Niemcy odpadli z Mundiego to bessa jest, Łukasz ich pociesza teraz muzycznie - Chopin we flaszce. :morda:
KSI pisze:
02 gru 2022, 14:53
co ma dobry zadbany gramofon i chciałby go sprzedać.
Spełniam dwa pierwsze warunki, zawsze to coś :morda: nie od razu Kraków zbudowano :D
powodzenia,
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki pierwszy gramofon? Gdzie/od kogo kupić?

#9

Post autor: Wojtek »

Mamy PS-X4
viewtopic.php?f=59&t=19416

Licytacja Micro Seiki
viewtopic.php?f=59&t=19410

Łukasz ma jeszcze dopieszczonego Siemensa RW777
viewtopic.php?f=59&t=16020

Za sprzedawców można w tym wypadku ręczyć. Jeśli żadna z opcji nie pasuje to pisz i będziemy myśleli dalej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ